Tatil Dünyası
Üye Girişi
e-posta
Parola
Beni hatırla
 
e-bülten üyeliği
Ad Soyad
e-posta

Kurban Bayramı Kenya Turu, Kenya Turları, Kenya Tur

Anasayfa » BAYRAM YURTDIŞI » Kurban Bayramı Kenya Turu, Kenya Turları, Kenya Tur
share on facebook  tweet  share on google  print  

Kurban Bayramı Kenya Turu, Kenya Turları, Kenya Tur

"BAYRAM YURTDIŞI" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

 Kurban Bayramı Kenya Turu, Kenya Turları, Kenya Tur, Yurtdışı Turları

 

 

 

 

TÜRK HAVAYOLLARI İLE

KURBAN BAYRAMI

NAİROBİ - SWEETWATERS - LAKE NAKURU  - MASAİ MARA - NAİROBİ

HAREKET TARİHLERİ:

04 KASIM 2011 8 gece

 

 

   

1.gün    ISTANBUL – NAIROBI

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Tin Tintur Kontuarı önünde saat 16.00‘da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 607 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:35’de Nairobi’ye hareket. Geceleme uçakta.

 

2.gün    NAIROBI – SWEETWATERS

6 saatlik uçuş sonrası, 02:10’da, Kenya’nın başkenti Nairobi’ye varıyoruz. Otelimize transferin ardından, dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Dinlenme süresinin ve kahvaltının ardından, Kenya Dağı’nın zirvesinde yer alan, şempanzeleri yakından görebileceğimiz Sweetwaters Game Sanctuary’e hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık olarak 3 saat sürecek. Afrika’nın ruhunu yansıtan çadır kamplardan biri olan “Sweetwaters Tented Camp”a varışımızda giriş işlemlerimizi yapacak ve öğle yemeği alacağız. Akşam üstü saatlerinde yapacağımız safari ile doğal yaşamı yakından görecek ve şempanzeleri koruma altına alındıkları alanda ziyaret etme imkanı bulacağız. Akşam yemeğimiz otelimizde.

 

3.gün    SWEETWATERS – LAKE NAKURU             

Sabah erken saatte yapacağımız safarinin ardından, kampımızda kahvaltı yapacağız. Sonrasında, Kenya’nın dördüncü büyük parkı olan Lake Nakuru’ya doğru hareket ediyoruz. Milyonlarca flamingoya ev sahipliği yapan Lake Nakuru, adeta pembeye boyanmış izlenimi veren gölü ile Kenya’nın en güzel manzaralarından birini oluşturur. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından konaklayacağımız lodge’a yerleşiyoruz. Öğle yemeğinin ardından, yapacağımız safaride pembe flamingoları görecek, gün batımının kızıllığına birlikte tanık olacağız. Akşam yemeği kampımızda.

 

4.gün LAKE NAKURU

Sabah erken saatte yapacağımız safarinin ardından, kampımızda kahvaltı yapacağız. Otelinizin havuzunda geçirebileceğiniz serbest zamanların ardından, akşamüzeri saatlerde safariye çıkacağız. Öğle ve akşam yemeklerimiz otelimizde.

 

5.gün LAKE NAKURU – MASAI MARA

Kahvaltımızın ardından, özel araçlarımızla, Kenya’nın en popüler doğal parklarından Masai Mara’ya gidiyoruz. Dilerseniz bu yolculuğu uçak ile de yapabilirsiniz. Kara yolu ile yaklaşık 5,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından varacağımız Masai Mara’da, konaklayacağımız lodge’a yerleşmenin ve öğle yemeğinin ardından, ilk safarimizi yapıyoruz. Kenya’nın en popüler doğal parklarından 1.510 kilometrekare alanı kapsayan Masai Mara’da, vahşi yaşamın hayret verici görüntülerine tanık olacak, “Big 5” denilen aslan, leopar, gergedan, manda ve fil dışında çita, zürafa, impala ve Mara nehrinde su aygırı ve timsah görebileceğiz. Dürbünlerinizi almayı unutmayın! Akşam yemeği kampımızda.

 

6.gün MASAI MARA

Sabah erken saatte yapacağımız safarinin ardından, dilerseniz alternatif olarak Balon Safari’ye katılarak gökyüzünden Masai Mara’nın vahşi yaşamın görüntüsüne tanık olabilirsiniz.(360 Euro) Akşamüzeri yapacağımız safarinin ardından, kampa dönüşümüzde akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.

 

7.gün  MASAI MARA

Sabah erken saatte yapacağımız safarinin ardından, otelimizde serbest zamanlar. Öğleden sonra, rehberinizin alternatif olarak düzenleyeceği Masai Kabilesi Turuna katılabilirsiniz. Bu turda Masai Kabilelerini ziyaret edecek ve yaşamları hakkında bilgi alacak, onları yakından tanıyacağız. Akşamüzeri yapacağımız safarinin ardından, kampa dönüşümüzde akşam yemeğimiz doğal yaşamın kalbinde düzenlenecek açık havada özel akşam yemeği “Bush Dinner”  olacak.

 

10 Kasım   MASAİ MARA – LAKE NAIVASHA – NAIROBI

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Nairobi’ye olan yolculuğumuz başlıyor. Yolculuğumuz esnasında, Lake Naivasha’ya uğrayacak, öğle yemeği yiyecek ve 1 saatlik tekne gezisi ile günümüzü renklendireceğiz. Akşam saatlerinde Nairobi’e varışınızda dinlenmeniz için otelinize transfer.

 

12 Kasım    NAİROBİ – İSTANBUL

Sabah 01:00’de havalimanına transfer. Yerel saat ile 03:40’da Türk Havayolları’nın TK 608 sayılı uçuşu ile İstanbul’a dönüş yolculuğunuz başlıyor. Yerel saat ile 09:15’de İstanbul’a dönüş ve turumuzun sonu. 

   ÜCRETE DAHİL SERVİSLER 

*TÜRK HAVA YOLLARI İLE İSTANBUL – NAİROBİ – ISTANBUL EKONOMİ SINIF GİDİŞ – DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ VE HAVALİMANI VERGİLERİ

*NAİROBİ‘DE 2 GECE ODA – KAHVALTI KONAKLAMA

*SWEETWATERS TENTED CAMP’DA 1 GECE TAM PANSİYON KONAKLAMA

*LAKE NAKURU’DA 2 GECE TAM PANSİYON KONAKLAMA

*MASAİ MARA’DA 3 GECE TAM PANSİYON KONAKLAMA

*MASAİ MARA’DA ÖZEL AKŞAM YEMEĞİ “BUSH DİNNER”

*TÜM PARK GİRİŞLERİ

*PROGRAMDA BELİRTİLEN SABAH VE AKŞAM SAFARİLERİ

*7 KİŞİLİK ÖZEL SAFARİ MİNİBÜSLERİ İLE TÜM TRANSFERLER VE SAFARİLER

*LAKE NAİVASHA’DA ÖĞLE YEMEĞİ VE TEKNE GEZİSİ

REHBERLİK HİZMETİ

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

*YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU ( 15 YTL )

*SEYAHAT SAĞLIK VİZE SİGORTASI (15 €)

*ALTERNATİF TURLAR

*KİŞİSEL HARCAMALAR

*Kapı vizesi ucreti 50 Usd. 

 

** ÖNEMLİ NOT: KENYA vizesi icin kapı vizesi alınmaktadır. Ancak misafirlerinizin pasaport bilgilerinin ( pasaport numarası, doğum tarihi, pasaport alınış ve geçerlilik tarihi) 15 gün öncesinden tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir. Ayrıca kapı vizesi alınacak misafirlerin yanlarında 1 adet fotograf bulundurması gerekmektedir. Pasaport bilgileri tarafımıza ulasan ve yanında 1 ad. fotograf bulunduran misafirlerimiz vize ucretini kapıda odeyerek vize alabilmektedir. Şu an için geçerli olan kapı vizesi ücreti 30 Usd’dir. ***

 

NOTLAR : Tin Tin tur , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir.Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Tin Tin tur sorumlu tutulamaz. Tin Tin tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Tin Tin tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Yol üzerinde alternatif turlar grubun çoğunluğunun sağlanması halinde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu taktirde gerçekleştirilecektir, daha az katılım olduğu taktirde fiyatlardaki değişiklikler alternatif turlara yansıtılır Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tin Tin tur sorumlu tutulamaz. Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dahil değildir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. Tin Tin Tur konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir.     

.

Önemli Not: Kampanya yerlerimiz sınırlıdır!!

**Kampanya indiriminin geçerli olabilmesi için ödemenin tamamının kayıt tarihinden 2 gün içerisinde tarafımıza yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde kampanya indirimi geçerli olmayacaktır. Zorlayıcı Sebep (Force Majeure) haricinde  kampanyalı turlarımızda iptal ve iade yapılamamaktadır.   

OTELLERİki Kişilik Odada kişi başıTek Kişilik Oda Farkı Üçüncü Kişi0 – 2 YaşÇocuk03 – 12 YaşÇocuk
Nairobi Southern Sun Mayfair Hotel v.b.www.southernsun.com/hotels/nairobi/pages/overview.aspxSweetwaters Tented Camp v.b.www.serenahotels.com/serenasweetwaters/default-en.htmlLake Nakuru Lodge v.b.www.lakenakurulodge.com/Masai Mara Mara Sopa Lodge Hotel v.b.www.sopalodges.com/masai-mara/home.html2149€500 €2149€250 €2049€

 

 


Tür : Gezi Tarih : 12.09.2011
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]