Tin Tin Tur

Günübirlik Edirne Turu, 29 Ekim Perşembe

Anasayfa » 29 EKİM YURTİÇİ » Günübirlik Edirne Turu, 29 Ekim Perşembe
share on facebook  tweet  share on google  print  

Günübirlik Edirne Turu, 29 Ekim Perşembe

"29 EKİM YURTİÇİ" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

  

  Edirne, Edirne Turları, Edirne Turu, Günübirlik Edirne Turu, Selimiye Cami

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

 29 Ekim P.be

 Edirne

3-4 saat

 24:00- 01:00

Günübirlik Edirne Turu Programı

Belirtilen yerlerde buluşarak Edirne'ye hareket ediyoruz. Edirne'de il durağımız, Balkan Savaşı sırasında, Edirne'yi kahramanca savunan Şükrü Paşa adına yaptırılan   Şükrü Paşa Anıtı ve  Balkan Savaşı Müzesi, Mimar Sinan'ın 80 yaşında yaptığı ve "ustalık eserim" dediği anıtsal yapı Osmanlı-Türk sanatının ve dünya mimarlık tarihinin baş yapıtlarından olan Selimiye Cami, Sultan III.Murat zamanında Selimiye Camisi'ne gelir sağlamak amacıyla yaptırılmış Arasta Çarşısı, camilerde kullanılmayan tarihi eserlerin sergilendiği Selimiye Vakıf Müzesi, Türk ve İslâm sanatı eserlerini topluca kapsayan ilk Türk müzesi olan Türk  İslam Eserleri Müzesi, geleneksel Türk evi planını yansıtan Hafız Ağa Konağı, tarihin değişik zamanlarda önemli kişilere ev sahipliği yapmış Edirne Belediye Binası-Mustafa Kemal ATATÜRK Odası gezilerinden sonra  arnavut kaldırımlı yolu, mesire yerlerive  şirin evleriyle ünlü Karaağaç'a geçiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin "suyun öte yanında" kalan tek toprak parçası Karaağaç Semti, Lozan Antlaşması’yla Yunanistan’dan savaş tazminatı olarak alınan Edirne’nin Karaağaç yöresinde Trakya Üniversitesi Rektörlüğü'nce yaptırılan Lozan Anıtı-Meydanı-Müzesi (Lozan Müzesi Haftaiçi açıktır) gezileri sonrası, Osmanlı Rus Savaşı'na kadar aralıksız 400 yıl  ruh ve akıl hastalarını müzik, su sesi ve güzel kokularla tedavi edildiği II. Bayezid Külliyesi'ni (Sağlık Müzesi) (Ücretli) geziyoruz. Daha sonra saray kalıntıları ve tarihi Kırkpınar güreş alanı Sarayiçi ve Balkan Savaşı Anıtı'ndan sonra Av Köşkü'nde çay molası veriyoruz. Kısa bir dinlenmeden sonra tekrar Edirne şehir merkezine dönüp burada Osmanlı mimarisinde çığır açan ilklerin buluştuğu Üç Şerefeli (Burmalı) Cami, Sokullu Mehmet Paşa tarafından Mimar Sinan'a yaptırılan Sokollu Hamam, Edirne Kalesi’nin dört büyük burcundan Üç Şerefeli Camii’nin yakınındaki Makedonya Kulesi ve Kazı Alanı Ziyareti, Kanuni Sultan Süleyman’ın veziri Hersekli Semiz Ali Paşa tarafından yaptırılan Alipaşa Çarşısı, eski surların kuşattığı kentin en eski semti Kaleiçi semti eski Türk evleri, Kırkpınar güreşlerine özgü özel bir çok eşya ve fotograf bulunan Kırkpınar Müzesi, Kanunî Süleyman'ın ünlü sadrazamı, damadı Rüstem Paşa tarafından 1561 yılında Mimar Sinan'a yaptırılan Rüstempaşa Kervansarayı, ve son olarak Edirne'nin ilk kapalı çarşısı olan ve Osmanlı'dan günümüze miras kalan Bedesten ve Eski Cami'yi gezip Edirne'ye veda edip İstanbul'a hareket ediyoruz.

Kalkış Yerleri

 

Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5  Kartal istikameti)  07:00
Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü  07:15
M.köy Ali Sami Yen Karşısındaki-Otobüs Durağı (Murat Muhalebi Yanı)  07:30

İncirli Ömür Restoran Önü

 08:00

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz, sabah  belirtilen yerlerde  alınarak başlar. (günübirlik )  0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız  otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu  önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Not: Fotoğraflar Edirne Valiliği sitesinden alınmıştır.

 

Günübirlik Edirne Turu Fiyatı ve Ödeme Şekilleri

Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı:

79 TL

Kredi Kartına Tek Çekim:

84 TL

Axess Kartına (6 Taksit):

 89 TL 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler

* Öğle Yemeği

* Tüm kişisel harcamalar

* Lüks araçlarla ulaşım

* Müze Giriş Ücretleri

* Araçlarımızda ikram ve servis

* Öğle Yemeğinde Alınan İçecekler

* Rehberlik Hizmeti

 

Öğle Yemeği;

1. Seçenek: Çorba+Salata+Dana Rotsa (Pilav-Püre)+Tatlı

2. Seçenek: Çorba+Salata+İzmir Köfte+Tepsi Börek

3. Seçenek: Salata+Tepsi Börek+Zeytin Yağlı Taze Fasulye+Meyve

Taşıma Araçlarımız

   

18'lik Mercedes veya Volt.       27'lik Isuzu veya Turkuaz           45'lik Safir veya 403

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere, kişi sayısına göre; 18 kişi için 18’lik Mercedes veya Volt., 27 kişi icin 27’lik Isuzu veya Prestij, 45 kisi için Safir veya 403,   araçlarla gidilmektedir.

 

Kaynak : 29 Ekim Edirne Turu, 29 Ekimde Edirne Turu
Tür : Gezi Tarih : 7.10.2009
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]