Tin Tin Tur

Yılbaşı Paris, THY ile, 28 Aralık Hareket

Anasayfa » YILBAŞI YURTDIŞI TURLARI » Yılbaşı Paris, THY ile, 28 Aralık Hareket
share on facebook  tweet  share on google  print  

Yılbaşı Paris, THY ile, 28 Aralık Hareket

"YILBAŞI YURTDIŞI TURLARI" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

Yılbaşı Paris turu Türk Hava Yolları ile 4 gece 5 gün ve 28 Aralık hareketlidir. Yılbaşı Paris Turunda şehrin en güzel yerlerini tecrübeli rehberler eşliğinde gezip, yeni yıla bölgenin en görkemli kabarelerinden biri olan LIDO SHOW‘u bizler için ayrılmış özel masalarda şampanya eşliğinde eğlenebilirsiniz. Bu turda ekstra olarak yapılacak gezilerle de tatilinizi dolu dolu geçirebilirsiniz.

  İLK 20 KİŞİYE % 50 İNDİRİM

 YILBAŞI PARİS TURU 749 EURO YERİNE 375 EURO

 

 

YILBASI PARİS, TÜRK HAVAYOLLARI ILE
4 GECE 5 GÜN
HAREKET TARİHİ
28 ARALIK 2011


PARİS TUR PROGRAMI

1. Gün ISTANBUL – PARİS
İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yolları TK1821 tarifeli seferi ile 07:40‘da Paris'e hareket ediyoruz. Saat 10:20'de Paris’e varışta, alanda profesyonel yerel rehber tarafından karşılanarak panoramik Paris şehir turuna çıkıyoruz.
Panoramik şehir turunda görülecek yerler arasında Opera Binası ve Meydanı, Madeleine Kilisesi, Vendome Meydanı, Champs Elysees Caddesi ve Etoile Meydanı‘ndaki meşhur Zafer Takı, Concorde Meydanı, Petit Palais (Küçük Saray), Grand Palais (Büyük Saray), Paris’in en meşhur karakteri olan Napoleon Bonaparte’ın anıt mezarı DOM Kilisesi, elbetteki Eiffel Kulesi, Trocadero Meydanı, Askeri Akademi ve Invalides Müzesi, Fransız edebiyatının meşhur yazarlarının ve şairlerinin mezarlarının bulunduğu Pantheon Mozolesi, Paris’in meşhur öğrenci semti Saint Michel ve Luxembourg Parkı, fransız Senato Binası, Saint Sulpice çeşmesi ve kilisesi, Saint Germain kilisesi, ünlü kafeler; Café Les Deux Magots ve Café de Flore, Fransa’nın en eski üniversitesi Sorbonne Üniversitesi, Notre Dame Katedrali ve Louvre Müzesi bulunmaktadır.
Turumuzun ardından otele transfer oluyor ve odalara yerleşiyoruz. Kişisel gezi ve alışverişleriniz için serbest zaman.
Geceleme otelimizde.

2. Gün PARİS
Sabah kahvaltı sonrası gün.
Dileyen misafirlerle yerel rehber eşliğinde sabahın erken saatlerinde otelinizden hareketle başlayan bu tam günlük turumuzda, Fransa’nın komşusu, Kuzey Avrupa’nın şirin ülkesi Belçika’nın kültürel, tarihi ve coğrafi dokusunu keşfetmeye gidiyoruz. Yolculuğumuzun ilk durağı olan Belçika’nın başkenti Brüksel girişinde şehrin sembolü Atomium’u göreceğiz. Gezimizin devamında, Brüksel’in merkezinde  Kraliyet Sarayı, Avrupa Birliği Parlementosu, Adliye Sarayı, Müzik Akademisi, Saint Michel Katedrali, Büyük Meydan ve Mannequin Pis Heykeli gibi tüm önemli binaları rehberlerimizin anlatımlarıyla gezdikten sonra öğle yemeği ve alışverişleriniz için geniş serbest vaktiniz olacak.
Öğleden sonra turumuza “Kuzeyin Venedik’i” olarak bilinen, kanallar üzerine kurulmuş Bruges şehrinde devam edeceğiz. Arzu eden misafirlerimiz fayton veya tekne gezilerinden faydalanabilecek ve Paris’e dönmeden önce dantel, çikolata, bira gibi geleneksel Belçika ürünleri alışverişleriniz için ayrılmış serbest vaktiniz olacak. Bir günde bambaşka bir ülkeyi ayrıntılarıyla tanımak isteyenler için bulunmaz bir fırsat. (alternatif: Yetiskin : 160€/çocuk 80€)

Turumuzun sonunda otele dönüp, alışveriş ve akşam yemeği için serbest zaman verilecek ve hemen arkasından dileyen misafirlerimizle akşam 22:30’da otelden hareketle 60 yıldır devam eden danslı gösterileriyle Paris gecelerinin en görkemli kabarelerinden biri olan LIDO SHOW‘u bizler için ayrılmış özel masalarda şampanya eşliğinde izlemeden önce Paris’in şiirlere ve şarkılara konu olmus cadde ve  meydanlarının ışıklandırılmış halini gezeceğiz; Eiffel kulesinin, Opera binasının, Concorde ve Vendome meydanının ışık oyunları doyumsuz bir gecenin sadece başlangıcı olacak.
(alternatif: Yetiskin 120€/çocuk 70€)
Geceleme otelimizde.

3. Gün PARİS
Dileyen misafirlerimizle yerel rehber eşliğinde Paris şehrinin vazgeçilmez turistik mekanlarından derlediğimiz kültürel içerikli turumuzda gün boyunca şehrin güzelliklerini keşfedeceğiz: Dümdüz bir ova üzerine kurulmuş görkemli Paris şehrinde güney yönünde ufka her baktığınızda bütün ihtişamıyla karşınıza çıkan,geceleri ışık şovlarıyla sizleri selamlayan şehrin sembolü, sanatçılara ilham kaynağı dünyaca ünlü Eiffel Kulesi gezimizde asansörle 2. Kata ulastığımızda Paris’i bu kez Eiffel kulesiz panoramik görüntüleri ile karşımızda bulacağız... Şehri yukarıdan seyretmenin zevkine vardıktan sonra, yapımı 170 sene sürmüş, 19. yüzyıldan beri Victor Hugo’nun romanıyla ünlenmiş, dünyanın en popüler katedrali Notre Dame Katedrali’ni gezerken gotik mimarinin özelliklerini tanımaya, karanlık ortacağ tarihini keşfetmeye ne dersiniz ? Gezimizin son durağı olan 19. yüzyılın sonlarından beri Paris bohem hayatının merkezi olmuş, Ressamlar Tepesi olarak bilinen Montmartre mahallesinde, Paris şehrinin içindeki son üzüm bağlarını, tüm şehre tepeden hakim manzaralı bahçeleriyle ünlü Adaklar Kilisesini ve daracık tipik Paris sokaklarını rehberiniz eşliğinde gezerken, amatör ressamlara çizdireceğiniz portrenize sahip olabilirsiniz. (alternatif : Yetiskin 90€/ çocuk 45€)

Turumuzun devamında dileyen misafirlerimiz Seine nehri tekne gezimize katılabilirler. Adını iki bin yıl önce romalı bir tanrıçadan almış, Paris’i 13 km. boyunca ikiye bölen Seine nehri antik çağdan günümüze kadar inşa edilmiş 37 köprüyle süslenmiştir. Üstü açık ve camla kapalı iki bölümden oluşan teknelerle yapacağımız Seine nehri gezimizde Paris sehrinin binalarını, nehir kenarındaki yaşantıları, köprüleri ve tam merkezdeki iki küçük adasını nehir üzerinden izleme olanağı bulacaksınız... (alternatif : 25€)

4. Gün PARİS
Sabah kahvaltı sonrası kişisel gezi ve alışverişleriniz için serbest gün.
Dileyen misafirlerle yerel rehber eşliğinde Paris’e 36 km. uzaklıktaki, Avrupa kıtasının tek Disney parkı rüyalar dünyası Disneyland Park’ina gezimizi düzenleyeceğiz. Gezimizde, Hayaletler evi, Mark Twain’in Gemisi, çılgın maden treni, Indiana Jones, Robinson’un evi, Karayip korsanları mağarası, bebekler dünyası, yıldızlar turu, 3 boyutlu sinema, uzaya yolculuk, denizaltı macerası, araba yarış pisti gibi aktivitelerle büyükler de en az küçükler kadar eğlenecek ve Disney karakterleriyle beraber gün boyunca çok keyifli anlar yaşayacağız... (alternatif : Yetiskin 95€/çocuk 75€)
Geceleme otelimizde.

5. Gün PARİS – ISTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası odaların saat 12’ye kadar boşaltılması gerekmektedir. Odalar boşaltıldıktan sonra kişisel gezi ve alışverişleriniz için serbest gün.
Dileyen misafirlerle yerel rehber eşliğinde son yıllarda Da Vinci şifresi romanlarıyla sürekli gündemde olan, her sene ortalama 8 milyon insanın gezdiği eski kraliyet sarayı Louvre Müzesi‘ni gezecegiz. Dünya sanat tarihinin en güzel eserlerini bir arada görme şansına sahip olacağız. Da Vinci’nin ünlü Mona Lisa’sı (La Joconde),tarihi türk kütahya çinilerimiz,yunan ve roma heykelleri, fransız kraliyet mücevherleri bunlardan sadece bazıları...
Paris’in en popüler ve tipik mekanlarından biri olan MARAIS bölgesine yapacağımız gezimizde ünlü yazar Victor Hugo’yu ve hepimizin çok yakından tanıdığı eserlerini oluşturuken esinlendiği “Place des Vosges” isimli meşhur tarihi  meydanı daha yakından tanıma sanşına sahip olacağız...
(alternatif: Yetiskin 75 €/çocuk 50 €)

Louvre müzesi turumuza katılmayacak olan misafirlerimiz dilerseler yerel rehber eşliğinde filmlere konu olmuş görkemli Fransız kraliyet yaşantısına asırlarca ev sahipliği yapmış ünlü Versailles Sarayı gezimize katilabilirler, giyotinle öldürülmüş son Kraliçe Marie-Antoinette ve Kral 16. Louis‘nin orijinal olarak korunmuş yatak odalarının ve sarayın yeni restore edilmiş birçok yeni salonunun yanısıra su oyunlarıyla meşhur kraliyet bahçelerini de keşfetme şansına sahip olacağız.
(alternatif: Yetiskin 75€/çocuk 50€)

Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK1828 tarifeli seferi ile 17:35'te İstanbul’a harket ediyoruz. Saat 22:10'da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Bir dahaki turumuzda görüşmek dileğiyle.

Not: Alternatif Turlarımızın düzenlendigi tarihlerde, programın daha verimli şekilde değerlendirilmesi için tarih değişiklikleri yapılabilir.


ÜCRETE DAHİL SERVİSLER

*   TÜRK HAVAYOLLARI İLE İSTANBUL(IST) - PARIS – İSTANBUL(IST) ARASI UÇUŞLAR
*   ALAN / OTEL / ALAN TRANSFERLERİ
*   SEÇİLECEK KATEGORİ  OTELLERDE  4 GECE 5 GÜN ODA KAHVALTI  KONAKLAMA
*   PANORAMİK PARİS ŞEHİR TURU
*   TECRÜBELİ REHBERLİK HİZMETLERİ
*   HAVALİMANI VERGİLERİ (150 €)
*   ZORUNLU SİGORTA


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

*   VİZE ÜCRETİ  (110 € )
*   YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU ( 15 YTL )
*   SEYAHAT SAĞLIK VİZE SİGORTASI (15 €)
*   TAM KAPSAMLI SİGORTA (30 €): Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılamayacak misafirlere tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlı olarak ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır
*   ALTERNATİF TURLAR
*   KİŞİSEL HARCAMALAR VE OTEL ALTERNATİFLARI
*   MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
*   REHBER VE ŞOFÖR TİPLERİ

 

NOTLAR : Tin Tin Tur , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir.Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Tin Tin Tur sorumlu tutulamaz. Tin Tin Tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Tin Tin Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Yol üzerinde alternatif turlar grubun çoğunluğunun sağlanması halinde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu taktirde gerçekleştirilecektir, daha az katılım olduğu taktirde fiyatlardaki değişiklikler alternatif turlara yansıtılır Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tin Tin Tur sorumlu tutulamaz. Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dahil değildir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Tin Tin  Tur konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir.     

 

 

OTELLER

İki Kişilik Odada kişi başıTek Kişilik Oda Farkı Üçüncü Kişi0 – 2 YaşÇocuk03 – 12 YaşÇocuk
4* Concorde La Fayette vb.http://www.concorde-lafayette.com3, place du Général Kœnig75017 Paris 999 €340 €-150 €949 €
   Tür : Gezi Tarih : 7.10.2011
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]