Tin Tin Tur

Günübirlik Edirne Turu, Ramazanda Edirne Turu, Edirne Turu

Anasayfa » Ramazan Turları » Günübirlik Edirne Turu, Ramazanda Edirne Turu, Edirne Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Günübirlik Edirne Turu, Ramazanda Edirne Turu, Edirne Turu

"Ramazan Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Günübirlik

    

Ramazanda Edirne Turu, Selimiye Cami Turu, Edirne'de Ramazan Turu, Edirne Turu, Edirne Turları

 

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

Her Gün Kalkışlı

Edirne

3-4 saat

24:00-01:00

Günübirlik Edirne Turu Programı

Belirtilen yerlerde buluşarak Edirne'ye hareket ediyoruz. Edirne'de il durağımız, Balkan Savaşı sırasında, Edirne'yi kahramanca savunan Şükrü Paşa adına yaptırılan Şükrü Paşa Anıtı ve Balkan Savaşı Müzesi, Mimar Sinan'ın 80 yaşında yaptığı ve "ustalık eserim" dediği anıtsal yapı Osmanlı-Türk sanatının ve dünya mimarlık tarihinin baş yapıtlarından olan Selimiye Cami, Sultan III.Murat zamanında Selimiye Camisi'ne gelir sağlamak amacıyla yaptırılmış Arasta Çarşısı, camilerde kullanılmayan tarihi eserlerin sergilendiği Selimiye Vakıf Müzesi, Türk ve İslâm sanatı eserlerini topluca kapsayan ilk Türk müzesi olan Türk İslam Eserleri Müzesi, geleneksel Türk evi planını yansıtan Hafız Ağa Konağı, tarihin değişik zamanlarda önemli kişilere ev sahipliği yapmış Edirne Belediye Binası-Mustafa Kemal ATATÜRK Odası gezilerinden sonra arnavut kaldırımlı yolu, mesire yerlerive şirin evleriyle ünlü Karaağaç'a geçiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin "suyun öte yanında" kalan tek toprak parçası Karaağaç Semti, Lozan Antlaşması’yla Yunanistan’dan savaş tazminatı olarak alınan Edirne’nin Karaağaç yöresinde Trakya Üniversitesi Rektörlüğü'nce yaptırılan Lozan Anıtı-Meydanı-Müzesi (Lozan Müzesi Haftaiçi açıktır) gezileri sonrası, Osmanlı Rus Savaşı'na kadar aralıksız 400 yıl ruh ve akıl hastalarını müzik, su sesi ve güzel kokularla tedavi edildiği II. Bayezid Külliyesi'ni (Sağlık Müzesi) (Ücretli) geziyoruz. Daha sonra saray kalıntıları ve tarihi Kırkpınar güreş alanı Sarayiçi ve Balkan Savaşı Anıtı'ndan sonra Av Köşkü'nde çay molası veriyoruz. Kısa bir dinlenmeden sonra tekrar Edirne şehir merkezine dönüp burada Osmanlı mimarisinde çığır açan ilklerin buluştuğu Üç Şerefeli (Burmalı) Cami, Sokullu Mehmet Paşa tarafından Mimar Sinan'a yaptırılan Sokollu Hamam, Edirne Kalesi’nin dört büyük burcundan Üç Şerefeli Camii’nin yakınındaki Makedonya Kulesi ve Kazı Alanı Ziyareti, Kanuni Sultan Süleyman’ın veziri Hersekli Semiz Ali Paşa tarafından yaptırılan Alipaşa Çarşısı, eski surların kuşattığı kentin en eski semti Kaleiçi semti eski Türk evleri, Kırkpınar güreşlerine özgü özel bir çok eşya ve fotograf bulunan Kırkpınar Müzesi, Kanunî Süleyman'ın ünlü sadrazamı, damadı Rüstem Paşa tarafından 1561 yılında Mimar Sinan'a yaptırılan Rüstempaşa Kervansarayı, ve son olarak Edirne'nin ilk kapalı çarşısı olan ve Osmanlı'dan günümüze miras kalan Bedesten ve Eski Cami'yi geziyoruz. İftar yemeğimizi Meriç kenarındaki restaurantımızda aldıktan sonra, alışveriş için verdiğimiz serbest zamandan sonra Teravih Namazı'nı Selimiye Camii'nde kıldıktan sonra  Edirne'ye veda edip İstanbul'a hareket ediyoruz.

Kalkış Yerleri

Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5  Kartal istikameti) 07:00
Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 07:15
M.köy Ali Sami Yen Karşısı-Otobüs Durağı (Murat Muhallebici Yanı) 07:30

İncirli Ömür Restoran Önü

 08:00
Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz, sabah belirtilen yerlerde alınarak başlar. (günübirlik ) 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Günübirlik Edirne Turu Fiyatı ve Ödeme Şekilleri
 
Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

  
  

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* Araçta ikram ve servisler* Ekstra harcamalar 
* İftar  yemeği* Tüm kişisel harcamalar
* Lüks araçlarla ulaşım* Sahurdaki kahvaltı
* Profesyonel rehberlik hizmeti* Müze ve Ören yerleri girişleri

 

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

 


Tür : Gezi Tarih : 20.07.2011
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]