Tin Tin Tur

Efteni Gölü-Güzeldere Şelalesi-Abant-Gölcük-Yedigöller

Anasayfa » 29 EKİM YURTİÇİ » Efteni Gölü-Güzeldere Şelalesi-Abant-Gölcük-Yedigöller
share on facebook  tweet  share on google  print  

Efteni Gölü-Güzeldere Şelalesi-Abant-Gölcük-Yedigöller

"29 EKİM YURTİÇİ" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

Abant-Günübirlik-HER 

29 Ekim Yedigöller, 29 Ekimde Yedigöller Turu, 29 Ekimde Konaklamalı Yedigöller Turları, Konaklamalı Yedigöller Turu, 29 Ekim Abant Turları  

Efteni Gölü-Güzeldere Şelalesi-Abant-Gölcük-Yedigöller

2 GÜN 1 GECE

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

 30 Ekim Cuma

 Efteni Gölü-Güzeldere Şelalesi-Abant-Gölcük-Yedigöller

 3.5-4 Saat

 23:00-24:00

Tur Programı

1.GÜN 3O EKİM CUMA:   EFTENİ GÖLÜ-GÜZELDERE ŞELALESİ- ABANT VE GÖLCÜK GÖLÜ

Belirtilen yerlerde buluşarak Belirtilen yerlerde buluşarak Düzce’ye hareket ediyoruz. İlk olarak, Efteni Gölü’ne hareket ediyoruz. Su kuşlarının göç yolu üzerinde önemli bir sulak alan olması ve içinde 150 çeşide yakın kuş türünü barındırması nedeni ile 1992 yılında Orman Bakanlığı'nca "Yaban Hayatı Koruma Alanı" olarak tescil edilmiş bir sulak alan olan Efteni Gölü’nde vereceğimiz fotoğraf molasından sonra Güzeldere Şelalesi’ne geçiyoruz. Cevizlik deresi üzerinden 120 m. yüksekliğinde blok kayaların üzerinden aşağı düşüş yapan  Güzeldere Şelalesi’ne, rehberimiz eşliğinde inip gezdikten sonra, barbekü alanımıza geçiyoruz. Bizim için hazırlanmış açık ateşte sucuk-köfte-mantar-salata-içecek-meyve ekmek şeklinde aldıktan sonra, Abant'a geçiyoruz. Girişte aracımızdan inerek göl etrafında 1 saatlik bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş oldukça rahat, herkes katılabilir. Daha sonra özel olarak hazırlanmış zengin menülü BARBEKÜ bizi bekliyor. Barbekü keyfinden sonra isteyenler göl kenarında yardımcı rehberimizle gezerek ya da ata veya faytona binerek geçirebilirler. Daha sonra kartpostallardaki göl olarak bilinen  Gölcük Gölü’ne geçiyoruz.  Gölcük Gölü evresinde yürüyüş yapıyoruz. Gölcük Gölü'nden sonra, Bolu'daki otelimize geçiyoruz.

KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ: *** BOLU PRESTİGE OTEL-BOLU

 

2.GÜN 31 EKİM C.TESİ:   YEDİGÖLLER-PİSAGOR AĞACI-GÜLEN KAYALAR- DİLEK ÇEŞMESİ

Sabah otelde kahvaltı sonrası Yedigöller’e doğru yola çıkıyoruz. Bölgenin en büyük gölü olan Büyükgöl'ün yanında aracımızı park ettikten sonra kendimize gelebilmemiz için misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Biz bu arada mangalı ateşliyoruz. Öğle yemeğini açık ateşte sucuk ekmek şeklinde yedikten sonra serbest kalıyoruz. Daha sonra Yedigöller’i gezmeye başlıyoruz. Kayın, meşe, gürgen, kızılağaç, karaağaç, karaçam, dişbudak, sarıçam, köknar, ıhlamur gibi ağaçların içinde kaybolacaksınız. Hatta eğer şanslıysanIz geyikleri bile görebilirsiniz. Rehberimiz sizi geyiklerin yemeklerini yediği yaşama alanlarına bile götürecek:) Çok kolay parkurlardan biri olan cennet yer Yedigöller'de yürüyüş için bazen dere kenarı patikaları, bazen de şirin tahta merdivenleri kullanacağIz. Şehrin kalabalıklığından uzaklaşıp kendinizi bir anda bakir doğanın içinde bulacaksınız. Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazligöl, Küçükgöl, Incegöl, Sazlıgöl, Dilek Çeşmeleri, Gülen Kayalar, Şelaleler... gezdikten sonra İstanbul'a dönüşe geçiyoruz.

Kalkış Yerleri

 İncirli Boyner Mağazası  Önü  7:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı  7:15
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü  7:30
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  8.00

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezimiz sabah belirtilen yerlerde  alınarak başlar. Milli Park Giriş Ücretleri  acentamıza aittir. Rehber tarafından gezi esnasında bunun için ekstra ücret toplanmaz. 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

 

Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri

Tur Ödeme Seçenekleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı:

199 TL

Kredi Kartına Tek Çekim:

209 TL

Axess Kartına (6 Taksit):

 229 TL 

Axess Kartına (10 Taksit):

239 TL

Tur Bölgesi

 Konaklama Şekli

 2 Kişilik Oda Kişi Başı

 3 Kişilik Oda Kişi Başı

 Tek Kişilik Oda

 2-6 Yaş Çocuk

 07-12 Yaş Çocuk

Bolu

HB

199 TL

189 TL 

229 TL

99 TL

139 TL 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece konaklama (Yarım Pansiyon) * Tüm kişisel harcamalar
* 1 Sabah Kahvaltısı * Tüm yemeklerde alınan içeçekler
* 1 Akşam Yemeği * Ekstra turlar
* 2 Öğle Yemeği (Barbekü)
* Lüks araçlarla ulaşım
* Araçlarda  ikram ve servis
* TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası
* Milli Park Giriş Ücretleri
 

ÖĞLE YEMEKLERİ: Sucuk veya Köfte + Salata +Meyve+İçecek+Gofret

Not: Önceden belirtilmek şartıyla vejeteryan menü de hazırlanmaktadır.

Konaklama

***Bolu Prestige Hotel-Bolu www.boluprestige.com  (360 derece sanal tur)

  

Taşıma Araçlarımız

  

18'lik Mercedes veya Volt.       27'lik Isuzu veya Turkuaz           45'lik Safir veya 403

Not: Belirtilen saatler hava ve yol  durumuna bağlı olarak degişebilir. Yedigöllere kişi sayısına göre; 18 kişi için 18’lik Mercedes veya Volt., 27 kişi icin 27’lik Isuzu veya Prestij araçlarla gidilmektedir. Yedigöllerin yolundan dolayı Büyük araçlarla gidilmemektedir.

 

 

Kaynak : Yedigöller Turu, 29 Ekimde Yedigöller
Tür : Gezi Tarih : 28.10.2009
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]