Tin Tin Tur

Cunda Turları, Kazdağı Turu, Ayvalık Tur, Assos Turları

Anasayfa » 29 EKİM YURTİÇİ » Cunda Turları, Kazdağı Turu, Ayvalık Tur, Assos Turları
share on facebook  tweet  share on google  print  

Cunda Turları, Kazdağı Turu, Ayvalık Tur, Assos Turları

"29 EKİM YURTİÇİ" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
    

  Kuzey Ege Turları, 29 Ekim Turu, 29 Ekim Turları, 29 Ekim Kaz Dağları Turu

 

             AYVALIK-CUNDA-KAZ DAĞI-ASSOS TURU

                   4 GÜN 3 GECE (2 Gece Konaklama)

28 Ekim Çarşamba Akşam Hareket – 31 Ekim C.tesi Akşam Dönüş

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

28 Ekim Ç.ba

 Ayvalık-Cunda-Kaz Dağı-Assos

 6-7 Saat

 23:00-24:00

 

Tur Programı

1.GÜN 28 EKİM Ç.BA AKŞAMI-İSTANBUL'DAN HAREKET

Belirtilen yerlerde buluşarak İstanbul- Bursa-Balıkesir güzergahını takip ederek Ayvalık’a  hareket ediyoruz.

NOT: İSTANBUL DIŞINDAN KATILACAK MİSAFİRLERİMİZ, UYGUN BULUŞMA YERİ İÇİN LÜTFEN SEYAHAT ACENTAMIZLA İRTİBAT KURSUNLAR. (TinTin Tur 0212 660 87 87) 

2.GÜN 29 EKİM P.BE -AYVALIK-ŞEYTAN SOFRASI-CUNDA ADASI

Sabah saatlerinde Alibey -Cunda Adası’ndayız. Ayvalık Cunda Adası'nın sembol mekanlarından biri olan Taş Kahve, Hıristiyanlarla Müslümanlar’ın bir arada yaşadığı adanın en eski mahallesinde bulunan Taksiyaris Kilisesi’ni de gezdiktan sonra  Aşıklar Tepesi’ne çıkıyoruz. Daha önceleri bir harabeyi andıran görüntüsü, restorasyonla birlikte eşsiz bir sanat eserine dönüşen tepede, Değirmen ve Necdet H.Kent Kütüphanesi’ni gezip eşsiz manzarada çay molası veriyoruz. Daha sonra, sokakları, evleri, ibadethaneleri ile de tarih ve kültür kokan Ayvalık’a geçip ilk olarak neoklasik sivil mimari örnekleriyle ön plana çıkan Ayvalık Sokakları'nı doyasıya geziyoruz. Gezimizin son durağında, Ayvalık, Sarımsaklı ve çevredeki adacıkları panoramik olarak seyredilebileceğimiz Şeytan Sofrası’nda gün batımını izledikten sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde. 

3.GÜN 30 EKİM CUMA –HASANBOĞULDU-SÜTÜVEN ŞELALESİ, TAHTAKUŞLAR -ZEUS ALTARI-ADATEPE

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası Kaz Dağları’na hareket ediyoruz. Kaz Dağları’nda ilk durağımız, filmlere konu olan Hasanboğuldu ve Sütüven Şelaleri’ni gezerek başlıyoruz. Sebahattin Ali’nin öyküsünü yazdığı ayrıca sinemaya da aktarılan Hasan ile Emine’nin hikayesini rehberimizden dinliyoruz. Daha sonra, Türkiye'nin ilk ozel etnografya müzesi ve Türkiye'de ilk kez bir köyde kurulan sanat galerisi olan Tahtakuslar Etnografya Müzesi’ni geçiyoruz. Burada muzenin kurucusu değerli öğretmenimiz Alibey Kudar’dan Kaz Dağı efsanelerini dinleyip, binbir deva Kaz Dağı bitkileri alısverişinden sonra Küçükkuyu’ya hareket ediyoruz. Burada ülkemizin ilk Zeytinyağı Müzesi’ni geziyoruz.. Geçmişten günümüze zeytinyağı yapımında kullanılan, değirmen taşları, dev vidalı presler, zeytin sepetleri sabun kalıpları, ahşap presler, sıkma aparatlar, tekneler, kandiller ve maşrapalar göreceklerimiz arasında. Müzenin yan tarafında bulunan satış mağazasında, zeytinyağı alışverişimizi yaptıktan sonra Zeus Altarı’na geçiyoruz. Edremit Körfezi ve Küçükkuyu’yu en iyi görebileceğimiz yerler arasında olan Zeus Altarında manzaranın tadını doya doya cıkaracağız. Fotoğraf molası ve kısa bir dinlenmeden sonra Adatepe’ye geçiyoruz. Köyü bir baştan bir başa gezip, Hurmalı Kahve’de yorgunluk çaylarımızı içtikten sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde. 

4.GÜN 31 EKİM C.TESİ–ASSOS (BEHRAMKALE)-İSKELE-KÖPRÜ-ATHENA TAPINAĞI  Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası Assos’a (Behramkale) geçiyoruz. Kuzey Ege turlarının vazgeçilmez yerlerinden biri olan Assos, tarihi ve doğal güzelliklerinin eşsiz uyumunu arayalar için biçilmez kaftan. Kendine özgü tarihi yapısını günümüze kadar korumuş olan bu eşsiz cennet, huzurlu bir ortam arayanlar için bir sığınak. Kendine has mimarisi, tarihi iskelesi ve bir zamanlar Aristo’nun okuluna ev sahipliği yapmış Assos’ta, Tiyatro, Surlar, Burçlar, Murat Hüdavendigar Camii, Athena Tapınağı, Su Sarnıçları, Tarihi Behramkale Köprüsü’nü geziyoruz. Dönüşte Assos Limanı’nda serbest zaman verip İstanbula hareket ediyoruz.

 

Kalkış Yerleri

 İncirli Boyner Mağazası  Önü 23:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı 23:30
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 24:00
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5) 01:00

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz , gece  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

 

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

AYVALIK-CUNDA-KAZ DAĞLARI-ASSOS TURU KONAKLAMA

GÜRE SARUHAN TERMAL OTEL www.guresaruhan.com

    

Tur Ödeme Seçenekleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı:

299 TL

Kredi Kartına Tek Çekim:

309 TL

Axess Kartına (6 Taksit):

 339 TL 

Axess Kartına (10 Taksit):

349 TL

 
 Konaklama Şekli 2 Kişilik Oda Kişi Başı 3 Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda 0-5Yaş Çocuk 06-12 Yaş Çocuk
Yarım Pansiyon299 TL289 TL 389 TLÜcretsiz150 TL 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler

 Dahil Olmayan Hizmetler
* 2 gece konaklama

* Tüm kişisel harcamalar

* 2 Sabah Kahvaltısı

* Tüm yemeklerde alınan içeçekler

* 2 Akşam Yemeği

* Ekstra turlar

* Lüks araçlarla ulaşım

* Öğle Yemekleri

* Araçlarda  ikram ve servis

* Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

* Rehberlik Hizmeti

 

* TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası

 

Tur Fotoğrafları

  

TUR FOTOĞRAFLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN!

Taşıma Araçlarımız
  

18'lik Mercedes veya Volt.       27'lik Isuzu veya Turkuaz           45'lik Safir veya 403

Not: Belirtilen saatler hava,yol ve feribot  durumuna bağlı olarak degişebilir. Kişi sayısına göre; 45 kişi için Safir veya 403, 18 kişi için 18’lik Mercedes veya Volt., 27 kişi icin 27’lik Isuzu veya Prestij araçlarla gidilmektedir.

 

Yazı ve Fotoğraflar: Serkan SÜSLÜ  (TinTin Tur Seyahat Acentası Kurucusu ve Sahibi)

Cumhuriyet Gazetesi Dört Mevsim Gezi Eki Sayı 30

KAZ DAĞLARI VE HASANBOĞULDU

Alplerden  sonra ikinci oksijen merkezi olarak bilinen Kaz Dağı, antik çağ söylencelerinde ”İda” adıyla  “efsaneler dağı”dır. Homeros İlyada’da ida  Dağı için ‘Bol pınarlı vahşi hayvanlar anası” bir başka yazıda “tanrıların babası Zeus’un doğduğu,yerdir” de.

devamı...

 

 

Cumhuriyet Gazetesi Dört Mevsim Gezi Eki Sayı 123

Krallıklar Kenti:Assos

Kuzey Ege turlarının vazgeçilmez yerlerinden biri olan Assos , tarihi ve doğal güzelliklerinin eşsiz uyumunu arayalar için biçilmez kaftan. Kendine özgü tarihi yapısını günümüze kadar korumuş olan bu eşsiz cennet, huzurlu bir ortam arayanlar için bir sığınak.

devamı...

Kaynak : Bayramda Kuzey Ege Turu, Bayramda Kaz Dağları Turu
Tür : Gezi Tarih : 26.10.2009
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]