Tin Tin Tur

BODRUM - GÖKOVA - BODRUM 8 GÜN 7 GECE

Anasayfa » Mavi Yolculuk » BODRUM - GÖKOVA - BODRUM 8 GÜN 7 GECE
share on facebook  tweet  share on google  print  

BODRUM - GÖKOVA - BODRUM 8 GÜN 7 GECE

"Mavi Yolculuk" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

   

 

 

 

 Tur Tarihleri

 Tur Çıkış Limanı

 Tur Varış Limanı

Cumartesi - Pazar - Pazartesi

Bodrum

 Bodrum

1.GÜN : B.BODRUM LİMANI  Saat 15:30’ dan itibaren sizleri karşılayacak görevlilerimiz eşliğinde kamaralarınıza yerleşebilirsiniz. Tüm misafirlerimizin tekneye yerleşmesinden sonra akşam yemeğimizi yemek üzere toplanıyoruz. İlk gecelememiz B. Bodrum Marina'da. ‘’Eski adı Halikarnas olan Bodrum'un tarihi M.Ö.1200'lere kadar uzanır. M.Ö. 5. yy' da yaşamış olan ve "Tarihin Babası" olarak tanınan Herodot, Halikarnas'ta doğmuştur. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Kral Mausolos' un (M.Ö. 350) Mozolesi de buradadır. Klasik çağdaki Bodrum'dan günümüze ulaşabilen tek yapı Antik Tiyatro'dur. 13.000 kişi kapasiteli bu tiyatro Anadolu'nun en eski tiyatrolarından biridir ve günümüzde de birçok gösteri ve konserlerde Bodrum'daki sanatseverlere ev sahipliği yapmaktadır. Bodrum'a gelindiğinde, ilk önce görülmesi gereken yerlerden bir tanesi de Kurtarıcı Sen Peter (St. Peter) Kalesi'dir. Ortaçağlara dayanan tarihiyle dünyada en iyi şekilde korunmuş eserlerden birisidir. Büyük İskender'in Halikarnas' a girdiği yer olan Mindos Kapısı da görülmesi gereken yerlerden bir diğeridir. ‘’

2. GÜN : ORAK ADASI & ÇÖKERTME Kahvaltımızı yaptıktan sonra Maviye olan yolculuğumuza; kaptanımızın ilk rotası, cennet koy Orak Adası'na doğru hareket ediyoruz. Orak Adası'nın kristal berraklığındaki sularında yüzme molası ve öğle yemeğinden sonra hava koşulları elverişli ise yolda yelken seyri yaparak şirin bir balıkçı köyü olan Çökertme'ye demir atıyoruz. Dantel gibi işli Gökbel köyünün küçük bir semti olan Çökertme sahili, denize girmek için tertemiz kum plajlara sahip. Arzu eden misafirlerimiz sahilde kısa bir yürüyüş yapabilirler. Geceyi bu şirin köyde geçiriyoruz.  

3. GÜN : YEDİ ADALAR & KÜFRE KOYU & UZUN LİMAN  Siz rahat uykunuzun son saatlerindeyken kaptanımızın size bir süprizi var. Harika bir güne başlamanız için teknemizi hareket ettirdi, uyandığınızda kendinizi Yedi Adalar’da bulacasınız. Bolca küçük ada ve mercan resiflerinin bulunduğu bu bölgede dalış yapın, yüzün,eğlenin, dinlenin... Dilerseniz çam ağaçları ile kaplı ormanlarda kısa bir yürüyüş keyfi yaşayın. Yedi Adalar'ın en güzel koylarından biri olan  Küfre Koyu'nu ziyaret ettikten sonra akşam yemeği ve geceleme için Uzun Liman'a demir atıyoruz.

4. GÜN : TUZLA & LÖNGÖZ & KARACASÖĞÜT   Sabah turkuaz mavisi sularda yüzmek için Tuzla Koyu'na doğru yola çıkıyoruz. Sabah yüzmeleri günlük aktivitelerinizin vazgeçilmez bir parçası haline gelecektir. Öğle yemeği için çam ormanlarıyla çevrili cennetin başka bir  köşesi Löngöz Koyu'na demir atıyoruz. Orman içinde yürüyüş yapabilir, Ali Baba'nın kafesinde dinlenebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme için Karacasöğüt'e hareket ediyoruz. Bu şirin köy Marmaris'e yalnızca 25 km mesafededir. Buradan Marmaris'e dolmuşlarla ulaşım mümkündür. Ayrıca Dalyan-Kaunos bölgelerini gezmek isterseniz opsiyonlu düzenlenebilen turlara da katılabilirsiniz.                                                                       

5. GÜN : KLEOPATRA (SEDİR ) ADASI & İNGİLİZ LİMANI  Kahvaltıdan sonra Sedir(Cedrae) Adası'na hareket ediyoruz. Eşine başka hiç bir yerde rastlayamayacağınız kumsalı ve olağanüstü berrak bir suyu olan bu ada adeta bir açık hava müzesidir. Şehir surları, Dorlar'dan kalma tapınak, 1500 kişilik antik tiyatro ve kubbeli yapılar fotoğraf çekmeyi seven misafirlerimiz için büyüleyici bir fırsattır. Üzeri antik çağ yazıları ile dolu sütun kalıntıları veya rölyeflerle dekore edilmiş eski taşların arasında yürüyüş yapabilirsiniz. Bu adada bulunan Kleopatra Plajı'nda sadece Kuzey Afrika çöllerinde bulunduğu anlaşılan çok özel bir kum bulunmaktadır. Rivayete göre Mark Antonius bu kumu özel olarak gemilerle Kraliçe Kleopatra için taşıtmıştır. Tarihle iç içe geçen bir günün ardından,  tatlı yorgunluğunluğumuzu atmak ve akşam yemeği için İngiliz Limanı'na hareket ediyoruz. Bu liman 2. Dünya Savaşı'nda İngiliz savaş gemilerinin burada demirlemesinden dolayı bu isimle anılmaktadır.

6. GÜN : KARGILI & KİSEBÜKÜ   Kahvaltımızı yaptık ve sabahın erken saatlerinde, Kargılı Koyu'na (Molla İbrahim Koyu ) haraket ediyoruz. Tertemiz berrak suyun tekrar tadına bakmak isteyebilirsiniz.  Öğle yemeğinden sonra rotamız ; sahildeki Bizans harabelerini gezebileceğiniz Kisebükü (Alakışlabükü). Akşam yemeğimizi burda alıyor, geceyi ruhunuzu dinlendirecek sakinlikte olan bu güzel koyda geçiriyoruz.                                                     

7. GÜN : PABUÇ BURNU & YALIÇİFTLİK & BODRUM   Günün en önemli öğününü aldık, temiz, berrak suyu ve sakinliği ile ilgi çeken Pabuç Burnu'na varmak üzere yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi bu koyda adıktan sonra kaptanımız seyir için motoru çalıştırdı , 5 çaylarınızı yudumlarken Yalıçiflik Koyugöründü bile. Yöresel hayatı görmek isteyen misafirlerimiz için bu koyda opsiyonlu köy turu düzenlenebilir. Güneşin denizle buluştuğu vakitlerde akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı'na giriş yapıyoruz.         

8. GÜN : BODRUM   Son kahvaltımızı aldıktan sonra, hafızalarmızdaki onlarca güzel hatıra, kurduğumuz dostluklar ve Cevat Şakir’in meşhur ‘’Yokuş başına geldiğinde, Bodrum'u göreceksin. Sanma ki sen geldiğin gibi gideceksin. Senden öncekiler de böyle idiler. Akıllarını hep Bodrum'da bırakıp gittiler’’ sözü ile ,  bu eşsiz Bodrum – Gökova - Bodrum Mavi Tur’umuzu sonlandırıyoruz.

HATIRLATMA : İlk gece ve son gece yat limanında demirlenecektir. İlk gün servis akşam yemeği ile başlıyor.

DönemPansiyon 2 kişilik kamarada kişi başı 2 kişilik kamarada tek kişi 1. Çocuk2. Çocuk 
  Tam pansiyon    Sorunuz
  Tam pansiyon    Sorunuz
  Tam pansiyon    Sorunuz
  Tam pansiyon    Sorunuz
   Tam pansiyon     Sorunuz

Tür : Gezi Tarih : 7.05.2012
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]