Tin Tin Tur

Konaklamalı Safranbolu-Amasra-Yedigöller Turu

Anasayfa » Yedigöller Turları » Konaklamalı Safranbolu-Amasra-Yedigöller Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Konaklamalı Safranbolu-Amasra-Yedigöller Turu

"Yedigöller Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Konaklamalı

    F : 2687 - safranboluresimleri12.jpg

Safranbolu-Amasra-Yedigöller Turu

2 GÜN 1 GECE

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

Her Haftasonu

Safranbolu-Amasra-Yedigöller Turu

5-6 saat

23:00-24:00

Tur Programı

1. GÜN-C.TESİ : SAFRANBOLU - AMASRA TURU

Safranbolu'da ilk durağımız  Hıdırlık Tepesi. Muhteşem Safranbolu manzarasına karşı çay ve kahvelerimizi keyifle yudumlarken  bir yandan da rehberimizden Safranbolu hakkında bilgi alıyoruz. Safranbolu hakkında genel bilgi aldıktan sonra Köstendil Kaymakamı Hasan Paşa'nın Türbesi, Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Dr. Ali Yaver Ataman'ın (1955) Anıt Mezarı’ndan sonra şehri daha yakından gezmeye başlıyoruz.  Tarihi dokusu ve görsellikleriyle aile yaşantısını yaşatan Kileciler Evi, İstanbul’daki Nuruosmaniye Cami’sinin adeta küçük bir modelini oluşturan İzzet Pasa Camii, sevgi ve merhamet sembolü Güvercin Yuvaları, sıcak ve soğuk demircilik el sanatlarının üretildiği yaşayan tek Lonca çarşısı olan Demirciler Çarşısı, eskiden yemeni denilen ayakkabının yapıldığı eski Lonca Çarşısı olan Yemeniciler Arastası, giriş kapısı, kilit ve anahtarı ile Türk demir işçiliğinin ilginç örneği olan Cinci Hanı, avlusunda şadırvan, güneş saati ile kütüphane ve muvakkithane bulunan Köprülü Mehmet Pasa Camii, günümüzde de kullanılan Tarihi Cinci Hamamı gezilerinden sonra, Amasra'ya hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi balık restoranımızda aldıktan sonra,   Çeşmi-Cihan (Dünyanın Gözü) olarak nitelendirilen limanı, balığıyla ve rahmetli şarkıcı Barış Akarsu ile ünlü Karadeniz’in şirin beldesi Amasra’dai ilk olarak Amasra yolu üzerinde bulunan Kuş Kayası Yol Anıtı’nı görüyoruz. Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in Lalasına “Lala Lala Çeşm-i Cihan buramı ola” dediği noktadan Amasra’yı fotoğraflıyoruz. Gezimize Amasra’nın Büyük Liman’ından başlıyoruz. Küçük Kilise olarak adlandırılan şapelin yanından geçerek eskiden kilise olarak kullanılan Fatih Cami’yi görüp, Cevovalılara ait Cenova Şatosu’ndan geçip Kemere Köprüsü’ne iniyoruz. Fotoğraf molasından sonra, Sormagir Kalesi’ne girerek Ağlayan Ağaç’a yürüyoruz. Ağlayan Ağaç’ın bulunduğu mevkiden Tavşan Adasını panoramik olarak görüp, burada çay molası veriyoruz. Moladan sonra aynı yol üzerinden Kemere Köprüsünden geçerek kente adını veren Prenses Amastris’in havuzunu görüyor ve Küçük Liman’dan geçerek Çekiciler Çarşısı’nı alışveriş molası verip otelimize hareket ediyoruz.

KONAKLAMA :  HOTEL ESENTEPE / BOLU www.hotelesentepe.com

2. GÜN-PAZAR: YEDİGÖLLER-PİSAGOR AĞACI-GÜLEN KAYALAR- DİLEK ÇEŞMESİ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası,  Yedigöller’e doğru yola çıkıyoruz. Yedigöller'e vardığımızda,  Milli Park Girişi'nde aracımızdan inerek, kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Bu yürüyüş sırasında Pisagor Ağacı’nı görüp, barbekü alanımıza geçiyoruz. Göl kenarında bizim için hazırlanmış açık ateşte Sucuk veya Köfte ve Tavuk + İçecek + Salata ekmek şeklinde yiyip, (EKSTRA) çaylarımızı da içtiktikten sonra yürüyüşümüze kaldığımız yerden devam ediyoruz. Kayın, meşe, gürgen, kızılağaç, karaağaç, karaçam, dişbudak, sarıçam, köknar, ıhlamur... Hatta eğer şanslıysanız geyikleri bile görebilirsiniz. Rehberimiz sizi geyiklerin yemeklerini yediği yaşama alanlarına bile götürecek:) Çok kolay parkurlardan biri olan cennet yer Yedigöller'de yürüyüş için bazen dere kenarı patikaları, bazen de şirin tahta merdivenleri kullanacağız. Şehrin kalabalıklığından uzaklaşıp kendinizi bir anda bakir doğanın içinde bulacaksınız.  Yedigöller'i doya doya gezdikten sonra  İstanbul'a dönüşe geçiyoruz.  Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazligöl, Küçükgöl, İncegöl, Sazlıgöl, Dilek Çeşmeleri, Gülen Kayalar, Şelaleler... Hepsi sizi bekliyor… Yedigöller gezisi sonunda İstanbul'a hareket ediyoruz.

 

Kalkış Yerleri

İncirli Boyner Mağazası Önü24:00
Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı24:15
Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü24:30
Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)01:00
İzmit Halkevi Önü02:00

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri
Tur Ödeme Şekilleri

  Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı


  
  
  

Konaklama Şekli

 2 Kişilik Oda Kişi Başı

3 Kişilik oda Kişi Başı

Tek Kişilik Oda

0-5 Yaş Çocuk

 06-12 Yaş Çocuk

Yarım Pansiyon

    

Akşam belirtilen yerlerde  alınarak başlar. 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece konaklama (Yarım Pansiyon)* Tüm kişisel harcamalar
* 1 sabah kahvaltısı* Tüm yemeklerde alınan içecekler
* 1 akşam yemeği* Ekstra turlar
* Lüks araçlarla ulaşım* Ekstra harcamalar
* Araçlarda ikram ve servis* 2 öğle yemeği
* TÜRSAB Seyahat ve Kaza Sigortası* Müze ve Milli Park Girişleri

NOT: Tüm Müze ve Milli Park Giriş Ücretleri,  ( Yedigöller Milli Parkı, Kileciler Evi, Hıdırlık Tepesi, Çamaşırhane) rehberlik hizmetleri toplam bedeli Tam: 30.00 TL  Bu ücretler araç içerisinde toplanmayıp satış ofislerimizde fatura karşılığı ve istenildiği takdirde taksitlendirilerek tahsil edilecektir. Tura iştirak eden tüm misafirlerimiz bu ücreti ödemekle yükümlüdür.

Konaklama
Konaklama :  HOTEL ESENTEPE / BOLU www.hotelesentepe.com

    

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige.

 

Kaynak : Safranbolu Turu Yedigöller Turu, Amasra Turu
Tür : Diğer Tarih : 11.03.2011
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]