Tin Tin Tur

Günübirlik 23 Nisan Çanakkale Turları, 23 Nisan Çanakkale turu

Anasayfa » 23 Nisan 2013 Turları » Günübirlik 23 Nisan Çanakkale Turları, 23 Nisan Çanakkale turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Günübirlik 23 Nisan Çanakkale Turları, 23 Nisan Çanakkale turu

"23 Nisan 2013 Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
 

Çanakkale


Çanakkale turları, dünyanın her yerinden günübirlik ve konaklamalı olarak yapıyoruz. Profesyonel kokartlı rehberler eşliğinde son model araçlara yapılan turlarımız mart, nisan, mayıs ve haziran aylarında her hafta yapılmaktadır. Çanakkale turuna katılmak isteyen misafirlerimizin gezilere kayıtlarını erken yaptırmaları gerekmektedir.

Çanakkale tur, Çanakkale Turu, Günübirlik Çanakkale Şehitliği, Günübirlik Çanakkale Turu, Günübirlik Çanakkale Şehitlik turu, Çanakkale Şehitlik turları 2013, Çanakkale Şehitlik Gezisi

 

 

ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ TİN TİN TUR'LA GEZİLİR

SABAH KAHVALTISI, ÖĞLE YEMEĞİ, AKŞAM YEMEĞİ

PROFESYONEL KOKARTLI REHBERLER

 

 

24 SAAT REZERVASYON!!! 0212 244 22 00 - 0532 478 79 24

 

 

KONAKLAMALI ÇANAKKALE - ASSOS - KAZ DAĞLARI İÇİN TIKLAYIN

KONAKLAMALI ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ-TRUVA TURU İÇİN TIKLAYIN

 

FACEBOOK SAYFAMIZI BEĞENEREK ÜYE OLABİLİRSİNİZ....

TUR VİDEOLARI İÇİN TIKLAYIN

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış

Her C.tesi ve Pazar

Çanakkale Şehitliği

5-6 saat

23:00-24:00

 

ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ TURUMUZDAN VİDEOLAR


BÖLÜM 1
BÖLÜM 2 BÖLÜM 3 TGRT VİDEO

 

Tur Programı

GÜNÜBİRLİK ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ TURU

Belirtilen kalkış noktalarımızda misafirlerimizi alarak her cuma ve c.tesi gecesi Çanakkale- Eceabat'a hareket ediyoruz.

AÇIK BÜFE KAHVALTI (14 ÇEŞİT)- ECEABAT/ÇANAKKALE
1 büyük çay - peynir - salam - domates - salatalık - siyah zeytin-yeşil zeytin - bal - reçel - çikolata - tereyağı - ev salçası - yumurta...

GÜNEY CEPHESİ

Sabah erken saatlerde Gelibolu’da aldığımız kahvaltı sonrası, güney cephesinden gezimize başlıyoruz. Çanakkale Boğazı’nın Avrupa yakasında yeralan KİLİTBAHİR KALESİ ve devamında SARIKULE, kalenin hemen güneyinde boğazın kenarında yer alan NAMAZGAH TABYALARI, -,kahraman erlerimizden SEYİT ONBAŞI’nın mermiyi kucaklayıp OCEAN GEMİSİ’ni dümen tertibatından vurduğu yer olan MECİDİYE TABYASI ve 16 batarya askerinin şehit düştüğü MECİDİYE ŞEHİTLİĞİ ve SEYİT ONBAŞI’nın heykeli, Kerevizdere'de yapılan savaşlarda şehit düşen kahramanlarımızın bulunduğu HAVUZLAR ŞEHİTLİĞİ, Soğanlıdere Mevkii’nde şehit olanların bulunduğu SOĞANLIDERE HASTANE ŞEHİTLİĞİ, 28., 29., 30. ve 126. Alaylar’da şehit düşenlerin yattığı ŞAHİNDERE HASTANE ŞEHİTLİĞİ, Çanakkale Savaşları’nda verilen yaklaşık 250.000 şehit + zaiyat kabul edilen Türk kaybının anısına yaptırılan ŞEHİTLER ABİDESİ, 1915 Çanakkale muharebelerinde çıkartma sahili olan MORTO KOYU ve FRANSIZ MEZARLIĞI, Türk savunmasının ateşi sonucu birçok Britanyalı askerin gömülü olduğu V SAHİL MEZARLIĞI ERTUĞRUL KOYU VE TABYASI, Yahya Çavuş ve emrindeki bölüğün anısına inşa edilmiş YAHYA ÇAVUŞ ANITI VE ŞEHİTLİĞİ, hem Gelibolu Savaşları için hem de bu savaşlarda ölen ve mezarları bilinmeyen veya kaybolan yada Gelibolu sularına gömülen 20.763 kişinin anısına dikilmiş olan HELLES ANITI (İNGİLİZ ABİDESİ) gezilerinden sonra Alçıtepe Köyü’nde bulunan restoranımızda öğle yemeğini alıyoruz.

 

ÖĞLE YEMEĞİ (ALÇITEPE KÖYÜ)

1.SEÇENEK

Çorba(3 çeşitten biri)+Tavuk Şiş veya Tekirdağ Köfte+Pilav+Patates+Salata+Ayran

2.SEÇENEK

Çorba(3 çeşitten biri)+Orman Kebabı+Kuru Fasulye+Sulu Köfte+Pilav+Patates +Salata+Ayran

 

Yemekten sonra 4 Haziran 1915’te başlayan III. Kirte Muharebesi’nde yaşanan bir olayın anısına yapılan SONOK ANITI, 28 Haziran -5 Temmuz tarihleri arası olan ZIĞINDERE SAVAŞLARI’nda şehit düşenlerin anısına yaptırılan ZIĞINDERE SARGIYERİ ŞEHİTLİĞİ’nden sonra Kuzey cephesine geçiyoruz.

KUZEY CEPHESİ

Kuzey cephesinde ilk durağımız, Arıburnu-Anafartalar bölgesinde olan savaşlar hakkında çeşitli bilgilerin sağlandığı, çeşitli savaş malzemelerinin, üniformaların ve fotoğrafların sergilendiği KABATEPE MÜZESİ, 25 nisan 1915 sabahı Anzak kuvvetlerinin çıkartma yaptığı ANZAK KOYU TÖREN ALANI-ARIBURNU YARLARI VE MEZARLIĞI, kucağında yaralı İngiliz askerini taşıyan Mehmetçik'in mermer bir kaide üzerinde bulunan MEHMETÇİK’E SAYGI ANITI, savaşta hayatlarını kaybeden 4228 Avustralya ve 708 Yeni Zelanda askerinin anısına yaptırılan KANLISIRT-AVUSTRALYA ANITI (LONE PİNE), 19 Mayıs saldırılarında bir DARÜLFÜNUN gençliğinin şehit düştüğü ve aynı zamanda lağam savaşlarının geçtiği bir mekan olan KIRMIZI SIRT- LAĞAMLAR-ORJİNAL ANZAK SİPERLERİ VE TÜNELLERİ, başta komutanları olmak üzere 628 kişilik mevcudunun tamamı 25-28 Nisan 1915 tarihleri arasında şehit düşenlerin anısına yaptırılan 57. ALAY ŞEHİTLİĞİ, bölgede çarpışmış olan 57., 27., 64. ve 18. Alay’lara mensup askerler yattığı KESİKDERE ŞEHİTLİĞİ, Çanakkale savaşlarının en şiddetli çarpışmalarına sahne olan mevki olan BOMBASIRTI, sayıca üstün Anzak kuvvetlerine karşı savunmasını gösteren ve onlara tepeyi vermeyen Mehmet Çavuş ve takımının anısına bir yaptırılan MEHMET ÇAVUŞ ANITI-CESARETTEPE, Atatürk’ün askerlere hitaben söylemiş olduğu “Cephaneniz yoksa süngünüz var” sözünün söylendiği 261 RAKIMLI TEPE-MEHMETÇİK KİTABELERİ, 10 Ağustos 1915’te yapılan süngü taarruzunu yönetirken bir şarapnel parçasının göğsüne isabet etmesi ve kalbinin üzerinde bulunan saatinin parçalanması olayının gerçekleştiği CONKBAYIRI (MUSTAFA KEMAL’İN SAATİ’NİN PARÇALANDĞI YER VE GÖZETLEME YERİ), Conkbayırı’nın deniz tarafındaki kısımlara Yeni Zelanda birlikleri çıkarma yaptığı için onların anısına dikilmiş olan YENİ ZELANDA ANITI, Mustafa Kemal’in 18 Mayıs’a kadar KARARGAH olarak kullandığı yer olan KEMALYERİ, “Şüheda Kabristanları” projesi kapsamında inşa edilmiş, isimleri ve memleketleri tespit edilen 1354 şehidimizin anısına yapılmış KOCADERE HASTANE ŞEHİTLİĞİ gezilerinden sonra yol üzerinde alınacak Meşhur Tekirdağ Köftecisi'nde akşam yemeğini alıp İstanbul’a hareket ediyoruz.

NOT: Altı çizili ve koyu yazılı yerler duruş noktalarımızdır. Diğer noktalar araçta geçiş güzergâhında anlatılmaktadır.

Çanakkale Şehitlikler Tur Fiyatı ve Ödeme Şekilleri

 

Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme FiyatıTur Ücretine Dahil Olan HizmetlerDahil Olmayan Hizmetler
* 1 sabah kahvaltısı* Tüm kişisel harcamalar
* 1 öğle yemeği* Ekstra harcamalar
* 1 akşam yemeği
* Araçlarda ikram ve servis
* Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* Lüks araçlarda ulaşım

 

Kalkış Yerleri
Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (Kartal istikameti)24:30
Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü24:45
M.köy Ali Sami Yen Karşısındaki-Otobüs Durağı(Murat Muhalebici Yanı)01:00

İncirli Ömür Restoran Önü

01:15
50. Yıl Avcılar İnsa Lisesi Karşısındaki-Otobüs Durağı(E-5)01:30

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz, gece belirtilen yerlerde alınarak başlar. Ertesi gün akşam dönüş olarak planlanmıştır. 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Çanakkale Şehitlik Turu Fotoğrafları

Çanakkale

Çanakkale

Daha önce düzenlenen Çanakkale Şehitlik Turları'mızdan Fotoğraflar İçin Tıklayın!

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

TİN TİN TUR ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ TURUNDAN VİDEOLAR

BÖLÜM 1

BÖLÜM 2 BÖLÜM 3 TGRT VİDEO

Çanakkale Şehitliği Tur Dönüşü Yazılanlar

Geziniz tarihimiz bakımından çok eğiticiydi. Bu geziye katıldığım için çok memnunum. Yurdumuzun zor şartlar altında kazanıldığını daha iyi anlaşmış oldum. Rehberimizin verdiği bilgilerde Çanakkale’yi daha iyi tanımamı sağladı. Eda AKTAŞ

Mükemmel umduğumdan daha iyi oldu. Teşekkür ederim emeği geçen herkese özellikle rehber mükemmeldi. Habip AYYILDIZ

Gezi güzeldi organizasyonu beğendim. Güzel bir hafta sonu geçirmemizi sağladığınız için teşekkür ederim. Cem AYYILDIZ

Her şey çok güzeldi. Özellikle rehberimiz çok iyiydi. Nurgül AYYILDIZ

Tarihimizi güzel bir şekilde yansıtan bizi gururlandıran bir devletin torunları olarak Çanakkale Şehitliği muhteşem bir geziydi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Fırsat buldukça turlarınıza katılmayı istiyorum. Fatma KESKİN

Profesyonel rehber eşliğinde mükemmeldi. Saner ÇAKIR

Her şey çok güzeldi. Tüm organizasyon süperdi. Rehberiniz harika. Şoförümüz süperdi. Çok teşekkürler. Aysel TELLİOĞLU

Her şey çok güzel geçti. Rehber işinde uzmandı. EYÜP ALTUNTAŞ

Her şey çok güzel organize edilmişti. Rehberimiz mükemmel yaptı işini. Dönüşte oyunlar ve şarkılarda harika idi. Fikriye ALTUNTAŞ

Her şey çok güzeldi çok teşekkürler. Rehber yardımcı rehber kaptan hepsine ayrı ayrı teşekkürler. Yaşar TELLİOĞLU

Beklediğimden çok daha iyiydi. Rehberler süper. Bu güzel gün için teşekkürler. Yeliz GÜVEN

Rehberinize ve çalışanlarınıza teşekkür ederim. Yakından ilgilendiler bizlerle teşekkür ederim. Ersin SAKINÇ

Çok memnun kaldık. Personel güler yüzlü oldukça yardımcı teşekkürler. Cansu ŞAHİNBAY

10 numara çok teşekkür saygılarımla. Bu geziyi organize eden TinTin Turizme candan teşekkürler. Salih AKYAZI

Kısa döneme çok güzellikler sığdırılmış. Kaliteli, yeterli derecede bilgi ve donanımlı unutulmaz. Çok güzel herkese tavsiye ederim. HÜLYA ÇEKİCİ

Beklentilerimi karşıladı. Samimi ve gerçekçi bilgiler ve keyifli bir gezi oldu. TinTin Tur’a teşekkürler. GÖZDE BİLGE

Gayet hoş, bilgi verici, öğretici, çok faydalı, eğlenceli bir geziydi. Teşekkürler EZGİ DEMİR

Bir günlük gezi için yapılabilecek en güzel tur. Engin GÜRSU

Böyle bir organizasyon ayarladığınız için size ayrıyetten çok teşekkürler. İlgi ve alakanıza teşekkürler. İyi çalışmalar dileriz. Avni YILDIRIM

Genel anlamda olumlu ve iyi bir geziydi. Erdi TEMİZ

Bizim için son derece güzel ve anlamlı olduğunu düşündüğüm bu gezide rehberimiz ve şoförümüze bilgi ve tecrübeleriyle ışık tuttukları için teşekkür ederim. Ömer YILDIRIM

Çok başaralı ve saygı düzeyi yüksek bir gruptu. Başarılarınızın devamı dileği ile. NERMİN İLERİ

Çok duygulandım. Rehberimiz Abdullah Bey çok iyiydi. Kendi tarihimizi öğrendim. TinTin Tur’a teşekkür ederim. HASAN YILGAN

Çok güzel harika bir gündü. Rehberimiz çok bilgiliydi detaylı anlattı yardımcı rehberimizde bir o kadar ilgiliydi. TinTin Tur’u internetten tesadüf bulduk, çok memnun kaldık. Aylin YAMAN

İlk defa böyle geziler katıldığım için çok güzel geçti memnun kaldım tarihi eserleri gördüm. TinTin Tur’a tur için teşekkür ederim. Emine İŞLER

Bugünkü gezimizde çok mutlu olduk görmediğimiz tarihi yerleri gördüm mutlu olarak günümüzü bitirdik. TinTin Tur’a çok teşekkürler. Semra AMASYALI

Çok memnun kaldım. Devam etmeyi düşünüyorum. Teşekkürler. Atiye ÖZTÜRK


Tür : Gezi Tarih : 12.04.2013
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]