Tin Tin Tur

Konaklamalı Efteni Turu, Güzeledere Tur, Abant Turu, Gölcük Gölü, Yedigöller Tur

Anasayfa » Yedigöller Turları » Konaklamalı Efteni Turu, Güzeledere Tur, Abant Turu, Gölcük Gölü, Yedigöller Tur
share on facebook  tweet  share on google  print  

Konaklamalı Efteni Turu, Güzeledere Tur, Abant Turu, Gölcük Gölü, Yedigöller Tur

"Yedigöller Turları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Konaklamalı

F : 1348 - golcukgolubahar.jpg 

 

Konaklamalı Abant, Gölcük, Efteni, Güzeldere, Yedigöller Turu haftasonu  olarak düzenlenmektedir. Bu turumuzda  Abant, Güzeldere ŞelalesiYedigöller, Gölcük Gölü,  ve Efteni Gölü gezilmektedir.

 

Haftasonu Efteni -Güzeldere - Abant-Gölcük-Yedigöller Turu

 

 

 

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

Her Haftasonu

Efteni-Güzeldere-Abant-Gölcük-Yedigöller 

2-3 saat

23:00-24:00

Tur Programı

 1. GÜN-C.TESİ : YEDİGÖLLER-PİSAGOR AĞACI-GÜLEN KAYALAR- DİLEK ÇEŞMESİ

Sabah belirtilen yerlerde buluşarak  Yedigöller’e doğru yola çıkıyoruz. Yedigöller'e vardığımızda,  Milli Park Girişi'nde aracımızdan inerek, kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Bu yürüyüş sırasında Pisagor Ağacı’nı görüp, barbekü alanımıza geçiyoruz. Göl kenarında bizim için hazırlanmış açık ateşte Sucuk veya Köfte ve Tavuk + İçecek + Salata ekmek şeklinde yiyip, (EKSTRA) çaylarımızı da içtiktikten sonra yürüyüşümüze kaldığımız yerden devam ediyoruz. Kayın, meşe, gürgen, kızılağaç, karaağaç, karaçam, dişbudak, sarıçam, köknar, ıhlamur... Hatta eğer şanslıysanız geyikleri bile görebilirsiniz. Rehberimiz sizi geyiklerin yemeklerini yediği yaşama alanlarına bile götürecek:) Çok kolay parkurlardan biri olan cennet yer Yedigöller'de yürüyüş için bazen dere kenarı patikaları, bazen de şirin tahta merdivenleri kullanacağız. Şehrin kalabalıklığından uzaklaşıp kendinizi bir anda bakir doğanın içinde bulacaksınız.  Yedigöller'i doya doya gezdikten sonra  İstanbul'a dönüşe geçiyoruz.  Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazligöl, Küçükgöl, İncegöl, Sazlıgöl, Dilek Çeşmeleri, Gülen Kayalar, Şelaleler... Hepsi sizi bekliyor… Gezi sonunda otelimize geçiyoruz.

KONAKLAMA :  Düzce otelleri

2.GÜN. PAZAR:  EFTENİ GÖLÜ-GÜZELDERE - ABANT-GÖLCÜK

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası ilk olarak, Efteni Gölü’ne hareket ediyoruz. Su kuşlarının göç yolu üzerinde önemli bir sulak alan olması ve içinde 150 çeşide yakın kuş türünü barındırması nedeni ile 1992 yılında Orman Bakanlığı'nca "Yaban Hayatı Koruma Alanı" olarak tescil edilmiş bir sulak alan olan Efteni Gölü’nde vereceğimiz fotoğraf molasından sonra Güzeldere Şelalesi’ne geçiyoruz. Cevizlik deresi üzerinden 120 m. yüksekliğinde blok kayaların üzerinden aşağı düşüş yapan  Güzeldere Şelalesi’ne, rehberimiz eşliğinde inip gezdikten sonra, öğle yemeğini alıyoruz.  (EKSTRA)Yemekten sonra, ''Kartpostallardaki Göl'' olan Gölcük Gölü'ne geçiyoruz. Göl etrafında yapacağımız gezintiden sonra ‘‘göl manzaralı’’ tesisimizde çay-kahve-sahlep molası veriyoruz. Daha sonra Abant Gölü’ne geçiyoruz. Abant’a vardığımızda, girişte aracımızdan inerek göl etrafında 1 saatlik bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş oldukça rahat,  herkes katılabilir. Daha sonra vereceğimiz serbest zamanda, göl çevresindeki aktivitelerle vakit geçirebilirsiniz. Abant Gölü'nde ata ve faytona binme imkanı var. Kışın yeteri derecede kar olduğunda köy kızakları ve botlarla  kaymak gölün diğer aktivitelerinden.  Mükemmel panoramaya sahip olan Abant Gölü'nden, 17.00-18:00 civarında ayrılıyoruz.

 

Kalkış Yerleri
 İncirli Boyner Mağazası Önü  06:30
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı  06:45
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü  07:00
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  07:15
Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri
Tur Ödeme Şekilleri

  Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı  
   
   
   

Konaklama Şekli

 2 Kişilik Oda Kişi Başı

3 Kişilik oda Kişi Başı

Tek Kişilik Oda

0-5 Yaş Çocuk

 06-12 Yaş Çocuk

Yarım Pansiyon

       

Akşam belirtilen yerlerde  alınarak başlar. 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece konaklama (Yarım Pansiyon) * Tüm kişisel harcamalar
* 1 sabah kahvaltısı * Tüm yemeklerde alınan içecekler
* 1 akşam yemeği * Ekstra turlar
* Lüks araçlarla ulaşım * Ekstra harcamalar
* Araçlarda ikram ve servis * 2 öğle yemeği
* TÜRSAB Seyahat ve Kaza Sigortası * Müze ve Milli Park Girişleri

NOT: Tüm Müze ve Milli Park Giriş Ücretleri rehberlik hizmetleri toplam bedeli Tam: 30.00 TL  Bu ücretler araç içerisinde toplanmayıp satış ofislerimizde fatura karşılığı ve istenildiği takdirde taksitlendirilerek tahsil edilecektir. Tura iştirak eden tüm misafirlerimiz bu ücreti ödemekle yükümlüdür.

Konaklama

 Konsopa Otel/ Düzce otelleri

 

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige. Yedigöller'in yol şartlarından dolayı, Safir veya 403 gibi büyük araçlarla gidilememektedir.

 

Kaynak : Efteni Gölü Turu, Güzeldere Şelalesi Turları
Tür : Diğer Tarih : 11.03.2011
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]