Tin Tin Tur

Bursa-Cumalıkızık-İznik-Mudanya-Trilye

Anasayfa » 29 EKİM YURTİÇİ » Bursa-Cumalıkızık-İznik-Mudanya-Trilye
share on facebook  tweet  share on google  print  

Bursa-Cumalıkızık-İznik-Mudanya-Trilye

"29 EKİM YURTİÇİ" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

 

Bursa, Bursa Turu, 29 Ekim Bursa Turları, Bursa Gezisi, İznik Turları

 

       3 GÜN 2 GECE (2 GECE KONAKLAMA)

29 Ekim Perşembe Sabahı Hareket – 31 Ekim C.tesi Akşamı Dönüş

 

Tur Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış

29 Ekim P.be

 Bursa ve Çevresi

3-3.5 Saat

21:00-22:00

 

29 EKİM BURSA-CUMALIKIZIK-İZNİK-MUDANYE-TRİLYE

 

1.GÜN 29 EKİM P.BE-BURSA-CUMALIKIZIK-ULU CAMİ-YEŞİL TÜRBE- CAMİ

Belirtilen yerlerde buluşarak Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti, çarşıları, camileri ve türbeleriyle hala geleneğini korumuş kentimiz  Bursa’ya hareket ediyoruz. Gezimizin ilk durağı Bursa'nın panoramik görüntüsünün en iyi izleneceği yer olarak bilinen Tophane. Ramazan ayında iftar vaktini bildiren topun buradan atılmasından dolayı Tophane adını alan mevkide,  Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey ile devletin ikinci sultanı Orhan Bey'in türbeleri, İstiklal Savaşı Şehitleri Anıtı ve 1906 yılında yapılmış altı katlı Bursa Saat Kulesi gezilerini yapıp, Osmanlı Devleti'nin ilk köylerinden İnkaya’da, Türkiye'nin en yaşlı çınarı olarak bilinen doğa harikası bir ağaç olan İnkaya Çınarı’na geçiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf ve alışveriş molasından sonra, Türk İslam mimarisinin en önemli eserlerinden Ulu Cami’ye gidiyoruz. Kapalı namaz kılma alanı bakımından Türk tarihinde yapılan en büyük cami  özelliğine sahip, Ulu cami’yi gezdikten sonra, Bursa’nın meşhur İskender Kebabı’nı  tatmak  üzere restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinden sonra gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sırasıyla Türkiye'nin tek ipek çarşısı Koza Han, (Pazar günleri kapalı) Bursa’nın 7000 yıllık bir zaman diliminde geçirdiği değişim ve dönüşümlerin sergilendiği Bursa Kent Müzesi, Bursa'nın en güzel anıtlarından olan Yesil Cami, Türk mezar anıtlarının en gösterişlilerinden biri ve Bursa'nın simgesi olmuş Yeşil Türbe’yi gezip rengarenk evleri, Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla beş yüzyıllık Osmanlı köyü Cumalıkızık’a geçiyoruz. Osmanlı erken döneminin kırsal kesim sivil mimari örneklerini günümüze ulaşmayı başarmış olan Cumalıkızık, günümüzde de tarihsel filmlere mekan olmaktadır. Önce köyü bir uçtan bir uca geziyoruz. Köy meydanında köy geçmişine ait eşyaların sergilendiği Etnografya Müzesi ve Sanat Evi, Cin Aralığı Sokağı, (söylentiye göre dünyanın en dar sokağı) Cumalıkızık Cami, Cumalıkızık Hamamı, ve Zekiye Hatun Çeşmesi’ni gezip yöresel ürünlerin satıldığı tezgahlarda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Alışveriş molasından sonra otelimize dönüyoruz.  

2.GÜN 30 EKİM CUMA  MUDANYA- TRİLYE (ZEYTİNBAĞI)-ULUABAT GÖLÜ

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası, Mudanya’ya hareket ediyoruz. Mudanya’da ilk olarak XIX.yüzyıl sonlarında Rus asıllı Aleksander Ganyanof’ ait olan, Mudanya Mütarekesi’nin imzalandığı bina olan Mudanya Mutareke Evi Müzesi, Bizans İmparatoru IV. Konstantinos Porphyrogenetos döneminde yapılmış Kumkaya Kilisesi, Osmanlı evlerinin en güzel örneklerinin bulunduğu Mudanya’da Tahir Paşa Konağı’nı görüp fotoğrafladıktan sonra Trilye’ye (ZeytinBağı)  geçiyoruz. Eski bir Rum yerleşim yeri olan Trilye de Fatih Camii, duvarlarına tarihte ilk kez  resim yapılan Kemerli Kilise, eski bir kilise binası olan Dündar Evi (Yohannes Kilisesi) ve önceden Papaz Okulu olarak inşa edilen ve 1980′li yıllara kadar okul olarak hizmet veren Taş Mektep gezileri sonrası öğle yemeğini sahildeki balık restoranımızda alıyoruz. Yemekten sonra ülkemizde yetişen sofralık zeytinlerinin en iyilerinden olan Trilye Zeytini alışveriş molası sonrası Uluabat Gölü’ne hareket ediyoruz. Uluabat Gölü'nü gezmeye kıyısına kurulmuş Gölyazı köyünden başlıyoruz. Köy meydanında bulunan 450 yıllık çınarın altında çaylarımızı içip, Arnavut kaldırımlı dar sokaklardan ilerleyip, tarihi kent duvarları arsında yürüyüş yaptıktan sonra, Bursa’da bulunan otelimize geçiyoruz.

 

3.GÜN 31 EKİM C.TESİ İZNİK-AYASOFYA KİLİSESİ-İZNİK ÇİNİ VAKFI

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası, İznik’e hareket ediyoruz. İlk olarak panoramik İznik şehir turu yaparak,  İznik'ten Yenişehir ve Bursa yönüne giden yolun başındaki Yenişehir Kapısı,  şehir surlarının doğusundaki Lefke Kapı, İznik'ten Yenişehir ve Bursa yönüne giden yolun başındaki İstanbul Kapı gezilerinden sonra ilk durağımız M.S. IV. y.y. da yapılan Ayasofya Kilisesi. Sırasıyla Osmanlı mimarisinin İznik'teki en önemli abidevi yapısı olan  Yeşil Camii, 14. yüzyıl Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Arkeoloji Müzesi gezilerinden sonra  İznik’in meşhur yayın balığını yiyeceğimiz restoranımıza geçiyoruz. Yemek sonrası tekrar İznik’e dönüyoruz. İznik Çini Vakfı’nda yapım aşamalarını izleyip bilgi aldıktan sonra, İznik Çini Atölyeleri’nde alışveriş molası veriyoruz. Dönüşte göl manzarası eşliğinde  çaylarımızı içtikten sonra İstanbul’a hareket ediyoruz.

 

Kalkış Yerleri

İncirli Boyner Mağazası Önü

07:00

Mecidiyeköy INGBANK Önü

07:15

Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 07:30
Bostancı Otobüs Durağı Önü

08:00

 

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz 2 gece 3 gündür. (2 gece konaklama.) Müze ören yeri giriş ücretleri seyahat acentamıza aittir. Rehber tarafından gezi esnasında bunun için ekstra ücret toplanmaz. 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.  Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu  önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.


Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Konaklama Tesisi

 ***Bursa Kervansaray/ Bursa http://www.kervansarayhotels.com/bursa/index.html

  

Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri

Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı:

299 TL

Kredi Kartına Tek Çekim:

309 TL

Axess Kartına (6 Taksit):

329 TL

Axess Kartına (10Taksit):

339 TL

 

Dönem

 Konaklama Şekli

 2 Kişilik Oda Kişi Başı

 3 Kişilik Oda Kişi Başı

 Tek Kişilik Oda

 0-6 Yaş Çocuk

 07-12 Yaş Çocuk

29 Ekim

Yarım Pansiyon

299 TL

289 TL

369 TL

Ücretsiz

190 TL

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 2 gece konaklama (Yarım Pansiyon)

* Tüm kişisel harcamalar

* 2 Sabah Kahvaltısı

* Tüm yemeklerde alınan içeçekler

* 2 Akşam Yemeği

* Ekstra turlar

* Lüks araçlarla ulaşım

* Öğle Yemekleri

* Araçlarda  ikram ve servis

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti
* Feribot Ücretleri

* TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası

* Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

Daha Önce Düzenlenen  Turlarımızdan Fotoğraflar

 

TUR FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

Taşıma Araçlarımız

  

18'lik Mercedes veya Volt.         27'lik Isuzu veya Turkuaz                45'lik Safir veya 403

Not: Belirtilen saatler hava, yol ve trafik  durumuna bağlı olarak değişebilir. Gezilere, kişi sayısına göre; 18 kişi için 18’lik Mercedes veya Volt., 27 kişi icin 27’lik Isuzu veya Prestij, 45 kisi için Safir veya 403,   araçlarla gidilmektedir.

Kaynak : 29 Ekimde BursaTuru, 29 Ekim İznik Turları
Tür : Gezi Tarih : 29.09.2009
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]