Tin Tin Tur

Günübirlik Edirne Turu

Anasayfa » Okul Gezileri, Okul Turu » Günübirlik Edirne Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Günübirlik Edirne Turu

"Okul Gezileri, Okul Turu" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Günübirlik     

Edirne, Edirne Turları, Edirne Turu, Günübirlik Edirne Turu, Selimiye Cami

 Günübirlik Edirne Turu


Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

İstenilen Tarihte

Edirne

3-4 saat

24:00-01:00

Günübirlik Edirne Turu Programı

Belirtilen yerlerde buluşarak Edirne'ye hareket ediyoruz. Edirne'de il durağımız, Balkan Savaşı sırasında, Edirne'yi kahramanca savunan Şükrü Paşa adına yaptırılan Şükrü Paşa Anıtı ve Balkan Savaşı Müzesi, Mimar Sinan'ın 80 yaşında yaptığı ve "ustalık eserim" dediği anıtsal yapı Osmanlı-Türk sanatının ve dünya mimarlık tarihinin baş yapıtlarından olan Selimiye Cami, Sultan III.Murat zamanında Selimiye Camisi'ne gelir sağlamak amacıyla yaptırılmış Arasta Çarşısı, camilerde kullanılmayan tarihi eserlerin sergilendiği Selimiye Vakıf Müzesi, Türk ve İslâm sanatı eserlerini topluca kapsayan ilk Türk müzesi olan Türk İslam Eserleri Müzesi, geleneksel Türk evi planını yansıtan Hafız Ağa Konağı, tarihin değişik zamanlarda önemli kişilere ev sahipliği yapmış Edirne Belediye Binası-Mustafa Kemal ATATÜRK Odası gezilerinden sonra arnavut kaldırımlı yolu, mesire yerlerive şirin evleriyle ünlü Karaağaç'a geçiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin "suyun öte yanında" kalan tek toprak parçası Karaağaç Semti, Lozan Antlaşması’yla Yunanistan’dan savaş tazminatı olarak alınan Edirne’nin Karaağaç yöresinde Trakya Üniversitesi Rektörlüğü'nce yaptırılan Lozan Anıtı-Meydanı-Müzesi (Lozan Müzesi Haftaiçi açıktır) gezileri sonrası, Osmanlı Rus Savaşı'na kadar aralıksız 400 yıl ruh ve akıl hastalarını müzik, su sesi ve güzel kokularla tedavi edildiği II. Bayezid Külliyesi'ni (Sağlık Müzesi) (Ücretli) geziyoruz. Daha sonra saray kalıntıları ve tarihi Kırkpınar güreş alanı Sarayiçi ve Balkan Savaşı Anıtı'ndan sonra Av Köşkü'nde çay molası veriyoruz. Kısa bir dinlenmeden sonra tekrar Edirne şehir merkezine dönüp burada Osmanlı mimarisinde çığır açan ilklerin buluştuğu Üç Şerefeli (Burmalı) Cami, Sokullu Mehmet Paşa tarafından Mimar Sinan'a yaptırılan Sokollu Hamam, Edirne Kalesi’nin dört büyük burcundan Üç Şerefeli Camii’nin yakınındaki Makedonya Kulesi ve Kazı Alanı Ziyareti, Kanuni Sultan Süleyman’ın veziri Hersekli Semiz Ali Paşa tarafından yaptırılan Alipaşa Çarşısı, eski surların kuşattığı kentin en eski semti Kaleiçi semti eski Türk evleri, Kırkpınar güreşlerine özgü özel bir çok eşya ve fotograf bulunan Kırkpınar Müzesi, Kanunî Süleyman'ın ünlü sadrazamı, damadı Rüstem Paşa tarafından 1561 yılında Mimar Sinan'a yaptırılan Rüstempaşa Kervansarayı, ve son olarak Edirne'nin ilk kapalı çarşısı olan ve Osmanlı'dan günümüze miras kalan Bedesten ve Eski Cami'yi gezip Edirne'ye veda edip İstanbul'a hareket ediyoruz.

Kalkış Yerleri

Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5  Kartal istikameti) 07:00
Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 07:15
M.köy Ali Sami Yen Karşısı-Otobüs Durağı (Murat Muhallebici Yanı) 07:30

İncirli Ömür Restoran Önü

 08:00
Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz, sabah belirtilen yerlerde alınarak başlar. (günübirlik ) 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Not: Fotoğraflar Edirne Valiliği sitesinden alınmıştır.

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* Sabah Araçta Kahvaltı Paketi* Ekstra harcamalar
* Öğle yemeği* Tüm kişisel harcamalar
* Lüks araçlarla ulaşım * Müze giriş ücretleri
* Araçlarda ikram ve servis* Öğle yemeğinde alınan içecekler
* Rehberlik hizmeti

Öğle Yemeği;

1. Seçenek: Çorba+Salata+Dana Rotsa (Pilav-Püre)+Tatlı

2. Seçenek: Çorba+Salata+İzmir Köfte+Tepsi Börek

3. Seçenek: Salata+Tepsi Börek+Zeytin Yağlı Taze Fasulye+Meyve

 

                 TUR FİYATI ALMAK İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

TİN TİN TUR DETAY 0212 244 22 00 - 0532 478 79 24 

 

 

 

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

 

Kaynak : Okul Turları,Okul Gezileri,Okul Turu,Okul Gezisi
Tür : Gezi Tarih : 03.11.2014
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]