Tin Tin Tur

Şeker Bayramı Konaklamalı Abant-Gölcük-Safranbolu-Amasra Turu, Amasra Turları

Anasayfa » Şeker Bayramı 2015 Turları » Şeker Bayramı Konaklamalı Abant-Gölcük-Safranbolu-Amasra Turu, Amasra Turları
share on facebook  tweet  share on google  print  

Şeker Bayramı Konaklamalı Abant-Gölcük-Safranbolu-Amasra Turu, Amasra Turları

"Şeker Bayramı 2015 Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Şeker

Konaklamalı Safranbolu Turları, Safranbolu Turu, Amasra Turları  F : 2687 - safranboluresimleri12.jpg

 

 

 ŞEKER BAYRAMI 2015 KONAKLAMALI ABANT-GÖLCÜK-SAFRANBOLU-AMASRA TURU

 

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

17 - 19 Temmuz 2015

Abant-Gölcük-Safranbolu-Amasra Turu

3-4 saat

23:00-24:00

 

Tur Programı

1. GÜN.  17 TEMMUZ CUMA 2015: ABANT GÖLÜ-GÖLCÜK GÖLÜ 

Belirtilen yerlerde buluşarak Gölcük Gölü'ne hareket ediyoruz.   ''Kartpostallardaki Göl'' olan Gölcük Gölü'ne geçiyoruz. Göl etrafında yapacağımız gezintiden sonra,  tesisimizde çay-kahve-sahlep molası veriyoruz. Daha sonra Abant Gölü’ne geçiyoruz. Abant’a vardığımızda, girişte aracımızdan inerek göl etrafında kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş oldukça rahat,  herkes katılabilir. Daha sonra vereceğimiz serbest zamanda, göl çevresindeki aktivitelerle vakit geçirebilirsiniz. Abant Gölü'nde ata ve faytona binme imkanı var.  Mükemmel panoramaya sahip olan Abant Gölü'nden sonra konaklama için otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA : UZ OTEL / SAFRANBOLU

 

2.GÜN 18 TEMMUZ CUMARTESİ 2015: SAFRANBOLU-HIDIRLIK TEPESİ-YÖRÜK KÖYÜ

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası Safranbolu'da ilk durağımız Hıdırlık Tepesi. Muhteşem Safranbolu manzarasına karşı çay ve kahvelerimizi keyifle yudumlarken bir yandan da rehberimizden Safranbolu hakkında bilgi alıyoruz. Safranbolu hakkında genel bilgi aldıktan sonra Köstendil Kaymakamı Hasan Paşa'nın Türbesi, Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Dr. Ali Yaver Ataman'ın (1955) Anıt Mezarı’ndan sonra şehri daha yakından gezmeye başlıyoruz. Tarihi dokusu ve görsellikleriyle aile yaşantısını yaşatan Kileciler Evi, İstanbul’daki Nuruosmaniye Cami’sinin adeta küçük bir modelini oluşturan İzzet Pasa Camii, sevgi ve merhamet sembolü Güvercin Yuvaları, sıcak ve soğuk demircilik el sanatlarının üretildiği yaşayan tek Lonca çarşısı olan Demirciler Çarşısı, eskiden yemeni denilen ayakkabının yapıldığı eski Lonca Çarşısı olan Yemeniciler Arastası, giriş kapısı, kilit ve anahtarı ile Türk demir işçiliğinin ilginç örneği olan Cinci Hanı, avlusunda şadırvan, güneş saati ile kütüphane ve muvakkithane bulunan Köprülü Mehmet Pasa Camii, günümüzde de kullanılan Tarihi Cinci Hamamı gezilerinden sonra, Safranbolu'nun Bağlar Kesimi'ni ve Mencilis (Bulak) Mağarası'nı geziyoruz. Daha sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Yörenin Kuyu Kebabı denemeye değer. Öğle yemeğinde Kuyu Kebabı, iç pilav, ayran, salatadan oluşan menümüz sizleri bekliyor. (Ekstra) Bunun dışında seçeneklerimiz mevcut tabi… Yemekten sonra, eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyü’ne geçiyoruz. Burada Eski Çamaşırhane’yi ve Filiz Abla’nın güzel anlatımıyla Sipahi Konağı’nı geziyoruz. Köy gezimizden sonra, otelimize geçip bir güzel dinleniyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA : UZ OTEL / SAFRANBOLU

 

3.GÜN 19 TEMMUZ PAZAR 2015: AMASRA-ÇEKİCİLER ÇARŞISI-KEMERE KÖPRÜSÜ

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası, Amasra’ya hareket ediyoruz. Çeşmi-Cihan (Dünyanın Gözü) olarak nitelendirilen limanı, balığıyla ve rahmetli şarkıcı Barış Akarsu ile ünlü Karadeniz’in şirin beldesi Amasra’daki ilk olarak Amasra yolu üzerinde bulunan Kuş Kayası Yol Anıtı’nı görüyoruz. Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in Lalasına “Lala Lala Çeşm-i Cihan buramı ola” dediği noktadan Amasra’yı fotoğraflıyoruz. Gezimize Amasra’nın Büyük Liman’ından başlıyoruz. Küçük Kilise olarak adlandırılan şapelin yanından geçerek eskiden kilise olarak kullanılan Fatih Cami’yi görüp, Cevovalılara ait Cenova Şatosu’ndan geçip Kemere Köprüsü’ne iniyoruz. Fotoğraf molasından sonra, Sormagir Kalesi’ne girerek Ağlayan Ağaç’a yürüyoruz. Ağlayan Ağaç’ın bulunduğu mevkiden Tavşan Adasını panoramik olarak görüp, burada çay molası veriyoruz. Moladan sonra aynı yol üzerinden Kemere Köprüsünden geçerek kente adını veren Prenses Amastris’in havuzunu görüyor ve Küçük Liman’dan geçerek Çekiciler Çarşısı’nı gezerek öğle yemeğimizi balık restoranımızda aldıktan sonra,(Ekstra) 45 dakika sürecek tekne turuna çıkıyoruz. (hava ve zaman müsait olursa) Tekne turundan sonra (Ekstra), İstanbul'a hareket ediyoruz.

 

Hava, yol ve trafik durumuna göre 23:00-24:00 gibi İstanbul'dayız.

 

Kalkış Yerleri
 İncirli Alfemo Mağazası Önü (Eski Boyner Mağazası) 07:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı 07:15
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 07:30
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5) 07:45

 

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

 

Açıklamalar

Gezimiz  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Konaklama Tesisi

KONAKLAMA : UZ OTEL / SAFRANBOLU

  

 

 

Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri
Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı

295 TL

Konaklama Şekli

2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı

Tek Kişilik Oda

06-12 Yaş Çocuk

Yarım Pansiyon

295 TL

360 TL

195 TL

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* 2 gece konaklama (Yarım Pansiyon) * Tüm kişisel harcamalar
* 2 sabah kahvaltısı * Yemeklerde alınan içecekler
* 2 akşam yemeği * Müze ve Ören yeri giriş ücretleri 
* Lüks araçlarla ulaşım * Öğle yemekleri
* Araçlarda ikram ve servis * Ekstra harcamalar
* TÜRSAB Seyahat ve Kaza Sigortası
* Profesyonel rehberlik hizmeti   
   

 

Tur Fotoğrafları

 

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

Beklentilerimizin çok üstünde bir geziydi. Çok teşekkürler. Ayşegül Tekfidan

Tek kelimeyle mükemmel. Perihan Yavuz

Her şey çok güzeldi, mükemmel. Funda Ulusu

Eğlendik, mutlu olduk, yorulduk. Çok yedik kilo aldık. Eren Karakullukcu

Her şey güzeldi. Rehberimizden çok şey öğrendik. Bizi biraz yürüttü ama güzel yerler gördük. Meltem Erden

Keyifli ve eğlenceli bir geziydi. Gülden Özdemir.

Çok memnun kaldım. Teşekkür ederim.Murat Ardıç

Çok güzeldi. Rehberimiz Serkan’dan çok memnun kaldık. Zeki Demir

Otobüs Çok rahattı. Gezi güzeldi.Elif AkyelGayet güzeldi. Ayşegül Karakullukçu

Eğlendim güzeldi. İnci Bulakoğlu

Keyifli bir haftasonu geçirdim, her şey için teşekkürler. Tuğçe Varol

Safranbolu ve Amasra gezilerindeki tüm emekleriniz, özverili ve içten davranışlarınız için çok teşekkür ederim. Çok isteyipte bir türlü nasip olmayan bu muhteşem gezi için diğer emekleri geçen kaptan şoförlerimize ve geziye renk katan Aırport TV'deki arkadaşlara da selam ve sevgilerimi sizin vasıtanız ile gönderiyor, bir sonraki gezilerde yine samimi, insancıl ve şenşakrak olarak birlikte olmamızı diliyorum. Saygılarımla Gülcan Şahin

Her şey için teşekkür ederiz.Abant’a da bir sonraki sefere inşallah.Nevin Aktan

Çok dolu iki gün geçirdim.Herşey için önce rehberimize,kaptanımıza ve tura teşekkürler.Ebru Yılmaz

Her şey çok güzeldi.Çok eğlendik.Keşke Safranbolu bu kadar soğuk olmasaydı.Z.Pınar Kıran

Çok zevkli ve dolu dolu bir geziydi.Mustafa Ciciburun

Güzel bir gezi oldu.Otobüs rahattı.Arkadaş grubu iyiydi.Otel güzeldi.ilginiz, yakınlığınız ,samimiyetiniz için teşekkürler.Sizi herkese tavsiye edeceğim.Tekrar görüşmek dileğiyle…Ümit Tandoğan

Gayet iyi, otel iyi,otobüs iyi.Aylin Kabakçı

Eğlenceli. Müge Keskin

Çok Başarılı.Gökçe Şen

Safranbolu’da hayatımın en uzun günlerinden birini geçirdim.Evlere bayıldım.doğasına hayran kaldım.Hiç bitmeyecek gibi görünen ve düze vursan 2 hafta olacak üç gün geçirdim.Serkan bey’e ve kaptana teşekkürler.Erman Oymavut

Çok güzel ve zevkliydi. Gittiğim en güzel gezilerden biri ve otobüste çok rahat. Saygılarımla. Doruk Alp Öztürk

Öncelikle bu geziyi organize eden ve bu alanda size katkıda bulunan bütün arkadaşlara teşekkürü bir borç biliyorum. Bu gibi aktivitelerin sürmesini temenni ediyorum. “sağlık, kültür, sanat, gelenek” Başarılar Okay Duran

Her şey güzeldi. Daha önce görmediğimiz yerler olduğu için hoş geçti. Teşekkürler. Refet Uluözlü

Bu tur için teşekkürler. Rehberimiz Serkan Bey’in ilgisi ve gezilen yerler hakkındaki bilgisiyle güzel bir hafta sonu geçirdik. Onur Öztürk

Bence TinTin Tur çok güzel bir iş yaptı. Safranbolu, Abant, Hıdırlık Tepesi, Yörük Köyü, biraz da Bolu’nun tanıtımı iyi hatta çok iyi. Mercan Gürkozen

Gerçekten çok güzeldi. Yakın ilginize ve alakanıza çok teşekkür ederiz. Tekrar tercih edilecek düzeyde bir şirketsiniz. Her şey için teşekkür ederiz. Eşim ve benim adıma. Gülnaz Sağan

Gerçekten muhteşem bir haftasonuydu. Bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkürler.! Volkan Öcal

 

 


Tür : Gezi Tarih : 4.06.2015
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]