Tin Tin Tur

Darıca Hayvanat Bahçesi Turu, Darıca Hayvanat Bahçesi

Anasayfa » Okul Gezileri, Okul Turu » Darıca Hayvanat Bahçesi Turu, Darıca Hayvanat Bahçesi
share on facebook  tweet  share on google  print  

Darıca Hayvanat Bahçesi Turu, Darıca Hayvanat Bahçesi

"Okul Gezileri, Okul Turu" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Darıca

  F : 1446 - darica_hayvanat_bahcesi.jpg    F : 1457 - darica_hayvanat_bahcesi.jpg

Okul Turları, Okul Gezileri, Darıca Hayvanat Bahçesi Tur, Hayvanat Bahçesi Turu, 

 

 

DİĞER OKUL TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

Okula Varış 

İstenilen tarihte

Darıca Hayvanat Bahçesi

1 saat

17:00 -18:00

 

TUR PROGRAMI

Sabah 09:00’da okul önünde misafirlerimizi alarak Darıca Hayvanat Bahçesi'ne hareket ediyoruz. Profesyonel rehber eşliğinde  hayvanat bahçesini gezmeye başlıyoruz.  Avrupa Hayvanat Bahçeleri Birliği tam üyesi olan, Avrupa standartlarında kabul edilmiş, ülkemizin ilk ve tek hayvanat bahçesi olan Darıca Faruk Yalçın Hayvanlar Alemi ve Botanik Bahçesi 80 dönümlük alana kurulmuştur. Hayvanat bahçesinde 200 çeşide yakın 2.000 adedi aşkın hayvan ile Türkiye’nin en çok türe sahip hayvanat bahçesidir. Bunun dışında  250 bitki türünün üzerindeki zenginliğiyle de,ülkemizin  sayılı botanik parkını gezdikten sonra saat 16:00’da okulumuza dönüyoruz.

 

 

DARICA HAYVANAT BAHÇESİ HAKKINDA

Türkiye’de ilk hayvanat bahçesinin kurulması 1933 yılında Atatürk tarafından karar verilmiştir ve bugünkü Ankara Hayvanat Bahçesi’nin bulunduğu yere kurulan minyatür bir hayvanat bahçesine başlangıçta, Türkiye’de bulunan kurt, tilki, çakal vs. gibi hayvanlar yerleştirilmiştir.

 

Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, 80 dönümlük alanda,200 çeşide yakın 2.000 adedi aşkın hayvan nüfusu ile ülkemizin en çok türe sahip hayvanat bahçesidir. Ayrıca 250 bitki türünün üzerindeki zenginliğiyle de,Türkiye'nin sayılı botanik parkları arasındadır. Ülkemizin tek EAZA –Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği tam üyesi olan parkımız, bu birliğin getirdiği kalite ve uygulama standartlarını,parkımızda her dönem daha da iyileştirmekte ve geliştirmektedir.

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* Lüks araçlarla ulaşım* Ekstra Harcamalar
* Araçta Kumanya Paketi * Hayvanat Bahçesi Girişleri
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti 

 

 

TUR FİYATI ALMAK İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

TİN TİN TUR DETAY  0212 244 22 00  - 0532 478 79 24

 

Taşıma Araçlarımız

 

 

 

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

DİĞER OKUL TURLARI İÇİN TIKLAYIN

 

 

 

 

DARICA HAYVANAT BAHÇESİ FOTOĞRAFLARI

 

F : 1446 - darica_hayvanat_bahcesi.jpg  F : 1457 - darica_hayvanat_bahcesi.jpg F : 1457 - darica_hayvanat_bahcesi.jpg  F : 1457 - darica_hayvanat_bahcesi.jpg

 

F : 1446 - darica_hayvanat_bahcesi.jpg  F : 1457 - darica_hayvanat_bahcesi.jpg F : 1457 - darica_hayvanat_bahcesi.jpg F : 1457 - darica_hayvanat_bahcesi.jpg

 


Tür : Gündem Tarih : 2.11.2014
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]