Tin Tin Tur

Bozcaada - Assos- Kaz Dağları - Ayvalık - Cunda Turu

Anasayfa » 1 MAYIS TURLARI » Bozcaada - Assos- Kaz Dağları - Ayvalık - Cunda Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Bozcaada - Assos- Kaz Dağları - Ayvalık - Cunda Turu

"1 MAYIS TURLARI" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Bozcaada

    

 

 

  

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi 

İstanbul'a Varış 

28 Nisan Cuma 2017

Bozcaada - Assos- Kaz Dağları - Ayvalık - Cunda

7  Saat

 23:00-24:00

 

 Tur Programı 

 1. GÜN: 28 NİSAN 2017 CUMA GECESİ -  İSTANBUL'DAN HAREKET 

Gece belirtilen yerlerde buluşarak Bozcaada'ya hareket ediyoruz.

 

2. GÜN: 29 NİSAN 2017 CUMARTESİ BOZCAADA - RUM MAHALLESİ - RÜZGAR GÜLLERİ 
Sabahın ilk ışıklarında Eceabat'tan feribota biniyor ve Çanakkale'ye geçiyoruz. 1 saatlik yolculuktan sonra, Bozcaada'nın tam karşısında Geyikliiskelesindeyiz. Geyikli iskelesinde bulunan restoranlarda kahvaltımızı yaptıktan sonra, (ekstra) Feribota binip Bozcaada’ya geçiyoruz. Not: Yeni uygulamayla birlikte otobüslerin Bozcaada’ya geçişini kaldırdılar. Feribottan indikten sonra, Bozcaada sokaklarında gezmeye çıkıyoruz. Dünyanın en güzel adalarından biri olan Bozcaada muhteşem kalesi ile daha feribottan inmeden büyüleyicidir. İskelede iner inmez tarihi Bozcaada Kalesi’ni geziyoruz. İç ve dış kale görüldükten sonra, Rum ve Türk mahallesini birbirinden ayıran yolda nostaljik bir yürüyüş yapıyoruz. Beyaza boyanmış bakımlı evler çiçekli yollar ve Arnavut kaldırımlı sokaklar arasında fotoğraf kareleri yakalıyoruz, Rum tarafında tarihi kilise Türk tarafından tarihi camilerimizin gezisinin ardından misafirlerimizi feribot kalkış saatine kadar serbest bırakıyoruz. Daha sonra feribota binip Geyikli İskelesi’nde bizi bekleyen aracımıza binip otelimize geçiyoruz.

KONAKLAMA: ASSOS EDEN GARDENS HOTEL / ASSOS 

 

3. GÜN: 30 NİSAN PAZAR 2017 – ASSOS – ATHENA TAPINAĞI- ZEYTİNYAĞI MÜZESİ ZEUS ALTARI-ADATEPE 

Sabah otelde alınan açık büfe  kahvaltı sonrası, üç bin yıldan bu yana kadar nefes alınan ve yaşamın hiç bitmediği Assos Antik kenti üzerinde kurulu ve 3 kilometrelik antik surlarla çevrili Behramkale Köyü. Komşuluk ve misafirperverliğimizin temellerini oluşturan bitişik evler dar sokaklararasından yürüyüşümüz başlıyor, taş evler arasında yürürken Yörük teyzelerin sattığı bir çok yöresel ürün alabiliyorsunuz. 234 metre yükseğe kadar zevkli bir köy yürüyüşün ardından dünyanın en muhteşem manzaralarından birine sahip Assos Akrapola varıyoruz. Dünyanın ilk mahkeme binasını, tarihi surları, Midilli Adasını ve Edremit Körfezini Athena Tapınağı'ndan kuşbakışı izliyoruz. Ayrıca 700 yıllık geçmişi ile Murad Hüdavendigar Han Camisi ve Köprüsü gerçekten muhteşemdir.Alışveriş molaları vererek Assos Limana iniyoruz.Limana giderken Antik dönemden kalan mezarlık,Agora, Gymnasium görerek Antik Tiyatro'ya varıyoruz. Dünyanın en güzel manzarasına sahip ve gladyatör dövüşleri yapılmış bu tiyatroda fotograf için serbest zaman ardından, isteyenlerle beraber limanda balıkçı tekneleri ile bir Assos tekne turu (ekstra) yapıyoruz. Limanda 2000 yıllık masalarda dibek kahvesi keyfi yapabilir ve meşhur sakızlı dondurma yiyebilirsiniz. Burada verilecek serbest zamandan sonra ülkemizin ilk Zeytinyağı Müzesi’ni geziyoruz.. Geçmişten günümüze zeytinyağı yapımında kullanılan, değirmen taşları, dev vidalı presler, zeytin sepetleri sabun kalıpları, ahşap presler, sıkma aparatlar, tekneler, kandiller ve maşrapalar göreceklerimiz arasında. Müzenin yan tarafında bulunan satış mağazasında, zeytinyağı alışverişimizi yaptıktan sonra Zeus Altarı’na geçiyoruz. Edremit Körfezi ve Küçükkuyu’yu en iyi görebileceğimiz yerler arasında olan Zeus Altarı’nda manzaranın tadını doya doya cıkaracağız. Fotoğraf molası ve kısa bir dinlenmeden sonra Adatepe’ye geçiyoruz. Köyü bir baştan bir başa gezip, Çınarın altında yorgunluk çaylarımızı içtikten sonra otelimize geçiyoruz. 

KONAKLAMA: ASSOS EDEN GARDENS HOTEL / ASSOS 

 

4. GÜN: 1 MAYIS PAZARTESİ TAHTAKUŞLAR-HASAN BOĞULDU VE SÜTÜVEN ŞELALESİ- AYVALIK - CUNDA 

 

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Tahtakuşlar Köyü'ne geçiyoruz. Türkiye'nin ilk ozel etnografya müzesi ve Türkiye'de ilk kez bir köyde kurulan sanat galerisi olan Tahtakuslar Etnografya Müzesi’ni geçiyoruz. Burada muzenin kurucusu değerli öğretmenimiz Alibey Kudar’dan Kaz Dağı efsanelerini dinleyip, binbir deva Kaz Dağı bitkileri alısverişinden sonra gezimize devam ediyoruz. Filmlere konu olanHasanboğuldu ve Sütüven Şelaleri’ni gezerek başlıyoruz. Sebahattin Ali’nin öyküsünü yazdığı ayrıca sinemaya da aktarılan Hasan ile Emine’nin hikayesini rehberimizden dinleyip Ayvalık'a hareket ediyoruz. Ayvalık Cunda Adası'nın sembol mekanlarından biri olan Taş Kahve, Hıristiyanlarla Müslümanlar’ın bir arada yaşadığı adanın en eski mahallesinde bulunan Taksiyaris Kilisesi’ni de gezdiktan sonra  Aşıklar Tepesi’ne çıkıyoruz. Daha önceleri bir harabeyi andıran görüntüsü, restorasyonla birlikte eşsiz bir sanat eserine dönüşen tepede, Değirmen ve Necdet H.Kent Kütüphanesi’ni gezip eşsiz manzarada çay molası veriyoruz. Daha sonra, sokakları, evleri, ibadethaneleri ile de tarih ve kültür kokan Ayvalık’a geçip ilk olarak neoklasik sivil mimari örnekleriyle ön plana çıkan Ayvalık Sokakları'nı doyasıya geziyoruz. Gezimizin son durağında, Ayvalık, Sarımsaklı ve çevredeki adacıkları panoramik olarak seyredilebileceğimiz Şeytan Sofrası’nı gezdikten sonra İstanbul'a hareket ediyoruz.

 

 

  

Kalkış Yerleri

 

 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü  22:00
 M.köy Ali Sami Yen Karşısı-Otobüs Durağı (Murat Muhallebici Yanı)   22:30
 İncirli Ömür Restoran Önü  23:00
 Avcılar Otobüs Durağı (E-5)  23:30

 

 NOT: Beylikdüzü - Tekirdapğ - Bursa noktalarından binecek misafirlerimiz için alternatif kalkış durakları oluşturabiliriz.

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

  

Açıklamalar

Gezi Süremiz, sabah  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

  

Tur Fiyatları

  

Konaklama Şekli 2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı 7-12 Yaş Çocuk Tek kişilik oda 

Yarım Pansiyon

390  TL  290 TL 450  TL

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* 2 gece yarım pansiyon konaklama * Otelde yemeklerde alınan içecekler
* 2 sabah kahvaltısı * Öğle yemekleri 
* 2 akşam yemeği   * Müze & Milli park giriş ücretleri
* TURSAB sigortası  
* Lüks araçlarla ulaşım   
* Profesyonel rehberlik hizmeti  
* Araçta ikram ve servis  
   
   

 

 

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir:18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige.

 

 

 


Tür : Gezi Tarih : 18.03.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]