Tin Tin Tur

Efteni Gölü-Güzeldere Şelalesi-Abant-Gölcük-Yedigöller-Beypazarı Turu

Anasayfa » 29 EKİM YURTİÇİ » Efteni Gölü-Güzeldere Şelalesi-Abant-Gölcük-Yedigöller-Beypazarı Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Efteni Gölü-Güzeldere Şelalesi-Abant-Gölcük-Yedigöller-Beypazarı Turu

"29 EKİM YURTİÇİ" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

    

 29 Ekim Yedigöller Turu, 29 Ekim  Abant  Turları, 29 Ekim Beypazarı Turları

GÜNÜBİRLİK 29 EKİM TURLARI İÇİN TIKLAYIN

 

          3 GÜN 2 GECE (2 GECE KONAKLAMA)

29 Ekim P.be Sabahı Hareket – 31 Ekim C.tesi Akşam Dönüş

Tur Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış

29 Ekim P.be Sabahı

 Abant-Gölcük-Yedigöller-Beypazarı

3.5 saat

21:00-22:00

 

29 EKİM ABANT-GÖLCÜK-YEDİGÖLLER-BEYPAZARI TURU

1.Gün 29 EKİM P.BE EFTENİ GÖLÜ-GÜZELDERE ŞELALESİ-ABANT VE GÖLCÜK GÖLÜ   

Belirtilen yerlerde buluşarak Belirtilen yerlerde buluşarak Düzce’ye hareket ediyoruz. İlk olarak, Efteni Gölü’ne hareket ediyoruz. Su kuşlarının göç yolu üzerinde önemli bir sulak alan olması ve içinde 150 çeşide yakın kuş türünü barındırması nedeni ile 1992 yılında Orman Bakanlığı'nca "Yaban Hayatı Koruma Alanı" olarak tescil edilmiş bir sulak alan olan Efteni Gölü’nde vereceğimiz fotoğraf molasından sonra Güzeldere Şelalesi’ne geçiyoruz. Cevizlik deresi üzerinden 120 m. yüksekliğinde blok kayaların üzerinden aşağı düşüş yapan  Güzeldere Şelalesi’ne, rehberimiz eşliğinde inip gezdikten sonra, barbekü alanımıza geçiyoruz. Bizim için hazırlanmış açık ateşte sucuk-köfte-mantar-salata-içecek-meyve ekmek şeklinde aldıktan sonra, Abant'a geçiyoruz. Girişte aracımızdan inerek göl etrafında 1 saatlik bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş oldukça rahat, herkes katılabilir. Daha sonra özel olarak hazırlanmış zengin menülü BARBEKÜ bizi bekliyor. Barbekü keyfinden sonra isteyenler göl kenarında yardımcı rehberimizle gezerek ya da ata veya faytona binerek geçirebilirler. Daha sonra kartpostallardaki göl olarak bilinen  Gölcük Gölü’ne geçiyoruz.  Gölcük Gölü evresinde yürüyüş yapıyoruz. Gölcük Gölü'nden sonra, Bolu'daki otelimize geçiyoruz.

 

KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ: *** BOLU PRESTİGE OTEL-BOLU

 

2.Gün 30 EKİM CUMA BEYPAZARI-İNÖZÜ VADİSİ

Sabah kahvaltısını otelde aldıktan aldıktan sonra, Safranbolu'ya hareket ediyoruz. Eski dönemlerden günümüze kadar çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış, ticaret yolları üzerinde bulunmuş Beypazarı’nda ilk durağımız Hıdırlık Tepesi oluyor. Beypazarı hakkında genel bilgi alıp, fotoğraf molası verdikten sonra başlıyoruz Beypazarı’nı gezmeye. Anadolu Selçuklu döneminden günümüze kalan Alaadin Camii, klasik Osmanlı mimarisi örneği olan Kurşunlu Camii, eski dokunun tamamen korunup, restorasyondan geçirildiği cumbaları birbirine bakan evlerin sıra sıra dizildiği Alaaddin Sokak, Etnografya Müzesi, Taş Mektep, Telkariciler ve Gümüşçüler Çarşısı gezeceğimiz yerler arasında. Tarihi konakları, yöresel mutfağı, gümüş işlemeciliği havucu ve maden suyuyla ünlü Beypazarı’nı gezdikten sonra, dönüşte İnözü Vadisi’ne uğurluyoruz. Fotoğraf molasından sonra, otelimize geçip bir güzel dinleniyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ: *** BOLU PRESTİGE OTEL-BOLU

 

3.Gün 31 EKİM C.TESİ YEDİGÖLLER-PİSAGOR AĞACI-GÜLEN KAYALAR

Sabah otelde kahvaltı sonrası Yedigöller’e doğru yola çıkıyoruz. Bölgenin en büyük gölü olan Büyükgöl'ün yanında aracımızı park ettikten sonra kendimize gelebilmemiz için misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Biz bu arada mangalı ateşliyoruz. Öğle yemeğini açık ateşte sucuk ekmek şeklinde yedikten sonra serbest kalıyoruz. Daha sonra Yedigöller’i gezmeye başlıyoruz. Kayın, meşe, gürgen, kızılağaç, karaağaç, karaçam, dişbudak, sarıçam, köknar, ıhlamur gibi ağaçların içinde kaybolacaksınız. Hatta eğer şanslıysanız geyikleri bile görebilirsiniz. Rehberimiz sizi geyiklerin yemeklerini yediği yaşama alanlarına bile götürecek:) Çok kolay parkurlardan biri olan cennet yer Yedigöller'de yürüyüş için bazen dere kenarı patikaları, bazen de şirin tahta merdivenleri kullanacağiz. Şehrin kalabalıklığından uzaklaşıp kendinizi bir anda bakir doğanın içinde bulacaksınız. Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazligöl, Küçükgöl, Incegöl, Sazlıgöl, Dilek Çeşmeleri, Gülen Kayalar, Şelaleler... gezdikten sonra İstanbul'a dönüşe geçiyoruz.

Kalkış Yerleri
İncirli Boyner Mağazası Önü

07:00

Mecidiyeköy INGBANK Önü 07:15
Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 07:30
Bostancı Sapağı Otobüs Durağı Önü

08:00

 

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz 4 gün 3 gecedir. (2 gece konaklama.) Müze ören yeri giriş ücretleri seyahat acentamıza aittir. Rehber tarafından gezi esnasında bunun için ekstra ücret toplanmaz. 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.  Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu  önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.
Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Konaklama Tesisi

***Bolu Prestige Hotel-Bolu www.boluprestige.com  (360 derece sanal tur)

  

Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri

Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı:

299 TL

Kredi Kartına Tek Çekim:

309 TL

Axess Kartına (6 Taksit):

329 TL

Axess Kartına (10Taksit):

339 TL

Dönem

 Konaklama Şekli

 2 Kişilik Oda Kişi Başı

 3 Kişilik Oda Kişi Başı

 Tek Kişilik Oda

 2-6 Yaş Çocuk

 07-12 Yaş Çocuk

29  Ekim

HB

299 TL

289 TL

369 TL

150 TL

190 TL

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 2 gece konaklama (Yarım Pansiyon)

* Tüm kişisel harcamalar

* 2 Sabah Kahvaltısı

* Tüm yemeklerde alınan içeçekler

* 2 Akşam Yemeği

* Beypazarı'nda Öğle Yemeği

* 2 Öğle Yemeği (Barbekü)

* Ekstra turlar

* Müze ve Ören Yeri Girişleri

* Lüks araçlarla ulaşım

* Araçlarda  ikram ve servis

 

* TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Daha Önce Düzenlenen  Turlarımızdan Fotoğraflar

    

Daha önce düzenlenen Turlarımızdan İçin Tıklayın!

Taşıma Araçlarımız

  

18'lik Mercedes veya Volt.         27'lik Isuzu veya Turkuaz                45'lik Safir veya 403

Not: Belirtilen saatler hava, yol ve trafik  durumuna bağlı olarak değişebilir. Gezilere, kişi sayısına göre; 18 kişi için 18’lik Mercedes veya Volt., 27 kişi icin 27’lik Isuzu veya Prestij, 45 kisi için Safir veya 403,   araçlarla gidilmektedir.

Kaynak : 29 Ekim Turları, 29 Ekim Turlar
Tür : Gezi Tarih : 14.09.2009
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]