Tin Tin Tur

9-10 Kasım 2014 Konaklamalı Anıtkabir Ankara Beypazarı Hamamönü Turu

Anasayfa » 10 Kasım 2014 Turları » 9-10 Kasım 2014 Konaklamalı Anıtkabir Ankara Beypazarı Hamamönü Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

9-10 Kasım 2014 Konaklamalı Anıtkabir Ankara Beypazarı Hamamönü Turu

"10 Kasım 2014 Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
9-10

     F : 989 - beypazariresmi14.jpg

10 Kasım Konaklamalı Anıtkabir Turları, 10 Kasım Turu, 10 Kasım Tur, Beypazarı Turları, Anıtkabir Turları

 

ATAMIZI SAYGIYLA ANIYORUZ....


 


 

  

10 KASIM GÜNÜBİRLİK ANKARA - ANITKABİR TURU İÇİN TIKLAYIN 

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

 

9-10 Kasım 2014


Ankara-Beypazarı-Nallıhan Kuş Cenneti-Hamamönü

 5-6 Saat

 23:00-24:00

 

Tur Programı

 

1.GÜN 9 KASIM PAZAR 2014  BEYPAZARI-İNÖZÜ VADİSİ-NALLIHAN KUŞ CENNETİ-HAMAMÖNÜ

 

Sabah belirtilen yerlerde buluşarakBeypazarı'na hareket ediyoruz. İlk olarak yol üzerinde Nallıhan Kuş Cenneti'nde fotoğraf molası veriyoruz. Geçit yapan, kışlayan ve üreyen 168 den fazla kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır, sulak, çamur düzlükleri, ağaçlık, bozkır ve kayalık alanları ile çok çeşitli ekosistemiere sahip olduğundan, pek çok türün beslenip barınmasına fırsat veren Nallhan Kuş Cenneti gezisi ve fotoğraf molası sonrası   Beypazarı'na geçiyoruz.  Eski dönemlerden günümüze kadar çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış, ticaret yolları üzerinde bulunmuş Beypazarı’nda ilk durağımız Hıdırlık Tepesi oluyor. Beypazarı hakkında genel bilgi alıp, fotoğraf molası verdikten sonra başlıyoruz Beypazarı’nı gezmeye. Eski dokunun tamamen korunup, restorasyondan geçirildiği cumbaları birbirine bakan evlerin sıra sıra dizildiği şehrin tüm stresinin atılıp tamamen tarih, kültür, mimari dokunun havasının teneffüs edildiği Alaaddin Sokak, Selçuklu tarzı mimarisiyle Alaaddin Camisi, yörenin kültür ve tarihini yansıtan eserlerle Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerinden kalan çeşitli tarihi eserlerin sergilendiği Etnografya Müzesi, 19. yy. ortalarında inşa edilen ve Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden Taş Mektep, Beypazarı'nın en önemli simgelerinden birisi olan Telkari Gümüş İşlemeciliği'nin birbirinden güzel el işi takılarını bulabileceğiniz Gümüş Sarayı'na gezeceğimiz yerler arasında. Tarihi konakları, yöresel mutfağı, gümüş işlemeciliği havucu ve maden suyuyla ünlü Beypazarı’nı gezdikten sonra, dönüşte İnözü Vadisi’ne uğruyoruz. Fotoğraf molasından sonra otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Akşam yemeği sonrası restore edilmiş tarihi konaklarıyla meşhur Hamamönü'ne gidiyoruz. Burada yapacağımız gezi sonrası otelimize dönüyoruz. 

 

KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ: **** ASRIN PARK  OTEL / ANKARA  www.asrinparkhotel.com.t

NOT: SPA ücretsiz hizmetler: fitness center, sauna, kapalı havuz ve buhar odası

 

2.GÜN 10 KASIM PAZARTESİ- ANKARA-ANITKABİR -ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası, şehrin simgesi olan Ankara Kalesi ile başlıyoruz başkentimizi gezmeye.  Anadolu arkeolojik eselerinin paleolitik çağdan başlayarak günümüze kadar kronolojik olarak sergilendiği müze dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ni geziyoruz. (Müze Kartı olmayan misafirlerimiz buradan alabilirler) Daha sonra Eski Meclis’e (1. Meclis Binası)  geçiyoruz. Ulus semtinde bulunan ve Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak kullanılan I.Meclis Binası ve I. Meclis Binasına 100 metre uzaklıkta bulunan II.Meclis Binasını( Cumhuriyet Müzesi) ziyaret ediyoruz.  Daha sonra öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Yemekten sonra, Türk Kurtuluş Savaşı'nın ve inkılaplarının önderi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün, Ankara Anıttepe'de (eski adıyla Rasattepe) bulunan anıt mezarı olan Anıtkabir'i gidiyoruz. Daha sonra, Atatürk'ün 5 Mayıs 1925 yılında, Ankara'da modern bir çiftlik kurulması için verdiği talimat ile kurduğu Atatürk Orman Çiftliği’ne geçiyoruz. Atatürk Orman Çiftliği ve Türk Ulusu’nun Ata’sına sevgi ve saygısının kanıtı olarak Selanik’teki Atatürk Evi’nin aynı plan ve ölçüler içerisinde bir örneği, Ankara Ticaret Odası’nın girişimi ile Çarmıklı kardeşler tarafından yaptırılan Atatürk Evi’ni geziyoruz. Daha sonra Ankara'nın Sincan ilçesine bağlı Fatih semtinde bulunan ve 1 milyon 300 bin 'lik alanıyla Avrupa'nın en büyük parkı olan Harikalar Diyarı’nı gezip İstanbul'a hareket ediyoruz.  

NOT: Özel dönemlerde tur programında değişiklik yapılabilinir. Bilginize.


 

 Hava, yol ve trafik durumuna göre 23:00-24:00 gibi İstanbul'dayız.

 

Kalkış Yerleri
İncirli Alfemo Önü (Eski Boyner Mağazası Önü06:30
Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı06:45
Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü07:00
Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)07:15
İzmit Halkevi Önü08:45
Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.).
Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz ve konaklama olmak üzere 1 gece 2 gündür. (1 gece konaklama.) 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket edildiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR. Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Konaklama Tesisi

**** ASRIN PARK  OTEL / ANKARA  www.asrinparkhotel.com.tr

 

 

  F : 511 - arpacikonak2__Small_.jpg F : 512 - arpacikonak3__Small_.jpg

NOT: Misafirlerimize özel SPA ücretsiz hizmetler: Fitness center, sauna, kapalı havuz ve buhar odası

 
Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri
Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı

240 TL

Konaklama Şekli

2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı

Tek Kişilik Oda

0-5 Yaş Çocuk

06-12 Yaş Çocuk

Yarım Pansiyon

240 TL

295 TL

Ücretsiz

170 TL

 

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece konaklama (Yarım Pansiyon)* Tüm kişisel harcamalar
* 1 sabah kahvaltısı* yemeklerde alınan içecekler
* 1 akşam yemeği* Ekstra turlar
* Lüks araçlarla ulaşım* Öğle yemekleri
* Araçlarda ikram ve servis* Ekstra harcamalar
* TÜRSAB Seyahat ve Kaza Sigortası* Müze giriş ücretleri

 

 

 

 

 

NOT: Müze giriş ücretleri Anadolu Medeniyetler Müzesi yetişkinler için 15 TL, Kurtuluş Savaşı Müzesi (1. Meclis Binası 1 TL, Etnografya Müzesi 3 TL. Öğrenciler ücretsizdir.  Müze Kartı olanlara müze girişleri ücretsizdir. Müze Kartı bedeli 30 TL olup tüm Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait müzelerde 1 yıl boyunca geçerlidir. Bilginize…

 

 
Tur Fotoğrafları

F : 627 - anitkabir_turu.jpg

  F : 989 - beypazariresmi14.jpg

 

 

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.Tür : Gezi Tarih : 9.10.2014
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]