Tin Tin Tur

Günübirlik Safranbolu Turu

Anasayfa » Okul Gezileri, Okul Turu » Günübirlik Safranbolu Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Günübirlik Safranbolu Turu

"Okul Gezileri, Okul Turu" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Günübirlik

          

Günübirlik Safranbolu Turu

                 

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

İstenilen Tarihte

Safranbolu-Yörük Köyü

5-6 saat

23:00-24:00

Tur Programı

Her sabah belirtilen yerlerde buluşarak Safranbolu'ya hareket ediyoruz.  İst.-Gebze-Düzce-Bolu-Karabük-S.bolu: 410 km ( 5-6 saat) Sabah  saatlerinde Safranbolu'dayız. İlk olarak, öğle yemeğini almak üzere restoranımıza geçiyoruz. Yörenin Kuyu Kebabı denemeye değer. Öğle yemeğinde Kuyu Kebabı, iç pilav, ayran, salatadan oluşan menümüz sizleri bekliyor. (Ekstra) Bunun dışında seçeneklerimiz mevcut tabi… Öğle yemeğinden sonra, bütün şehri panoramik olarak görebileceğimiz Hıdırlık Tepesi'ne çıkıyoruz. Muhteşem Safranbolu manzarasına karşı çay ve kahvelerimizi keyifle yudumlarken  bir yandan da rehberimizden Safranbolu hakkında bilgi alıyoruz. Safranbolu hakkında genel bilgi aldıktan sonra Köstendil Kaymakamı Hasan Paşa'nın Türbesi, Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Dr. Ali Yaver Ataman'ın (1955) anıt mezarından sonra şehri daha yakından gezmeye başlıyoruz. Kileciler Müze Evi, İzzet Pasa Camii, Güvercin Yuvaları, Demirciler Bakırcılar- Yemeniciler Çarsıları, Cinci Hani, Köprülü Mehmet Pasa, Camii, Güneş Saati,Tarihi Cinci Hamamı, Arasta gezilerinden sonra,   Türkiye' de ilk kez kendi isteğiyle koruma altına alınmış köy olarak anılacak olan ve yaşayanlarının yüksek tarih bilincine sahip olduğu, her yıl yerli ve yabancı onbinlerce ziyaretçinin uğrak yeri olduğu Yörük Köyü’ne geçiyoruz. Burada eski çamaşırhaneyi ve Sipahi Konakları'nı gezeceğiz. Köy gezimizden sonra  İstanbul'a dönüyoruz.   

Kalkış Yerleri

İncirli Boyner Mağazası Önü 24:00
Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı 24:15
Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 24:30
Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)24:45

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz, akşam belirtilen yerlerde alınarak başlar. (Gece çıkışlı ) Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.


 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* Öğle yemeği* Tüm kişisel harcamalar
* Lüks araçlarla ulaşım* Ekstra harcamalar 
* Araçlarda ikram ve servis* Ekstra turlar
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

 

                   TUR FİYATI ALMAK İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

TİN TİN TUR DETAY 0212 244 22 00 - 0532 478 79 24 

 

 

Safranbolu Turu Fotoğrafları

   

Daha önce düzenlenen Safranbolu Turları'mızdan Fotoğraflar İçin Tıklayın!

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.


 

Kaynak : Sfaranbolu,Safranbolu Turu,Safranbolu Okul Turu,
Tür : Gezi Tarih : 09.11.2014
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]