Tin Tin Tur

Yılbaşı Bursa, Gölyazı, Mudanya, Trilye, Siği Köyü, Cumalıkızık Turu

Anasayfa » YILBAŞI TURLARI » Yılbaşı Bursa, Gölyazı, Mudanya, Trilye, Siği Köyü, Cumalıkızık Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Yılbaşı Bursa, Gölyazı, Mudanya, Trilye, Siği Köyü, Cumalıkızık Turu

"YILBAŞI TURLARI" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Yılbaşı

 

 

 

  

Tur Programı

    

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

31 Aralık Cumartesi 2016

Bursa ve çevresi

4-5 saat

23:00-24:00

 

 

 

1.GÜN 31 ARALIK CUMARTESİ 2016 İSTANBUL'DAN HAREKET - YILBAŞI GALA PROGRAMI

Sabah belirtilen yerlerde buluşarak Mudanya'ya hareket ediyoruz. Rus asıllı Aleksander Ganyanof’ ait olan, Mudanya Mütarekesi’nin imzalandığı bina olanMudanya Mutareke Evi Müzesi, İtalyan mühendis Piçiretu tarafından planlanan Giritli Mahallesi'nde (Mudanya Rum Mahallesi)  bulunan Mudanya Evleri'ni gördükten sonra Siği Köyü'ne geçiyoruz. Rehberimiz anlatımıyla köyün sokaklarını geziyoruz. Burada yaşlı çınar ağacını ve dünyanın en eski 3. kilisesi olan Baş Melekler Kilisesi'ni gezip Kadınlar Dayanışma Derneği'ne uğruyoruz. Burada tamamen organik reçel, tarhana, erişte, salça, zeytinyağı sabunları bulunuyor. Kısa bir alışveriş molasından sonra Trilye’ye (Zeytinbağı) geçiyoruz. Eski bir Rum yerleşim yeri olan Trilye de Fatih Camii, duvarlarına tarihte ilk kez resim yapılan Kemerli Kilise, eski bir kilise binası olan Dündar Evi (Yohannes Kilisesi) ve önceden Papaz Okulu olarak inşa edilen ve 1980′li yıllara kadar okul olarak hizmet veren Taş Mektep gezileri sonrası ülkemizde yetişen sofralık zeytinlerinin en iyilerinden olan Trilye Zeytini alışveriş molası sonrası Gölyazı'ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde bulunan tesisimizde kahvaltı molası verdikten sonra yolumuza devam ediyoruz. Zeytin ağaçları arasında Gölyazı'ya ilerlerken girişte restore edilen yel değirmeni karşılıyor bizi. İlk olarak eski tiyatro kalıntılarının bulunduğu Zambak Tepesi’ne çıkıyoruz. Muhteşem Gölyazı ve Uluabat Gölü manzarasında bölge hakkında bilgi alıp, fotoğraf molası verdikten sonra gezmeye devam ediyoruz. Anadolu Rum Ortodoks kiliselerinin önemli ve özgün örneklerinden olan Aziz Panteleimon Kilisesi hemen yanında Gölyazı Kültür Evi ve Göl Yazıevi'ni geziyoruz. Yürüyerek köyün meydanında bulunan Ağlayan Çınarı görüp rehberimizden hikayesini dinledikten sonra köprü ile yarımadaya geçiyoruz. Şimdi restore edilip kafe olan tarihi Gölyazı Hamamı'nı ve Camisi'ni,tarihi surları Uluabat Gölü'nden avlanan balıkların 100 yıldır satıldığı mezatı, restore edilen Faik Bey Konağı'nı 250 yıllık Rum evlerini rehberimizin anlatımıyla gezip meydanda çay molası veriyoruz. Ayrıca isteyenler hava güzel olduğunda 15-20 dakika süren sandal turunu da çıkabilir. Gölyazı sonrası oteimize geçiyoruz. 

 

Ücretsiz Spa ve ( Hamam – Sauna  - Fin Hamamı – Tuz Odası – Macera & Şok Duşu ) Ücretsiz Fitness Merkezi'nden  ( Isıtmalı Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu) yararlanabilirler. 

 

KONAKLAMA: HOTEL ANGELACOMA SPA & WELLNESS / İNEGÖL / BURSA

 

 

Yılbaşı Gala Yemeği 20:00
Hürrem Salonumuzda canlı müzik eşliğinde gerçekleşecektir.
Yılbaşı Menüsü
8 Çeşit Ordövr Tabağı
Ara Sıcak : Avcı Böreği
Salata : Gavurdağı
Ana Yemek : Hindi Tandır ( İç Pilav ve Fırın Patates Eşliğinde)
Tatlı : Tahinli Kabak Tatlısı
Masalarda serpme krudite
Meyve Tabağı
Meşrubat
Gece sonunda Mercimek Çorbası
Alkollü içecekler Ekstradır

Girişte Coffe Break ikramı (Tatlı tuzlu kurupasta, kek, çay,kahve)


Ücretsiz Spa Kullanımı ( Hamam – Sauna - Fin Hamamı – Tuz Odası – Macera & Şok Duşu )
Ücretsiz Fitness Merkezi - Isıtmalı Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu (yaz – kış)
Lobide Ücretsiz Çay ve Kahve İkramı, Odalarda ve genel alanlarda ücretsiz internet kullanımı

 

 

2.GÜN 1 OCAK PAZAR 2017 CUMALIKIZIK TURU - İSTANBUL'A HAREKET

Sabah alınan geç açık büfe kahvaltı sonrasında, Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla beş yüzyıllık Osmanlı köyü Cumalıkızık’a geçiyoruz. Osmanlı erken döneminin kırsal kesim sivil mimari örneklerini günümüze ulaşmayı başarmış olan Cumalıkızık, günümüzde de tarihsel filmlere mekan olmaktadır. Önce köyü bir uçtan bir uca geziyoruz. Köy meydanında köy geçmişine ait eşyaların sergilendiği Etnografya Müzesi ve Sanat Evi, Cin Aralığı Sokağı, (söylentiye göre dünyanın en dar sokağı) Cumalıkızık Cami, Cumalıkızık Hamamı, ve Zekiye Hatun Çeşmesi’ni gezip yöresel ürünlerin satıldığı tezgahlarda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Bursa'ya hareket ediyoruz. Bursa'nın panoramik görüntüsünün en iyi izleneceği yer olarak bilinen Tophane’ye hareket ediyoruz.. Ramazan ayında iftar vaktini bildiren topun buradan atılmasından dolayı Tophane adını alan mevkide, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey ile devletin ikinci sultanı Orhan Bey'in türbeleri, İstiklal Savaşı Şehitleri Anıtı ve 1906 yılında yapılmış altı katlı Bursa Saat Kulesi gezilerini yapıp, Türk İslam mimarisinin en önemli eserlerinden Ulu Cami’ye gidiyoruz. Kapalı namaz kılma alanı bakımından Türk tarihinde yapılan en büyük cami özelliğine sahip, Ulu cami’yi gezdikten sonra, Bursa’nın meşhur İskender Kebabı’nı tatmak üzere restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinden sonra gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Türkiye'nin tek ipek çarşısı Koza Han, (Pazar günleri kapalı)  ziyaretimiz sonrasında, Bursa'nın en güzel anıtlarından olan Yesil Cami, Türk mezar anıtlarının en gösterişlilerinden biri ve Bursa'nın simgesi olmuş Yeşil Türbe’yi gezip İstanbul'a hareket ediyoruz. Hava yol ve feribotun yoğunluğuna göre en geç 22:00-23:00 gibi İstanbul'da oluyoruz.

 

  

Kalkış Yerleri
 İncirli Boyner Mağazası  Önü  07:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı  07:15
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü  07:30
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  07:45
 Kartal Köprüsü (E-5)  08:00

 

 NOT: Gebze - Tuzla  noktalarından binecek misafirlerimiz için alternatif kalkış durakları oluşturabiliriz.

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

 

Açıklamalar

Gezimiz  belirtilen yerlerde  alınarak başlar. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

 

Tur Fiyatları

 

 

 

 Konaklama Şekli

2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı 07-12 Yaş Çocuk

Yarım Pansiyon

269 TL 199 TL

 

 

 

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece yarım pansiyon konaklama ( 1 kahvaltı ve akşam gala yemeği)
* Tüm kişisel harcamalar
* Yılbaşı Gala Yemeği  * Ekstra harcamalar
* Yılbaşı Eğlencesi
* Yemeklerde alınan içecekler
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 * Ekstra turlar 
* TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası
 
* Cumalıkızık Turu  
* Araçta ikram ve servis
 
* Lüks araçlarla ulaşım  

 

  

Konaklama

Konaklama : HOTEL ANGELACOMA SPA & WELLNESS / İNEGÖL / BURSA

    

 

   

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir:18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige.

 

Kaynak : Yılbaşı Turları, Yılbaşı Turu, Yılbaşı Yurtiçi Tur
Tür : Diğer Tarih : 02.12.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]