Tin Tin Tur

Yılbaşı Eskişehir - Odunpazarı - Sazova Parkı Turu, Eskişehir Turları

Anasayfa » YILBAŞI TURLARI » Yılbaşı Eskişehir - Odunpazarı - Sazova Parkı Turu, Eskişehir Turları
share on facebook  tweet  share on google  print  

Yılbaşı Eskişehir - Odunpazarı - Sazova Parkı Turu, Eskişehir Turları

"YILBAŞI TURLARI" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Yılbaşı

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

31 Aralık Cumartesi 2016


 Eskişehir ve çevresi 

4-5  Saat

 23:00-24:00

 

 Tur Programı 

 

 

1.GÜN 31 ARALIK CUMARTESİ 2016 HALLER GENÇLİK MERKEZİ - KENT PARK - BALMUMU MÜZESİ - CAM MÜZESİ 

Belirtilen yerlerde sabah buluşarak, Adapazarı – Pamukova - Bozüyük üzerinden, Eskişehir’e hareket ediyoruz. İlk olarak  yol yorgunluğunu atmak için  Haller Gençlik merkezinde çay ve  molası veriyoruz. Daha sonra, sahiliyle, havuzlarıyla, kafeteryalarıyla adından söz ettiren Kent Parkı ziyaret ediyoruz. Porsuk Çayı boyunca uzanan, yaklaşık 270 bin metrekarelik olan parkta bir gölet, gölet içinde bir ada, lokantalar ve kafeler, gül bahçeleriçocuk oyun alanlarısporsahalarıbotanik kafeler gibi pek çok sosyal tesis yer almaktadır. Kent park gezimiz ardından öğle yemeği moası veriyoruz. Yemekten sonra Kent Park'ta kısa bir yürüyüş yapıp Balmumu Müzesi ve Türkiye’de bilinen ilk Modern Cam Müzesini birbirinden güzel cam eserleri görüp fotoğrafladıktan sonra Köprüpaşı'na geçiyoruz. Burada serbest zaman veriyoruz. isteyenler burada Gondol turuna çıkabilirler. (Ekstra) Serbset zamandan sonra otele geçiyoruz. Akşam yemeğinden sonra anlaşmalı yerlerimizde YILBAŞI ETKİNLİKLERİ'ne (EKSTRA) katılabilirsiniz. 

 

 

NOT: Akşam yemeğinden sonra şehrin hareketli yeri olan Doktorlar Caddesi'ne transfer yapılacaktır. (Ekstra)

 

KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ: ***** 5 YILDIZLI ESKİŞEHİR OTELLERİ 

 

 

2.GÜN  1 OCAK PAZAR 2017  ŞELALE PARK - ODUNPAZARI - ATLI HAN - KURŞUNLU KÜLLİYESİ - DEVRİM ARABASI - SAZOVA PARKI 

Sabah otelimizde alınan geç kahvaltı sonrası,  Şelale Parkı' na geçiyoruz. Manzarada çay & kahve molası verip Karikatür Müzesi'ne geçiyoruz. Müze gezisinden sonra Odunpazarı'na geçiyoruz. Eskişehir'de ilk olarak 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Odunpazarı'na ulaşıyoruz. Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı gözlerimizin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında dolaşırken kendimizi Osmanlı döneminin içersinde hissedeceğiz. Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı gözlerimizin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında dolaşırken kendimizi Osmanlı döneminin içersinde hissedeceğiz. Atlı Han da ( Geleneksel El Sanatları Çarşısı ) Lüle taşıyapım ve satım atölyelerini görüyoruz. Ondan sonra Kurşunlu Külliyesi'ne geçiyoruz. Cam Üfleme Atölyesi , Osmanlı Kervansarayı görüldükten sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda bölgenin meşhur Met Helvası ve Haşhaşlı Ekmeğinden alma imkanı bulacaksınız. Daha sonra Odunpazarı semtindeki tarihi bina Anadolu Üniversitesine tahsis edildikten sonra restore edilip, Cumhuriyet Müzesi olarak düzenlenen ve dönemin izlerini taşıyan Cumhuriyet Tarihi müzesi'ni ziyaret ediyoruz. (açık olursa) Cumhuriyet müzesi  gezisi sonrası öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Yemekten sonra Türkiye’mizin ilk ve tek yerli otomobili olan Devrim Arabasını görüyoruz. Son olarak Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı'nı görmeye gidiyoruz. Burada Masa Şatosu, Sualtı Dünyası ve Nuhun Gemisi vb. yerler görüldükten sonra İstanbul'a hareket ediyoruz. 

 

 

 

Kalkış Yerleri
 İncirli Boyner Mağazası  Önü  07:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı  07:15
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü  07:30
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  07:45
 Kartal Köprüsü (E-5)  08:00

 

 NOT: Gebze - Tuzla  noktalarından binecek misafirlerimiz için alternatif kalkış durakları oluşturabiliriz.

 

 

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

  

Açıklamalar

Gezi Süremiz , gece  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

  

Tur Fiyatları

 

 

 

 

9 ARALIK CUMA 2016' YA KADAR YAPILAN ERZERVASYONLARDA 

 Konaklama Şekli

2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı 07-12 Yaş Çocuk

Yarım Pansiyon

249 TL 199 TL

 

 

 9 ARALIK CUMA 2016' DAN SONRA YAPILAN ERZERVASYONLARDA 

 Konaklama Şekli

2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı 07-12 Yaş Çocuk

Yarım Pansiyon

299 TL 249 TL

 

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece yarım pansiyon konaklama * Müze giriş ücretleri 
* 1 açık büfe sabah kahvaltısı * İlk gün sabah kahvaltısı
* 1 açık büfe akşam yemeği  * Otelde yemeklerde alınan içecekler
* TURSAB sigortası * Transferler 
* Lüks araçlarla ulaşım * Yılbaşı etkinlikleri
* Profesyonel rehberlik hizmeti  
* Araçta ikram ve servis  

 

 

 

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir:18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige.

 

 

 

 

 

Kaynak : Yılbaşı Turları, Yılbaşı Turu, Yılbaşı Yurtiçi Tur
Tür : Gezi Tarih : 22.11.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]