Tin Tin Tur

Yüksek Hızlı Trenle Konakamalı Ankara - Anıtkabir - Hamamönü- Beypazarı- İnözü Vadisi

Anasayfa » Yüksek Hızlı Trenli Turlar » Yüksek Hızlı Trenle Konakamalı Ankara - Anıtkabir - Hamamönü- Beypazarı- İnözü Vadisi
share on facebook  tweet  share on google  print  

Yüksek Hızlı Trenle Konakamalı Ankara - Anıtkabir - Hamamönü- Beypazarı- İnözü Vadisi

"Yüksek Hızlı Trenli Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Yüksek

   

 

 

 YÜKSEK HIZLI TREN'LE GÜNDÜZ YOLCULUĞU

 GÜNÜBİRLİK ANKARA - ANITKABİR - HAMAMÖNÜ TURU İÇİN TIKLAYIN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

 

9-10 Kasım  2016

 

12-13 Kasım 2016 

Ankara - Anıtkabir - Hamamönü- Beypazarı- İnözü Vadisi

4  Saat

 23:00

 

 Tur Programı

1. GÜN BEYPAZARI - TELKARİCİLER ÇARŞISI- İNÖZÜ VADİSİ - HIDIRLIK TEPESİ - ETNOGRAFYA MÜZESİ
Sabah 06:15'te tren Pendik Tren Garı'nda misafirlerimizle buluşarak (1 gün öncesinden transfer elemanın telefonunu misafirlerimize mesaj atıyoruz) 06:30'da Ankara'ya hareket ediyoruz. Ankara Tren Garı'nda bizi bekleyen aracımıza binerek Beypazarı'na hareket ediyoruz. Eski dönemlerden günümüze kadar çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış, ticaret yolları üzerinde bulunmuş Beypazarı’nda ilk durağımız Hıdırlık Tepesi oluyor. Beypazarı hakkında genel bilgi alıp, fotoğraf molası verdikten sonra başlıyoruz Beypazarı’nı gezmeye. Eski dokunun tamamen korunup, restorasyondan geçirildiği cumbaları birbirine bakan evlerin sıra sıra dizildiği şehrin tüm stresinin atılıp tamamen tarih, kültür, mimari dokunun havasının teneffüs edildiği Alaaddin Sokak, Selçuklu tarzı mimarisiyle Alaaddin Camisi, yörenin kültür ve tarihini yansıtan eserlerle Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerinden kalan çeşitli tarihi eserlerin sergilendiği Etnografya Müzesi, 19. yy. ortalarında inşa edilen ve Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden Taş Mektep, Beypazarı'nın en önemli simgelerinden birisi olan Telkari Gümüş İşlemeciliği'nin birbirinden güzel el işi takılarını bulabileceğiniz Telkariciler Çarşısı gezeceğimiz yerler arasında. Tarihi konakları, yöresel mutfağı, gümüş işlemeciliği havucu ve maden suyuyla ünlü Beypazarı’nı gezdikten sonra, dönüşte İnözü Vadisi’ne uğruyoruz. Fotoğraf molasından sonra  Ankara'daki otelimize geçiyoruz.  

KONAKLAMA : 4 YILDIZLI ANKARA OTELLERİ 

 

2. GÜN ANKARA - ANITKABİR - ANADOLU MEDENİYETLER MÜZESİ - ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ - HAMAMÖNÜ

Sabah erken saatlerde  aldığımız kahvaltı sonrası, (açık büfe) Ankara'yı gezmeye başlıyoruz.  Türk Kurtuluş Savaşı'nın ve inkılaplarının önderi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün, Ankara Anıttepe'de (eski adıyla Rasattepe) bulunan anıt mezarı olan Anıtkabir'e gidiyoruz. Burada Aslanlı Yol, Mozale, Kurtuluş Savaşı Müzesi, İsmet İnönü’nün Mezar ve Sergi Salonu görüldükten sonra Ulus semtine geçiyoruz.  Burada I.Meclis Binası ve I. Meclis Binası'na 100 metre uzaklıkta bulunan II.Meclis Binasını( Cumhuriyet Müzesi) ziyaret ediyoruz.  Atatürk'ün 5 Mayıs 1925 yılında, Ankara'da modern bir çiftlik kurulması için verdiği talimat ile kurduğu Atatürk Orman Çiftliği’ne geçiyoruz. Atatürk Orman Çiftliği ve Türk Ulusu’nun Ata’sına sevgi ve saygısının kanıtı olarak Selanik’teki Atatürk Evi’nin aynı plan ve ölçüler içerisinde bir örneği, Ankara Ticaret Odası’nın girişimi ile Çarmıklı kardeşler tarafından yaptırılan Atatürk Evi’ni geziyoruz. Daha sonra öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Yemekten sonra Etnografya Müzesi’ne gidiyoruz. Türk Milli karakterini, tarihini ve kültürünü yansıtan Cumhuriyet döneminde müze olarak planlanıp yapılan ilk devlet müzesi olan Etnografya Müzesi’nden sonra Hamamönü’ne geçiyoruz.  Ankara ilinin Altındağ ilçesinde bulunan Hamamönün’de, 19. yüzyıl sivil mimarlık örneklerinin  restore edilmiş tarihi konaklarını ve sokaklarını geziyoruz. Burada Sanat Sokağı, Kültür ve Sanat Evi, Mehmet Akif Ersoy Müze Evi ve El Ürünleri Pazarı göreceğimiz yerler arasında. Daha Sonra Anadolu arkeolojik eselerinin paleolitik çağdan başlayarak günümüze kadar kronolojik olarak sergilendiği, dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ni geziyoruz.  Müze gezisi sonrası Ankara Tren Garı'nda trenimize binip istanbul'a hareket ediyoruz. Saat 23:00 gibi İstanbul'dayız.

 

  

NOT: Özel dönemlerde tur programında değişiklik yapılabilinir. Bilginize.

 

 

Transfer  Yerleri ve Saatleri
 İncirli Boyner Mağazası  Önü  04:45
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı  05:00
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü  05:15
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  05:30
 Kartal Köprüsü (E-5)  05:45

 

Gidiş Saati (Pendik Tren Garı) : 06:30 Ankara'ya varış 10:48

Dönüş Saati ( Ankara Tren Garı): 19:00 İstanbul'a varış 23:05

 

 NOT: Pendik Hızlı Tren Garı transfer ücreti tek yön 10 TL'dir. Bilginize.

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

  

Açıklamalar

Gezi Süremiz , gece  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

  

Tur Fiyatı

   

Konaklama Şekli 2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı 07-12 Yaş Çocuk Tek Kişilik Oda

Yarım Pansiyon

279  TL 229 TL 319 TL

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece konaklama (yarım pansiyon) * Tüm kişisel harcamalar
* 1 Sabah açık büfe kahvaltı * Ekstra harcamalar
* 1 Açık büfe akşam yemeği  * Müze ve ören yerleri girişleri
* Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti * İstanbul tren garı transferleri
* TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası  
* Lüks araçlarla ulaşım (Ankara şehir turu)  
 

 

 NOT: Müze ve ören yerleri girişleri için MÜZEKART'ınızı önceden temin etmeniz gerekmektedir. Bilginize...
 

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir:18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige.

 

 

 

 

v

 


Tür : Gezi Tarih : 28.10.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]