Tin Tin Tur

Yılbaşı Bilecik Kurşunlu Eko Turizm Köy Turu, Yılbaşı Köy Turları

Anasayfa » YILBAŞI TURLARI » Yılbaşı Bilecik Kurşunlu Eko Turizm Köy Turu, Yılbaşı Köy Turları
share on facebook  tweet  share on google  print  

Yılbaşı Bilecik Kurşunlu Eko Turizm Köy Turu, Yılbaşı Köy Turları

"YILBAŞI TURLARI" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Yılbaşı

  

 

 

 

 

 

 

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

 

 

31 Aralık Cumartesi 2016 

 

Bilecik, Kurşunlu Eko Turizm Köyü 

3 - 4  Saat

 22:00-23:00

 

 Tur Programı

 

1.GÜN 31 ARALIK CUMARTESİ 2016 İSTANBUL'DAN HAREKET, YÖRESEL ÖĞLE YEMEĞİ, AŞIKLAR ÇEŞMESİ, KÖY GEZİSİ, EKMEK YAPIMI 

Sabah belirtilen yerlerde buluşarak Bilecik iline bağlı Kurşunlu Köyü’ne hareket ediyoruz. Ülkemizde sayılı eko turizm yapılan köylerimizden olan Kurşunlu, ayrıca Bilecik’in en temiz köyü seçilmiş. Beyaz badanalı evleri, çiçek bahçeleri yamaca kurulmuş yapısıyla gerçek bir köy manzarasına sahip. Şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenler için bulunmak bir fırsat. Köyde bizi Bedriye hanım ve diğer köylüler  karşılıyor. Ev sahipleri misafirlerini alarak evlerine götürüyor. Evlere yerleşme, dinlenme ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.  Öğle yemeğini herkes konakladığı evde, aynı menü olarak alacak. Yemekte Tarhana Çorbası, Çömlekte Fasulye, Katlama, Ayran ve Sütlaç var. Daha sonra ekmek yapımı için belirttiğimiz saatte toplanıyoruz. Semaverde çaylarımızı yudumlarken köy ekmeği yapmayı öğreneceğiz.  Önce Fırına kolaç (ekmeğin ufağı) atacağız. Köyde bayramlarda yapılan ekmeklerden daha küçük ve çabuk pişeceğinden herkese yetecek. Bu ufak ekmekler süslü olur, üzeri çörek otu ve susamlı olur. Birlikte fırından çıkarıp afiyetle yedikten sonra Bedriye hanım rehberliğinde köyü geziyoruz. Tertemiz sokakları, çiçeklerle süslenmiş köy evlerini gezdikten sonra köyün hemen üst tarafında bulunan Aşıklar Çeşmesi’ne çıkacağız. Burada bizim için hazırlanmış semaverde çaylarımızı içtikten sonra tekrar köye gelip evlere yerleştikten sonra akşam yemeğine geçiyoruz. Akşam yemeği tam bir yerel yemek şölenine dönüşecek. Yemekte Düğün Çorbası, Güveç, Bulgur Pilavı, Ayran ve Ev Baklavası var. Akşam yemeğini herkes konakladığı evde, aynı menü olarak alacak. Yemekten sonra ortak toplanma alanına geçiyoruz ve kına gecesi yapacağız. Balkan geleneklerine göre hazırlanmış  kıyafetlerle çay, ıhlamur ve mısır eşliğinde.  Ayrıca yılbaşı gecesi sürpriz etkinlikleriyle yılbaşına köyde gireceğiz. 

 

 

KONAKLAMA : KÖY EVLERİ / KURŞUNLU KÖYÜ / BİLECİK 

 

 

2.GÜN 1 OCAK 2017 PAZAR DOĞAL KÖY KAHVALTISI, DOĞADA YÜRÜYÜŞ, MANTI PARTİSİ, KÖY PAZAR ALIŞVERİŞİ 

Sabah mis gibi çarşaflarımızdan, kuş ve horoz sesleriyle uyanıp tamamen doğal ürünlerle köy kahvaltısı yapacağız. Ev mayasıyla yapılmış Ev Ekmeği, Yayık Tereyağı, Kovandan Bal, Folluktan Yumurta, Ev Reçeli, Sucuk ve Köy Peyniri. Kahvaltıdan sonra belirtilen saatte ve aracımızda buluşuyoruz. Daha sonra aracımıza binip Papaz Çeşmesi dediğimiz mesire alanına çıkıyoruz. Buradan sonra misafirlerimiz için alternatifler oluşturduk. İsteyenler köyümüzün yaslandığı Kurşunlu Kayası tepesine rehberle birlikte yürüyüş yapabilirler. Zirveye kadar yürüyüş yapmak istemeyenler semaverde çay içebilir, mantar avına çıkabilir, kekik ya da kozalak toplayabilirler. Daha sonra dağda kocaman bir ateş yakacağız. Yürüyüşten dönenlerle birlikte topladığımız mantarları çubuklara dizip pişereceğiz. Daha sonra Papaz Çeşmesi’nde Mantı Partisi yapacağız. Masalara Mantı, Sarmısaklı Yoğurt, Karışık Turşu, Yaprak Sarma, Dolma ve Tatlı olacak. Ayrıca bulunduğumuz alana Köy Pazarı kurulacak. İstanbul’a dönmeden önce doğal köy ürünleri pazarından alışverişimizi yapıyoruz.  Dönüşte köye dönüp,  Fırına attığımız kabakları da yedikten sonra İstemeye istemeye İstanbul’a dönüyoruz. Bu turda, hem doğal ürünleri yerinden almış olacağız hem de sıcak misafirperver köylü kadınlarımıza destek olacağız. Bir hafta sonunu kendimize ödül vererek gerçek bir köyde doğal yaşamın bizim için sunduğu tüm imkanlarını kullanarak mutlu olarak İstanbul’a döneceğiz.    

 

 

 

NOT: Topladığımız mantarlar, köylüler tarafından kontrol edildikten sonra pişiriyoruz. Mantar toplama etkinliği hava şartlarına ve mevsime göre değişmektedir. Bilginize...

 

 

Kalkış Yerleri
 İncirli Boyner Mağazası  Önü 07:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı  07:15
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü  07:30
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  07:45
 Kartal Köprüsü (E-5)  08:15

 

 

 NOT: Gebze - Tuzla - İzmit noktalarından binecek misafirlerimiz için alternatif kalkış durakları oluşturabiliriz.

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

  

Açıklamalar

Gezi Süremiz , gece  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

  

Tur Fiyatları

 

 

9 ARALIK CUMA 2016' YA KADAR YAPILAN ERZERVASYONLARDA 

 Konaklama Şekli

2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı 07-12 Yaş Çocuk

Yarım Pansiyon

269 TL 199 TL

 

 

 9 ARALIK CUMA 2016' DAN SONRA YAPILAN ERZERVASYONLARDA 

 Konaklama Şekli

2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı 07-12 Yaş Çocuk

Yarım Pansiyon

329 TL 259 TL

 

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece yarım pansiyon konaklama * Tüm kişisel harcamalar
* 1 yöresel köy sabah kahvaltısı * Ekstra harcamalar
* 1 yöresel akşam yemeği  * Yemeklerde alınan içecekler
* 2 yöresel öğle yemeği *  Ekstra turlar 
* TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası  
* Lüks araçlarla ulaşım  
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti  

   

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir:18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige.

 

 


Tür : Gezi Tarih : 22.11.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]