Tin Tin Tur

29 Ekim Bozcaada-Assos Turu

Anasayfa » 29 EKİM YURTİÇİ » 29 Ekim Bozcaada-Assos Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

29 Ekim Bozcaada-Assos Turu

"29 EKİM YURTİÇİ" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

   F : 434 - ASSOS1.jpg F : 609 - Bozcaadam.jpg

 29 Ekim Turları,  29 Ekim Bozcaada Turu, 29 Ekim Bozcaada  Turları, 29 Ekim  Turları

 

        BOZCAADA-ASSOS TURU

       5 GÜN 4 GECE (3 Gece Konaklama)

28 Ekim 2009 Ç.ba Akşam Hareket – 1 Kasım  2009 Pazar Akşam Dönüş

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

28 Ekim Çarşamba

 Kuzey Ege-Bozcaada

 6-7 Saat

 23:00-24:00

 

Tur Programı

1 GÜN : 28 EKİM Ç.BA İSTANBUL'DAN BOZCAADA'YA HAREKET

Belirtilen yerlerde buluşarak Tekirdağ, Çanakkale üzerinden Bozcaada’ya hareket ediyoruz.

2 GÜN :29 EKİM P.BE SERBEST ZAMAN - AYAZMA PLAJI -RÜZGAR GÜLLERİ

Sabahın ilk ışıklarında Eceabat'tan feribota biniyor ve Çanakkale'ye geçiyoruz. 1 saatlik yolculuktan sonra, Bozcaada'nın tam karşısında Geyikli iskelesindeyiz. Sabah kahvaltısını burada bulunan restoranlarda aldıktan sonra, 09:00 da kalkan feribot’a binip Bozcaada’ya geçiyoruz. Adanın hoş koylarında, plajlarında ve çamlıklarında gezip, turkuaz rengi denizi ve incecik kumu ilk defa gelenleri şaşırtan Ayazma Plajı'nda gün boyu denizin keyfini çıkartıyoruz. Daha sonra güneşin batışını seyretmek için, rüzgar gülleri'ne hareket ediyoruz. Türkiye'nin en Batı ucu olan rüzgar güllerinde olmalıyız ki, güneşin batışındaki o eşsiz manzarayı seyretme ayrıcalığından mahrum kalmayalım. Şarap ikramlarımız eşliğinde güneşin denize gömülüşünü izliyoruz. Hemen arkamızda devasa rüzgar güllerinin uğultusu var. Öyle fotoğraf kareleri yakalıyor ve kendimizi güneşin yarattığı öyle büyük bir renk cümbüşü içerisinde buluyoruz ki ada merkezine dönerken aklımız rüzgar gülleri'nde  kalıyor.  

Konaklama: Armutlu Otel/Bozcaada

Akşam Yemeği: Bozcaada Merkezi'nde anlaşmalı restoranımızda alınacaktır.

  

3 GÜN : 30 EKİM CUMA RUM MAHALLESİ- BOZCAADA KİLİSESİ- KALESİ-ŞARAPHANE-GÖZTEPE

Sabah çiftliğimizde yaptığımız zengin menülü açık büfe kahvaltımızdan sonra Bozcaada sokaklarını gezmeye çıkıyoruz. Türkiye’nin en iyi korunmuş kalelerinden biri olan Bozcaada Kalesi’ni, özgün mimarisiyle Arnavut kaldırımlı Rum Mahallesi’ni ve Rum Ortodoks cemaatine ait kiliseyi geziyoruz. Rum mahallesinde son olarak, Türkiye’de sadece şarap aksesuarlarına yoğunlaşmış ilk ve tek dükkan olan Bozcaada Biz’i gezip, alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Şaraphane’ye geçip, şarap yapımı hakkında bilgiler aldıktan sonra, adanın bir başka güzel panoramik noktası olan Göztepe’den güneşin batışını izlemeye gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz Bozcaada’da vakit geçirebilirler. 

Konaklama: Armutlu Otel/Bozcaada

Akşam Yemeği: Bozcaada Merkezi'nde anlaşmalı restoranımızda alınacaktır.

4 Gün : 31 EKİM C.TESİ SERBEST ZAMAN

Sabah, otelimizin bahçesinde bizler için kurulmuş açık büfe kahvaltı büfesi Bozcada'ya özgü ev yapımı reçeller, tazecik domatesler, salatalıklar, adalı kadınların yaptığı tülbent peyniri başta olmak üzere çeşit çeşit peynirlerle ve tabiî ki kendi ağaçlarımızdan toplanmış zeytinlerle donatılmış halde bizleri bekliyor. Sabah kahvaltısı sonrası, incecik kumu ilk defa gelenleri şaşırtan Ayazma Plajı'nda gün boyu denizin keyfini çıkartıyoruz. Denize girmek istemeyen misafirlerimiz adanın sokaklarını keşfetmeye çıkıp, özgün kafelerinde dinlenebilirler.  

Konaklama: Armutlu Otel/Bozcaada

Akşam Yemeği: Bozcaada Merkezi'nde anlaşmalı restoranımızda alınacaktır.

 

5 GÜN : 1 KASIM PAZAR BEHRAMKALE KÖPRÜSÜ - ATHENA TAPINAĞI - ASSOS İSKELE

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası, Assos’a hareket ediyoruz. Kendine has mimarisi, tarihi iskelesi ve bir zamanlar Aristo'nun okuluna ev sahipliği yapmış Assos'ta, Tiyatro, Agora, Nekropol, Gymnasium, Surlar, Burçlar, Murat Hüdavendigar Camii, Athena Tapınağı, Su sarnıçları, Tarihi Behramkale Köprüsü'nü geziyoruz. Dönüşte Assos İskelesi’ne inip çay molası verdikten sonra İstanbul’a hareket ediyoruz.

Yol, hava ve feribot durumuna bağlı olarak değişmekle birlikte 24:00-01:00 gibi İstanbul’dayız.

 

Kalkış Yerleri

Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5  Boğaz Köprüsü istikameti)  24:00
Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü  24:15
M.köy Ali Sami Yen Karşısındaki-Otobüs Durağı(Murat Muhalebici Yanı)  24:30

İncirli Ömür Restoran Önü

 01:00

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

 

Gezi Süremiz , gece  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

  

Konaklama Tesisi

 ARMUTLU OTEL/BOZCAADA (MERKEZ DIŞINDA) www.otelarmutlu.com

  

OTEL FOTOĞRAFLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN!  

Bozcaada Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri

Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı:

470 TL

Kredi Kartına Tek Çekim:

480 TL

Axess Kartına (6 Taksit):

520 TL

Axess Kartına (10Taksit):

 540 TL 

Tur Bölgesi

 Konaklama Şekli

 2 Kişilik Oda Kişi Başı

3 Kişilik Oda Kişi Başı

 2-6 Yaş Çocuk

 07-12 Yaş Çocuk

Bozcaada-Assos

HB

470 TL

470 TL

180 TL

280 TL 

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler

 Dahil Olmayan Hizmetler
* 3 gece konaklama

* Tüm kişisel harcamalar

* 4 Sabah Kahvaltısı

* Tüm yemeklerde alınan içeçekler

* 3 Akşam Yemeği

* Ekstra turlar

* Lüks araçlarla ulaşım

* Öğle Yemekleri

* Araçlarda  ikram ve servis

* Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri

* Rehberlik Hizmeti

 

* TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası

 

Tur Fotoğrafları

 F : 434 - ASSOS1.jpg F : 609 - Bozcaadam.jpg

TUR FOTOĞRAFLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN!

 

Taşıma Araçlarımız

  

18'lik Mercedes veya Volt.       27'lik Isuzu veya Turkuaz           45'lik Safir veya 403

Not: Belirtilen saatler hava,yol ve feribot  durumuna bağlı olarak degişebilir. Kişi sayısına göre; 45 kişi için Safir veya 403, 18 kişi için 18’lik Mercedes veya Volt., 27 kişi icin 27’lik Isuzu veya Prestij araçlarla gidilmektedir.

 

Yazı ve Fotoğraflar: Serkan SÜSLÜ  (TinTin Tur Seyahat Acentası Kurucusu ve Sahibi)

Cumhuriyet Gazetesi Dört Mevsim Gezi Eki Sayı 30

KAZ DAĞLARI VE HASANBOĞULDU

Alplerden  sonra ikinci oksijen merkezi olarak bilinen Kaz Dağı, antik çağ söylencelerinde ”İda” adıyla  “efsaneler dağı”dır. Homeros İlyada’da ida  Dağı için ‘Bol pınarlı vahşi hayvanlar anası” bir başka yazıda “tanrıların babası Zeus’un doğduğu,yerdir” de.Homeros’un bu bölgedeki efsanesi İlyada ise bir diğeri de Hasan boğuldu efsanesidir. Kaz Dağları, Balıkesir’in Edremit’in ilçesi sınırları içinde Milli Park olarak koruna altına alınmıştır.Kaz Dağları,nı gezmeye Edremit tarafından başladığımızda ilk durağımız Hasanboğuldu  ve Sütüven olmalı. Altınoluk-Edremit karayolunun Zeytinli Köyü sapağından girilince iki kilometre sonra köy karşınızda. Zeytinli köyünün çıkışından sola dönersiniz üç kilometre sonra Beyoba köyüne,on dakika sonra da Milli Park’dasınız demektir.Milli Park’a giriş ücreti öder ödemez  solda sekiz metre yükseklikten düşen Sütüven Şelalesi’ne ulaşırsınız.

 

 

devamı...

 

 

Yazı ve Fotoğraflar: Serkan SÜSLÜ  (TinTin Tur Seyahat Acentası Kurucusu ve Sahibi)

Cumhuriyet Gazetesi Dört Mevsim Gezi Eki Sayı 123

Krallıklar Kenti:Assos

Kuzey Ege turlarının vazgeçilmez yerlerinden biri olan Assos , tarihi ve doğal güzelliklerinin eşsiz uyumunu arayalar için biçilmez kaftan. Kendine özgü tarihi yapısını günümüze kadar korumuş olan bu eşsiz cennet, huzurlu bir ortam arayanlar için bir sığınak.Assos’un girişinde solda Behramkale Köprüsü sizi davet eder önce. Yıllardır bıkmadan usanmadan tüm konuklarına rehberlik edip, Tuzla Çayı’ndan karşıya geçirmiş, şimdi emekliye ayrılmış olsa da tüm ihtişamıyla dimdik ayakta.Tarihi köprüyü geçtikten sonra, köy girişinde aracınızı uygun bir yere park edip, köyü bir güzel keşfetmelisiniz. Köyün taş sokaklarından yukarıya doğru yürümelisiniz. Köyün küçük meydanındaki kahvede yorgunluk çayınızı içip, kısa bir alışveriş molası verip sonra devam etmelisiniz. Gezecek çok yeriniz var. Dönüşü antik kentin denize bakan tarafından yapmalısınız. Antik kentin girişine yaklaştıkça yol kenarlarında kurulmuş tezgahlardan yöresel ürünler almayı sakın unutmayın. Kentin girişinden geçer geçmez hemen solda bulunan minaresiz yapı, Murat Hüdavendigar Cami. Hemen yanında bulunan su sarnıcından sonra, sabırsızlıkla beklediğiniz Athena Tapınağı.

devamı...

Yazı ve Fotoğraflar: Serkan SÜSLÜ  (TinTin Tur Seyahat Acentası Kurucusu ve Sahibi)

Cumhuriyet Gazetesi Dört Mevsim Gezi Eki Sayı 144

Denize Dökülen bağlar İçinde:Bozcaada

Tanrı insanlar uzun ömürlü olsun diye Bozcaada’yı yaratmış.

Heredot Uçsuz bucaksız bağları, altın rengi  kumsalları, rengarenk sokakları, lezzetli şarapları ve balıklarıyla Bozcaada…Ünlü tarihçi Heredot ,”Tanrı, insanlar uzun ömürlü olsun diye Bozcaada ‘yı yaratmış”der.

Bozcaada’ya yaklaştığınızda ilk bakışta ada göze pek de hoş görünmez. Adanın sokaklarında, bağ evlerinde ve koylarında dolaştıkça, Bozcadan Limanı’na yaklaştıkça sağda görkemli görünüşüyle Kale ve sol tarafta liman karşılar sizi.Limanın arka tarafında iki yerleşim var. Alabey (Türk)ve Cumhuriyet(Rum)mahallesi. İskeleden yol boyunca devam ettiğinizde, sağda bulunan kalenin kimler tarafından yapıldığı bilinmiyor. Fenikeliler, Cenevizler ve  Venedikliler tarafından kullanılmış. 

devamı...

Kaynak : 29 Ekim Turları, 29 Ekim Turlar
Tür : Gezi Tarih : 4.09.2009
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]