Tin Tin Tur

Eskişehir-Odunpazarı-İnönü-Söğüt-Bilecik 4 Gün 3 Gece

Anasayfa » 29 EKİM YURTİÇİ » Eskişehir-Odunpazarı-İnönü-Söğüt-Bilecik 4 Gün 3 Gece
share on facebook  tweet  share on google  print  

Eskişehir-Odunpazarı-İnönü-Söğüt-Bilecik 4 Gün 3 Gece

"29 EKİM YURTİÇİ" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

      

29 Ekim Eskişehir Turları,  29 Ekim odunpazarı  Turu, 29 Ekimde Eskişehir Turu

 

 

          4 GÜN 3 GECE (2 GECE KONAKLAMA)

28 Ekim 2009 Ç.ba Akşam Hareket – 31 Ekim 2009 C.tesi Akşamı Dönüş

 

 

Tur Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış

28 Ekim Ç.ba

 Eskişehir-Odunpazarı-Bilecik

6-7 Saat

23:00-24:00

 

ESKİŞEHİR-ODUNPAZARI-İNÖNÜ-SÖĞÜT-BİLECİK TURU

  

1. GÜN 28 EKİM Ç.BA İSTANBUL’DAN ESKİŞEHİR’E HAREKET

Belirtilen yerlerde buluşarak Eskişehir’e hareket ediyoruz.

 

2.GÜN ESKİŞEHİR- KARACAŞEHİR-SAZOVA BİLİM VE KÜLTÜR PARKI

Belirtilen yerlerde buluşarak Eskişehir’e hareket ediyoruz. Eskişehir’de alacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız Osmanlı  Devletinin kuruluş hutbesinin okunduğu Karacaşehir. Dursun Fakıh tarafından 1299’da Osman Bey adına hutbe okutulan eski camiyi görüp Sazova Bilim  Kültür ve Sanat Parkı’na geçiyoruz. Yaklaşık 400 bin metre karelik alanı ile Eskişehir'in en büyük parkı olma özelliğini taşıyan ve tamamlandığında birçok ilki barındıracak olan kültür parkını gezdikten sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğini Eskişehir’in diğer büyük parkı olan Kent Park’ta alıp, basında da çok fazla yer bulan suni plajı rehberimizden burayla ilgili bilgi aldıktan sonra otelimize geçiyoruz. Otelde alınan akşam yemeği sonrası Haller Gençlik Merkezi’nde kahve keyfi  yapıp ve Espark  Alışveriş Merkezi’nde alışveriş molası verdikten sonra tekrar otelimize dönüyoruz.

 

3.GÜN ESKİŞEHİR- TARİHİ ODUNPAZARI EVLERİ-LÜLE TAŞI MÜZESİ

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Eskişehir'in ilk yerleşim yerini oluşturan Odunpazarı semtindeki Osmanlı Dönemi'nden kalma tarihi evleri görmeye gidiyoruz. Restore edilerek daha güzel bir konuma kavuşan Beyler Sokağı, Klasik Türk evi özelliği taşıyan yüksek duvarlı Hafız Ahmet Efendi Konağı’nı, şehrin en güzel yapılarından biri olan tarihi Kurşunlu Camii Külliyesi’ni geziyoruz. Yumuşaklığı, kolay işelenebirliği nedeni ile eski çağlardan beri süs eşyası yapımında kullanılan, içinde bulunan gözenekler sayesinde emici özelliği yükesek olan bu özelliği sayesinde dünya’nın en iyi pipo malzemesi olan; yalnızca Eskişehir bölgesinde çıkarılan lüle taşını yurtiçi ve yurt dışında tanıtmak amacıyla kurulan dünyanın ilk Lüle Taşı Müzesi ve Lületaşına emek ve hayat veren ustalarımızın himaye ve teşvik edilmesi ve lületaşının yeniden tüm dünyada etkin tanıtımı ve pazarlanması için kurulan şehrin ilk ve tek geleneksel el sanatları çarşısı Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Lületaşı Atölyesi’ni, Arifbey ve Koca Müftü Sokak gezilerinden sonra öğle yemeğini almak üzere otantik restoranımıza geçiyoruz.  Öğle yemeğinden sonra, Eskişehir'in tarihi semtlerinden Odunpazarı'nda restore edilen konaklardan birinde açılan Türkiye’nin ilk Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'nde birçok sanatçının eserlerini gördükten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğinden sonra, isteyen misafirlerimizle Nihavend eğlence mekanında canlı fasıl eşliğinde eğlenmeye gidiyoruz.

 

4.GÜN ESKİŞEHİR-İNÖNÜ  VE METRİSTEPE ŞEHİTLİĞİ- SÖĞÜT-BİLECİK

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, tamamen Türk işçileri tarafından yapılan ilk yerli otomobil olan Devrim Arabası’nı (tadilat bittiği takdirde) gördükten sonra, hava şartları uygun olursa Porsuk Çayı üzerinde tekne turu (kişi başı 2 TL) yapıyoruz. Doktorlar Caddesi’nde vereceğimiz öğle yemeği molasından sonra Tramvayla Eskişehir Turu (kişi başı 1.5 TL) yapıyoruz. Opera Binası’nın dıştan görüp, Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi’nde kısa bir gezintinin ardından, Kanatlı Alışveriş Merkezi’nde çay ve kahve molası verip İstiklâl Savaşı’nın Metristepe-İnönü istikametinde gelişen ve tarihimizde İnönü Savaşları olarak bilinen savaşların geçtiği cephede şehit düşen vatanseverlere ait İnönü Şehitliği ve  Metristepe Şehitliği (hava şartları uygun olursa) gezilip, Osmanlı Beyliği'nin ilk başkenti olarak bilinen Söğüt’e geçiyoruz. Burada Osmanlı Devleti'nin temellerini atan,  Ertuğrul Gazi’nin Türbesi ve  Bilecik’te bulunan Osman Bey’in kayınbabası olan Şeyh Edebali’nin Türbesi  ziyaret edildikten sonra İstanbul’a hareket ediyoruz.

 

Kalkış Yerleri

 İncirli Boyner Mağazası  Önü  24:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı  24:30
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü  01:00
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  01:30

 

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz 4 Gün 3 gecedir. (2 gece konaklama.) Müze ören yeri giriş ücretleri misafirlerimize aittir. Rehber tarafından gezi esnasında bunun için ekstra ücret toplanmaz. 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.  Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu  önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.
Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Konaklama Tesisi

GRAND NAMLI OTEL/ESKİŞEHİR www.namliotel.com.tr

  

Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri

Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı:

299 TL

Kredi Kartına Tek Çekim:

309 TL

Axess Kartına (6 Taksit):

329 TL

Axess Kartına (10Taksit):

339 TL

 Konaklama Şekli

 2 Kişilik Oda Kişi Başı

 3 Kişilik Oda Kişi Başı

 Tek Kişilik Oda

 2-6 Yaş Çocuk

 07-12 Yaş Çocuk

Yarım Pansiyon

299 TL

289 TL

369 TL

150 TL

190 TL

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 2 gece konaklama (Yarım Pansiyon)

* Tüm kişisel harcamalar

* 2 Sabah Kahvaltısı

* Tüm yemeklerde alınan içeçekler

* 2 Akşam Yemeği

* Ekstra turlar

* Lüks araçlarla ulaşım

* Öğle Yemekleri

* TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası

* Yapılan Aktiviteler

* Araçlarda  ikram ve servis

* Müze ve Ören Yeri Girişleri

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Daha Önce Düzenlenen  Turlarımızdan Fotoğraflar

      

Daha önce düzenlenen Turlarımıdan Fotoğrafları İçin Tıklayın!

Taşıma Araçlarımız

  

18'lik Mercedes veya Volt.         27'lik Isuzu veya Turkuaz                45'lik Safir veya 403

Not: Belirtilen saatler hava, yol ve trafik  durumuna bağlı olarak değişebilir. Gezilere, kişi sayısına göre; 18 kişi için 18’lik Mercedes veya Volt., 27 kişi icin 27’lik Isuzu veya Prestij, 45 kisi için Safir veya 403,   araçlarla gidilmektedir.

Kaynak : 29 Ekim Eskişehir Turları, Odunpazarı Turu
Tür : Gezi Tarih : 30.09.2009
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]