Tin Tin Tur

İzmir - Urla - Çeşme - Alaçatı - Foça - Bergama - Kozak Yaylası

Anasayfa » ALAÇATI OT FESTİVALİ » İzmir - Urla - Çeşme - Alaçatı - Foça - Bergama - Kozak Yaylası
share on facebook  tweet  share on google  print  

İzmir - Urla - Çeşme - Alaçatı - Foça - Bergama - Kozak Yaylası

"ALAÇATI OT FESTİVALİ" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
İzmir

  

 

 

 

 

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

 

Her haftasonu 

 

İzmir - Urla - Çeşme - Alaçatı - Foça - Bergama - Kozak Yaylası

  Saat

 24:00-01:00

 

 Tur Programı

  

1. GÜN CUMA 2017  GECESİ-İSTANBUL'DAN HAREKET Belirtilen yerlerde gece buluşarak İzmir’e   hareket ediyoruz.    

 

2. GÜN  C.TESİ 2017 – İZMİR – URLA - ÇEŞME - ALAÇATI

Sabah saatlerinde İzmir’deyiz. Araçta rehberimizin anlatımıyla İzmir Konak Meydanı'ndan panoramik olarak, KordonSaat KulesiHükümet Konağı'nı araçta görerek Urla’ya geçiyoruz. Urla’da ilk olarak ünlü Şair, oyun ve roman yazarı Necati Cumalı’nın Evi'ni ve evin yakınında yer alan Yorgo Seferidis’in doğduğu evi görüyoruz. Urla'nın bir nevi sanat sokağı haline gelen Zafer Caddesi’nde yürüyüş yapıp, Tanju Okan anısına yapılmış ve içinde heykeli barındıran Tanju Okan Parkı'nda fotoğraf molası verip Çeşme'ye geçiyoruz. Çeşme'ye vardığımızda ilk olarak Çeşme Kalesi'ni rehberimiz eşliğinde dinleyip Çeşme Meydanı'na geçiyoruz. Burada verilecek serbest zamanda Çeşme'nin meşhur kumrusunun tadına bakmayı unutmayın. Serbest zamandan sonra, Alaçatı'ya hareket ediyoruz.  Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesi'nce düzenlenecek 8 . Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı'ya özgü otların toplanarak, birbirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde bu yılın ana teması, deniz kenarlarında, bataklık ve nehir kenarları ve rutubetli ortamlarda yetişen,Ebegümeci olacak. Festival boyunca Ebegümeci ile yapılmış yemekler yarışacak. İki gün boyunca; Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda gezip, üreticilerin otlu stantlarını ve kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Ayrıca, tanınmış gurmelerin ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı yemeklerden tatma imkanı bulacağız. Akşam rehberimizin verdiği saatte buluşup otelimize hareket ediyoruz.  

 

 

KONAKLAMA : ANEMON ÇİĞİLİ OTEL / İZMİR vb.  

 

3. GÜN PAZAR 2017 – ESKİ FOÇA – BERGAMA – KOZAK YAYLASI

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Foça’ya hareket ediyoruz. Heredot’un Foça için dediği gibi “Onlar kentlerini, bizim yeryüzünde bildiğimiz en güzel gökyüzü ve en güzel iklimde kurdular” cümlesini hatırlayıp şehir turumuza başlıyoruz. Eski Foça Evleri’ni ve çarşı merkezindeki şirin balıkçı restaurantlarının önüne geliyor, isteyen misafirlerimizin alışveriş yapabilmesi isteyenlerin se Deniz Müzesi’ni gezebilmesi için bir saat zaman verip Bergama’ya hareket ediyoruz. Mısır tanrısı Serapis adına adanmış Kızıl avlu hakkında bilgi alarak Bergama antik şehrinde Akropol’e çıkıyoruz Burada Trajan tapınağı, kütüphane, Athena tapınağı, Zeus sunağı, tiyatro, Dionysos tapınaklarını gezdikten sonra volkanik bölgelerden çıkarılan ve değerli bir taş olan onyx taşını tanımak üzere onyx atölyesine gidiyoruz. Ardından dünyanın ilk hastaneleri arasında yer alan Asklepionda sütunlu yol, tiyatro, kutsal çeşme, tünel ve Asklepeion tapınağını gördükten sonra Kozak Yaylası’na doğru yola çıkıyoruz. Muhteşem fıstık çamı ormanlarıyla örtülü Kozak Yaylası’nda kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra İstanbul’a hareket ediyoruz.  

Kalkış Yerleri
 İncirli Alfemo Mağazası  Önü (Eski Boyner ) 22:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı 22:30
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 23:30
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5) 23:45
 Kartal Köprüsü (E-5) 24:00

  

 NOT: Gebze - Tuzla - Yalova- Bursa- Balıkesir- Manisa noktalarından binecek misafirlerimiz için alternatif kalkış durakları oluşturabiliriz.

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

  

Açıklamalar

Gezi Süremiz , gece  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

  

Tur Fiyatları

 

Konaklama Şekli 2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı 07-12 Yaş Çocuk Tek Kişilik Oda

Yarım Pansiyon

269  TL 199 TL 329 TL

 

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece yarım pansiyon konaklama * Tüm kişisel harcamalar
* 1 sabah kahvaltısı * Müze ve ören yeri girişleri 
* 1 akşam yemeği  * Yemeklerde alınan içecekler
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti * Öğle yemekleri
* TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası  
* Lüks araçlarla ulaşım  

   

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir:18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige.

 

 


Tür : Gezi Tarih : 17.02.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]