Tin Tin Tur

Konaklamalı Ankara, Anıtkabir, Beypazarı Turu

Anasayfa » Okul Gezileri, Okul Turu » Konaklamalı Ankara, Anıtkabir, Beypazarı Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Konaklamalı Ankara, Anıtkabir, Beypazarı Turu

"Okul Gezileri, Okul Turu" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Konaklamalı

     F : 989 - beypazariresmi14.jpg

10 Kasım Konaklamalı Anıtkabir Turları, 10 Kasım Turu, 10 Kasım Tur

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

İstenilen Tarihte

Ankara-Beypazarı-Nallıhan Kuş Cenneti

 5-6 Saat

 23:00-24:00

 

Tur Programı

1.GÜN CUMARTESİ AKŞAMI-İSTANBUL'DAN ANKARA’YA  HAREKET

Cuma gecesi belirtilen yerlerde buluşarak Ankara'ya hareket ediyoruz. Ankara'da cumartesi sabahı erken saatlerde  aldığımız açık büfe  kahvaltı sonrası, şehrin simgesi olan Ankara Kalesi ile başlıyoruz başkentimizi gezmeye.  Anadolu arkeolojik eselerinin paleolitik çağdan başlayarak günümüze kadar kronolojik olarak sergilendiği müze dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ni geziyoruz. Daha sonra Eski Meclis’e (1. Meclis Binası)  geçiyoruz. Ulus semtinde bulunan ve Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak kullanılan I.Meclis Binası ve I. Meclis Binasına 100 metre uzaklıkta bulunan II.Meclis Binasını ziyaret ediyoruz.  Daha sonra öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Yemekten sonra ilk olarak  Anıtkabir'e gidip Atamızı ziyaret ediyoruz . Öğle yemeğinden sonra, (ekstra) Atatürk'ün 5 Mayıs 1925 yılında, Ankara'da modern bir çiftlik kurulması için verdiği talimat ile kurduğu Atatürk Orman Çiftliği’ne geçiyoruz. Atatürk Orman Çiftliği ve Türk Ulusu’nun Ata’sına sevgi ve saygısının kanıtı olarak Selanik’teki Atatürk Evi’nin aynı plan ve ölçüler içerisinde bir örneği, Ankara Ticaret Odası’nın girişimi ile Çarmıklı kardeşler tarafından yaptırılan Atatürk Evi’ni geziyoruz. Daha sonra Ankara'nın Sincan ilçesine bağlı Fatih semtinde bulunan ve 1 milyon 300 bin 'lik alanıyla Avrupa'nın en büyük parkı olan Harikalar Diyarı’nı gezip otelimize  geçiyoruz.  

 

KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ: *** CAPİTAL OTEL / ANKARA

 

 

2.GÜN PAZAR  BEYPAZARI-İNÖZÜ VADİSİ-NALLIHAN KUŞ CENNETİ

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası, Beypazarı'na hareket ediyoruz. Eski dönemlerden günümüze kadar çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış, ticaret yolları üzerinde bulunmuş Beypazarı’nda ilk durağımız Hıdırlık Tepesi oluyor. Beypazarı hakkında genel bilgi alıp, fotoğraf molası verdikten sonra başlıyoruz Beypazarı’nı gezmeye. Eski dokunun tamamen korunup, restorasyondan geçirildiği cumbaları birbirine bakan evlerin sıra sıra dizildiği şehrin tüm stresinin atılıp tamamen tarih, kültür, mimari dokunun havasının teneffüs edildiği Alaaddin Sokak, Selçuklu tarzı mimarisiyle Alaaddin Camisi, yörenin kültür ve tarihini yansıtan eserlerle Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerinden kalan çeşitli tarihi eserlerin sergilendiği Etnografya Müzesi, 19. yy. ortalarında inşa edilen ve Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden Taş Mektep, Beypazarı'nın en önemli simgelerinden birisi olan Telkari Gümüş İşlemeciliği'nin birbirinden güzel el işi takılarını bulabileceğiniz Telkariciler Çarşısı gezeceğimiz yerler arasında. Tarihi konakları, yöresel mutfağı, gümüş işlemeciliği havucu ve maden suyuyla ünlü Beypazarı’nı gezdikten sonra, dönüşte İnözü Vadisi’ne uğruyoruz. Fotoğraf molasından sonra, Nallıhan Kuş Cenneti'ne hareket ediyoruz.Geçit yapan, kışlayan ve üreyen 168 den fazla kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır, sulak, çamur düzlükleri, ağaçlık, bozkır ve kayalık alanları ile çok çeşitli ekosistemiere sahip olduğundan, pek çok türün beslenip barınmasına fırsat veren Nallhan Kuş Cenneti gezisi ve fotoğraf molası sonrası İstanbul'a hareket ediyoruz. 

 Hava, yol ve trafik durumuna göre 23:00-24:00 gibi İstanbul'dayız.

 

Kalkış Yerleri
İncirli Boyner Mağazası Önü24:00
Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı24:15
Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü24:30
Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)01:00
İzmit Halkevi Önü02:00
Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.).
Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz ve konaklama olmak üzere 1 gece 2 gündür. (1 gece konaklama.) 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket edildiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR. Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Konaklama Tesisi

*** ANKARA CAPİTAL OTEL www.hotelcapital.com.tr

  F : 511 - arpacikonak2__Small_.jpg F : 512 - arpacikonak3__Small_.jpg

 
 

TUR FİYATI ALMAK İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

TİN TİN TUR DETAY 0212 244 22 00 - 0532 478 79 24

 
 
 
Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri
 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece konaklama (Yarım Pansiyon)* Tüm kişisel harcamalar
* 1 sabah kahvaltısı* yemeklerde alınan içecekler
* 1 akşam yemeği* Ekstra turlar
* Lüks araçlarla ulaşım* Öğle yemekleri
* Araçlarda ikram ve servis* Ekstra harcamalar
* TÜRSAB Seyahat ve Kaza Sigortası* Müze giriş ücretleri
Tur Fotoğrafları

 F : 627 - anitkabir_turu.jpg   F : 989 - beypazariresmi14.jpg 

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.


Tür : Gezi Tarih : 04.11.2014
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]