Tin Tin Tur

Konaklamalı Kapadokya Turu, Kapadokya Turları, Kapadokya Turu

Anasayfa » Kapadokya Turları 2016 » Konaklamalı Kapadokya Turu, Kapadokya Turları, Kapadokya Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Konaklamalı Kapadokya Turu, Kapadokya Turları, Kapadokya Turu

"Kapadokya Turları 2016" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Konaklamalı

 

 

23 Nisan 2016 Kapadokya Turları, Konaklamalı Kapadokya Turu, Kapadokya Tur, Kapadokya Turları, Kapadokya Tur 2016, Kapadokya Tur, 23 Nisan Turları, Konaklamalı 23 Nisan Turu, 23 Nisan Tur, 23 Nisan Kapadokya Turları, Konaklamalı 23 Nisan Kapadokya Turu

 

 

 

 KAPADOKYA TURU, 3 GECE 4 GÜN

 

 

 

 

 

 

 

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış

21 Nisan Perşembe 2016

Kapadokya

10-11 Saat

24:00-01:00

 

Tur Programı

 

 

1.GÜN 21 NİSAN PERŞEMBE 2016 AKŞAMI- İSTANBUL’DAN NEVŞEHİR'E HAREKET

Belirtilen yerlerde buluşarak  İstanbul- İzmit - Adapazarı - Bolu - Ankara güzergâhını takip ederek yaklaşık 10-11 saat (750 km) yolculukla Nevşehir'e hareket ediyoruz.

 

 

2.GÜN 22 NİSAN CUMA 2016: HACIBEKTAŞ – ÜRGÜP – ASMALI KONAK - UÇHİSAR  KALESİ

Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Burada Üçler Çeşmesi Nadar Avlusu, Aslanlı Çeşme, Yemekhane, Aşevi, Meydan Evi, Hacıbektaş-ı Veli ve Balım Sultan Türbesi’ni gezdikten sonra, Kapadokya’nın  en güzel manzarasına sahip ve bölgenin en yüksek noktası olan Uçhisar Kalesi’ne çıkıyoruz. Rehberimizden bölge hakkında bilgiler alıp bol bol fotoğraf çektikten sonra, Onyx Taş Atölyesinde taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp, Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Daha sonra Ürgüp'te bulunan Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Asmalı Konak dizisinin de çekildiği evi görüp otelimize geçiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

KONAKLAMA 1. GECE : OTEL MUSTAFA / ÜRGÜP / NEVŞEHİR

 

 

3.GÜN 23 NİSAN CUMARTESİ 2016: GÜVERCİNLİK,DEVELİ VADİ,ÇAVUŞİN, PAŞABAĞ, AVANOS, GÖREME

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası,  ( Kahvaltı öncesi BALON TURU 250 TL Ekstra ) Çavuşin Ören Yerine hareket ediyoruz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Vadilerin ve yamaçların uzun zaman içinde yüksek erozyona uğraması nedeni ile hayal gücünüzün zorlanacağı şekillerin olduğu bir gezi yerinde yürüyüş yapar iken vadi içindeki şekiller oluşumlar ile iç içe olacağınız Devrent Vadisi'ne geçiyoruz. Adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi ) gezisi ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a geçiyoruz. Avanos’ta Kızılırmak’ı görüp çamurundan yapılan çanak - çömleklere dair bilgi alıyoruz. Daha sonra, eski adı Korama olan UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri ( Elmalı, Yılanlı, Barbara Kiliseleri ), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında.   Göreme açık hava müzesi gezimiz sonrasında, Delikli Taş’a doğru yola çıkacağız. Burada Mahsuni Şerif’in Anıt Mezarı’nın da bulunduğu mevkide, ozan ve şairlerin heykelleri ve adak alanlarını görme şansımızda olacaktır. Daha sonra tekrar Hacıbektaş ilçesine dönüp, değişik yörelerden semah gösterisini izleyeceğiz. Dönüşte Kültür ve Turizm  Bakanlığı’nın desteklediği halı-kilim atölyesine uğruyoruz.  Van’dan-Edirne’ye kadar yöre yöre tanıtılan merkezde halıların tanıtımını izleyip ve alışveriş molası verdikten sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmasa olmazlarında yöreye özgü Türk Gecesine ( Kuzu Gecesi ) gidiyoruz. (EKSTRA)

KONAKLAMA 2. GECE : OTEL MUSTAFA / ÜRGÜP / NEVŞEHİR

 

4.GÜN  24 NİSAN PAZAR 2016: DERİNKUYU, NARLIGÖL, IHLARA VADİSİ, TUZ GÖLÜ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası,  ilk durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri. Depoları hayvan barınakları, tüneller, bağlantı yerleşim merkezleri kilise ve şaraphaneleri ile büyüleyici bir yere sahip yeraltışehrini gezdikten sonra  her türlü cilt hastalığına iyi gelen şifalı suyuyla meşhur Narlıkuyu Krater Gölünde vereceğimiz serbest zaman sonrası Melendiz Çayı’nın oluşturduğu doğa harikası bir kanyon-vadi olan Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini geziyoruz. İstanbul’a doğru yola çıktığımızda Tuz Göl’ü kıyısında vereceğimiz fotoğraf molası ardından Ankara - Bolu güzergâhında yol alarak akşam saatlerinde siz sayın misafirlerimizi Tin Tin Tur’un diğer seyahatlerinde tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyoruz

 

Kalkış Yerleri

 

 İncirli Alfemo Mağazası Önü (Eski Boyner Mağazası)
21:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü
21:30
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
22:00
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5) 22:30

 

Geziye Gelirken

 

 .: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.

.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

 

Açıklamalar

 

Gezi Süremiz 3 gece 4 gündür. (2 gece konaklama.). Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda Tin Tin Tur Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

Tur Ödeme Şekilleri

                                      

Konaklama Şekli  2 ve 3 Kişilik Oda Kişi Başı  Tek Kişilik Oda
6-12 Yaş Çocuk
 Yarım Pansiyon
390  TL
480  TL
190 TL

 

  

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler

Dahil Olmayan Hizmetler

* 2 gece konaklama (Yarım Pansiyon)

* Tüm kişisel harcamalar

* 2 Sabah kahvaltısı

* Tüm yemeklerde alınan içecekler

* 2 Akşam yemeği

* Ekstra turlar

* Lüks araçlarla ulaşım

* Müze ve ören yeri girişleri

* Araçlarda  ikram ve servis

 

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

 

* TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası

 

 

NOT: Araçlarda ekstra ücret toplanmayacaktır. Müze girişlerinde müze kartı olanlar ücretsiz faydalanacaktır.

 

Konaklama Tesisi

 

KONAKLAMA: OTEL MUSTAFA / ÜRGÜP / NEVŞEHİR
 
  

   

   

 

 

Taşıma Araçlarımız

 

 

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige. Yedigöller'in yol şartlarından dolayı, Safir veya 403 gibi büyük araçlarla gidilememektedir.

 

 

 

Kaynak : 23 yurtiçi turları,
Tür : Gezi Tarih : 10.03.2015
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]