Tin Tin Tur

Safranbolu-Amasra Turu, 2 Gün 1 Gece

Anasayfa » 29 EKİM YURTİÇİ » Safranbolu-Amasra Turu, 2 Gün 1 Gece
share on facebook  tweet  share on google  print  

Safranbolu-Amasra Turu, 2 Gün 1 Gece

"29 EKİM YURTİÇİ" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

    

29 Ekim Safranbolu Turu, 29 Ekimde Safranbolu Turları, 29 Ekimde Batı Karadeniz Turları, 29 Ekim Amasra Turu, 29 Ekimde Amasra Turları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

31 Ekim C.tesi

 Safranbolu-Amasra

 5-6 saat

 23:00

Tur Programı

1.Gün  31 Ekim C.tesi  Safranbolu-Kileciler Evi-Hıdırlık Tepesi-Osmanlı Tünelleri-Yörük Köyü  

         

Sabah  belirtilen yerlerde buluşarak Safranbolu'ya hareket ediyoruz. İst.-Gebze-Düzce-Bolu-Karabük-S.bolu: 410 km

Öğle saatlerinde  Safranbolu'dayız. İlk olarak, öğle yemeğini almak üzere restoranımıza geçiyoruz. Yörenin Kuyu Kebabı denemeye değer. Öğle yemeğinde Kuyu Kebabı, iç pilav, ayran, salatadan oluşan menümüz sizleri bekliyor. (Ekstra) Bunun dışında seçeneklerimiz mevcut tabi… Öğle yemeğinden sonra, bütün şehri panoramik olarak görebileceğimiz Hıdırlık Tepesi. Muhteşem Safranbolu manzarasına karşı çay ve kahvelerimizi keyifle yudumlarken  bir yandan da rehberimizden Safranbolu hakkında bilgi alıyoruz. Safranbolu hakkında genel bilgi aldıktan sonra Köstendil Kaymakamı Hasan Paşa'nın Türbesi, Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Dr. Ali Yaver Ataman'ın (1955) Anıt Mezarı’ndan sonra şehri daha yakından gezmeye başlıyoruz. Örnek bir köşe evi özeliği taşıyan konak Kileciler Müze Evi, İstanbul’daki Nuruosmaniye Cami’sinin adeta küçük bir modelini oluşturan İzzet Pasa Camii, sevgi ve merhamet sembolü Güvercin Yuvaları, sıcak ve soğuk demircilik el sanatlarının üretildiği yaşayan tek Lonca çarşısı olan Demirciler Çarşısı, eskiden yemeni denilen ayakkabının yapıldığı eski Lonca Çarşısı olan Yemeniciler Arastası, giriş kapısı, kilit ve anahtarı ile Türk demir işçiliğinin ilginç örneği olan Cinci Hanı, avlusunda şadırvan, güneş saati ile kütüphane ve muvakkithane bulunan Köprülü Mehmet Pasa Camii, günümüzde de kullanılan Tarihi Cinci Hamamı gezilerinden konaklama tesisimize geçiyoruz.

2.Gün 1 Kasım Pazar  Amasra-Kuşkayası Yol Anıtı-Bakacak-Boztepe-Çekiciler

    

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyü’ne geçiyoruz. Burada Eski Çamaşırhane’yi ve Filiz Abla’nın güzel anlatımıyla Sipahi Konağı’nı geziyoruz. Köy gezimizden sonra, Amasra'ya hareket ediyoruz. Anadolu'da bir başka benzerinin bulunmadığı biricik yol anıtı olan Kuş kayası Yol Anıtı’nı gezip, Amasra'nın en iyi panoramik noktalarından biri olan Bakacak Mevkii'nde fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Çeşm-i Cihan Amasra'yı dolaşmaya başlıyoruz. Kale, Küçük Liman, Büyük Liman, Kilise Camii, Tahtacılar Çarşısı (Oymacılar Çarşısı), Karanlık Kapı, Kemere Köprüsü, Direkli Kaya, Ağlayan Kaya, Amastris Hamamı, Boztepe'yi geziyoruz. Öğle yemeğini Amasra'nın Karadeniz'e özgü balık lokantalarında alıyoruz. (Ekstra) Amasra'da balık yemeği (tabi salatası balığından meşhur!. Amasra gezimizden sonra, İstanbul'a hareket ediyoruz.  Hava yol ve trafik durumuna bağlı olarak değişmekle birlikte 23:00-24:00 gibi İstanbul’dayız.

Kalkış Yerleri

İncirli Boyner Mağazası Önü 24:00
Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı 24:15
Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 24:30
Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5) 01:00

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz ve konaklama olmak üzere 1 gece 2 gündür. (1 gece konaklama.) 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 0-5 yaş çocuklardan koltuk kullanmazlarsa tur ücretsiz olur. Ya da sadece koltuk ücreti alınır. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket edildiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR. Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 Konaklama Seçenekleri

 Arpacıoğlu Konak

   

 

Akçe Konak

   

 Asmalı  Konak

   

Safranbolu-Amasra Tur Ücreti ve Ödeme Seçenekleri

Tur Ödeme Seçenekleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı:

199 TL

Kredi Kartına Tek Çekim:

209 TL

Axess Kartına (6 Taksit):

219 TL

Axess Kartına (10 Taksit):

229 TL

Tur Bölgesi

 Konaklama Şekli

 2 Kişilik Oda Kişi Başı

 İlave Yatak

 Tek Kişilik Oda

  0-5 Yaş Çocuk

 06-12 Yaş Çocuk

Safranbolu Amasra

Yarım Pansiyon

199 TL

189 TL

289 TL

Ücretsiz

140 TL

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece konaklama (Yarım Pansiyon) * Tüm kişisel harcamalar
* 1 Sabah Kahvaltısı * Tüm yemeklerde alınan içeçekler
* 1 Akşam Yemeği * Ekstra turlar
* Araçlarda  ikram ve servis * Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
* Lüks araçlarla ulaşım * Öğle Yemekleri
* TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası
 
Safranbolu-Amasra Turu Fotoğrafları

   

Daha önce düzenlenen Safranbolu-Amasra Turları'mızdan Fotoğraflar İçin Tıklayın!

Taşıma Araçlarımız

 

18'lik Mercedes veya Volt.         27'lik Isuzu veya Turkuaz                45'lik Safir veya 403

 

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere, kişi sayısına göre; 18 kişi için 18’lik Mercedes veya Volt., 27 kişi icin 27’lik Isuzu veya Prestij, 45 kisi için Safir veya 403,   araçlarla gidilmektedir.


 

Kaynak : 29 Ekim Safranbolu Turu, 29 Ekimde Batı Karadeniz
Tür : Gezi Tarih : 23.09.2009
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]