Tin Tin Tur

Kars, Çıldır Gölü, Ani Harabeleri, Sarıkamış (Uçak ve Tren'le)

Anasayfa » Konaklamalı Turlar » Kars, Çıldır Gölü, Ani Harabeleri, Sarıkamış (Uçak ve Tren'le)
share on facebook  tweet  share on google  print  

Kars, Çıldır Gölü, Ani Harabeleri, Sarıkamış (Uçak ve Tren'le)

"Konaklamalı Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Kars,

   

 

 

 

 UÇAKLA GİDİŞ - TRENLE VEYA UÇAKLA DÖNÜŞ 

 HER ÇARŞAMBA SABAHI HAREKET 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi (Uçakla)

İstanbul'a Varış 

Her Çarşamba


 Kars ve çevresi 

8  Saat

 24:00-01:00

 

 Tur Programı 


1 GÜN ÇARŞAMBA UÇAK YOLCULUĞU- ANİ HARABELERİ

Kars'a yolculuğumuz öğle saatlerinde 12.30 SAW VE 12.20 AHL den kalkan uçaklar ile İstanbul'dan başlıyor.  (Sabah 08:25'te veya 11:55'te SAW kalkan Pegasus Havayolları'yla da giden misafirlerimizin transferleri tarafımızdan ücretsiz yapılacaktır. Bilginize. Yaklaşık 2 saat uçak yolculuğunun ardından Kars’tayız. Kars Havaalanı’nda bizi bekleyen aracımıza binerek Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Ermenistan’la sınırımızı belirleyen Arpaçay’ın batı kıyısında yer alan Ani Antik Kenti, ipek yolu güzergahında bulunduğu için her dönem önemini korumuş 5000 yıllık bir geçmişe sahip. Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntıları görüyoruz. Türkiye’nin en doğusundaki tarihi kentimizi doya doya gezip, fotoğraf molası da verdikten sonra otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA 1. GECE : SİMER OTEL / KARS 

 

2 GÜN PERŞEMBE KARS ŞEHİR TURU – ÇILDIR GÖLÜ
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, Rus işgali döneminde yapılan taş evlerin bulunduğu Kars’ı gezmeye başlıyoruz. Kars Kalesi ve Kümbet Camisi (12 havariler kilisesi), ünlü şairimiz Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi ve Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden olan Fetiye Camii gezeceğimiz yerler arasında. Kars şehir gezisinden sonra, Doğu Anadolu’nun en yüksek gölü olan Çıldır Gölü'ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölü’ne vardıktan sonra ilk olarak göl buzlarının kırılarak yakalanan balıklardan oluşan öğle yemeğimize geçiyoruz. Kendinizi bir belgeselde yaşıyormuş gibi hissedeceğiniz, coğrafyanın, yaşam tarzlarının tanıdığınızdan çok farklı olduğu Çıldır Gölü’ünde bir Eskimo gibi buzu kırarak balık tutacağız. Daha sonrasında göl kenarın da yarım saatlik kar kızaklarıyla kızak turu yapıyoruz. (ekstra) Çıldır Gölü gezisinden sonra Kars şehir merkezine geliyoruz. Akşam yemeğine kadar karla kaplı Rus mimarinin en güzel örneklerini göreceğiniz sokaklarda serbest zaman veriyoruz. Bu sırada, Kars’ın meşhur peynirlerinden ve balından da alabilirsiniz. Daha sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği eşliğinde, bizim için özel olarak hazırlanan Aşıklar Atışması etkinliğine katılacağız. Misafirlerimize ücretsiz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA 2 GECE : SİMER OTEL / KARS 

 

 

3 GÜN CUMA CİRİT OYUNLARI – SARIKAMIŞ ŞEHİTLİĞİ- KAYAK MERKEZİ
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, atalarının yaptığı, "at sırtında savaş oyunu" olarak adlandırılan Cirit Oyunlarını izlemek üzere Kars’ın Selim ilçesine geçiyoruz. Burada bulunan köyümüzde Cirit oyunlarını izleyip, bol bol fotoğraf çektikten sonra Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde bulunan yakın tarihimizin önemli kahramanlık destanının geçtiği Allahüekber Dağı'ndaki Şehitliği ziyaret ediyoruz. Ardından Sarıkamış Kayak Merkezi'ne geçiyoruz. Burada verilecek serbest zamandan sonra Kars’ta bulunan otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA 3 GECE: 

 

 

4 GÜN CUMARTESİ TRENLE VEYA UÇAKLA İSTANBUL’A HAREKET
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası 08:10'da kalkan trenle dönmek isteyen misafirlerimizle Kars Tren Garı’na geçiyoruz. Tren yolculuğumuz önce Doğu Ekspresle Ankara’ya daha sonra da oradan Yüksek Hızlı Tren’le İstanbul’a devam edecek. Uçakla dönmek isteyen misafirlerimiz kalkış saatine kadar Kars’ta serbest zaman geçirebilirler.

KONAKLAMA : TRENDE 

 

CUMARTESİ 

KARS - İSTANBUL ( AHL ) : KALKIŞ 15:30  ( THY )

KARS - İSTANBUL ( SAW) : KALKIŞ 14:55 ( ANADOLUJET)

KARS - İSTANBUL (SAW) : KALKIŞ 10:50 ( PEGASUS)

 

PAZAR 

KARS - İSTANBUL ( AHL ) : KALKIŞ 15:30  ( THY )

KARS - İSTANBUL ( SAW) : KALKIŞ 14:55 ( ANADOLUJET)

KARS - İSTANBUL (SAW) : KALKIŞ 10:50 ( PEGASUS)

KARS - İSTANBUL (SAW) : KALKIŞ 14:15 ( PEGASUS)

 

5. GÜN PAZAR TRENLE  İSTANBUL’A DÖNÜŞ

 

 

 

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

  

Açıklamalar

Gezi Süremiz, sabah  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

  

Tur Fiyatları

  

Konaklama Şekli 2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı Tek kişilik oda 

Yarım Pansiyon

590  TL 740  TL

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* 3 gece yarım pansiyon konaklama * Kars'a ulaşım (Uçak ve tren biletleri)
* 3 sabah kahvaltısı * Öğle yemekleri 
* 3 akşam yemeği  * Otelde yemeklerde alınan içecekler
* Aşıklar Atışması ve Cirit Oyunları gösterisi  * Müze giriş ücretleri 
* Lüks araçlarla ulaşım ve Kars transferleri  
* Profesyonel rehberlik hizmeti  
* Araçta ikram ve servis  
* TURSAB sigortası  
   

 

 

 

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir:18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige.

 

 


Tür : Gezi Tarih : 02.01.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]