Tin Tin Tur

Günübirlik Bilecik Kurşunlu Eko Turizm Köy Turu

Anasayfa » Köy Turları » Günübirlik Bilecik Kurşunlu Eko Turizm Köy Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Günübirlik Bilecik Kurşunlu Eko Turizm Köy Turu

"Köy Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Günübirlik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

 

Her C.tesi ve Pazar 

 

Bilecik- Gölpazarı- Kurşunlu Köyü

3  Saat

 21:00-22:00

 

 Tur Programı

Sabah belirtilen yerlerde buluşarak Bilecik iline bağlı Kurşunlu Köyü’ne hareket ediyoruz. Ülkemizde sayılı eko turizm yapılan köylerimizden olan Kurşunlu, ayrıca Bilecik’in en temiz köyü seçilmiş. Beyaz badanalı evleri, çiçek bahçeleri yamaca kurulmuş yapısıyla gerçek bir köy manzarasına sahip. Şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenler için bulunmak bir fırsat. Köyde bizi Bedriye hanım karşılıyor. İlk önce Bedriye hanım rehberliğinde köyü keşfetmeye çıkıyoruz. Köy gezisinden sonra, bizim için özel olarak hazırlanmış öğle yemeği için bahçemize geçiyoruz.  Yemekten sonra semaverde çaylarımızı yudumlarken köy ekmeği yapmayı öğreneceğiz.  Önce Fırına kolaç (ekmeğin ufağı) atacağız. Köyde bayramlarda yapılan ekmeklerden daha küçük ve çabuk pişeceğinden herkese yetecek. Bu ufak ekmekler süslü olur, üzeri çörek otu ve susamlı olur. Birlikte fırından çıkarırken; diğer taraftan yerli kabakları baltayla ikiye bölüp fırına koyacağız.  Fırının ağzını da sıvayacağız . Daha sonra aracımıza binip Papaz Çeşmesi dediğimiz mesire alanına çıkıyoruz. Buradan sonra misafirlerimiz için alternatifler oluşturduk. İsteyenler köyümüzün yaslandığı Kurşunlu Kayası tepesine rehberle birlikte yürüyüş yapabilirler. Zirveye kadar yürüyüş yapmak istemeyenlerle birlikte mantar avına çıkacağız. Mantar toplamaya çıkmayanlar da semaverde çay içebilir, kekik ya da kozalak toplayabilirler. Daha sonra dağda kocaman bir ateş yakacağız. Yürüyüşten dönenlerle birlikte topladığımız mantarları çubuklara dizip pişereceğiz.  İstanbul’a dönmeden önce doğal köy ürünleri pazarından alışverişimizi yapıyoruz.  Tekrar köyümüze dönü,Fırına attığımız kabakları da yedikten sonra İstemeye istemeye İstanbul’a dönüyoruz. Bu turda, hem doğal ürünleri yerinden almış olacağız hem de sıcak misafirperver köylü kadınlarımıza destek olacağız. Bir hafta sonunu kendimize ödül vererek gerçek bir köyde doğal yaşamın bizim için sunduğu tüm imkanlarını kullanarak mutlu olarak İstanbul’a döneceğiz.    

 

NOT: Topladığımız mantarlar, köylüler tarafından kontrol edildikten sonra pişiriyoruz. Bilginize...

Kalkış Yerleri
 İncirli Boyner Mağazası  Önü 07:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı 07:15
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 07:30
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5) 07:45
 Kartal Köprüsü (E-5) 08:15

 

 NOT: Gebze - Tuzla - İzmit noktalarından binecek misafirlerimiz için alternatif kalkış durakları oluşturabiliriz.

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

  

Açıklamalar

Gezi Süremiz , gece  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

  

Tur Fiyatı

  

Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı

189 TL

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* Sabah köy kahvaltısı ( Ketenciler Köyü) * Tüm kişisel harcamalar
* Yöresel öğle yemeği * Ekstra harcamalar
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti  
* TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası  
* Lüks araçlarla ulaşım  
* Araçta ikram ve servis  

 

 

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir:18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige.

 

 

Kaynak : Köy turu, Köy Turları, Bilecik Turları
Tür : Gezi Tarih : 18.10.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]