Tin Tin Tur

Konaklamalı Konya Şeb-i Arus Turu, Şeb-i Arus Turları

Anasayfa » Konaklamalı Turlar » Konaklamalı Konya Şeb-i Arus Turu, Şeb-i Arus Turları
share on facebook  tweet  share on google  print  

Konaklamalı Konya Şeb-i Arus Turu, Şeb-i Arus Turları

"Konaklamalı Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Konaklamalı

   

 

 

 

 

 

GÜNÜBİRLİK ŞEB-İ ARUS TURLARI İÇİN TIKLAYIN 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

6-18 Aralık 2017


 Konya ve çevresi 

8  Saat

 24:00-01:00

 

 Tur Programı 


1. GÜN 2017 : İSTANBUL'DAN KONYA'YA HAREKET EDİYORUZ

Belirtilen yerlerde buluşarak gece Konya'ya hareket ediyoruz.

 

2. GÜN : ALAATTİN TEPESİ, KARATAY MEDRESESİ, İNCEMİNARE MEDRESESİ, MEVLANA MÜZESİ 

Konya’ya vardığımızda alacağımız serbest kahvaltının ardından ilk durağımız Mevlana Müzesi. İlk olarak müzenin hemen arkasında bulunan Üçler Türbesi ve 16 Dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Harda), Selimiye Camii, Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veled’in bulunduğu Mevlana Türbesi, Mevlevi Giysileri, Müzik Aletleri, Sofra Düzeni, Mevlevi Dergâhı’nı geziyoruz. Daha sonra Hz. Mevlana’nın ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems-i Tebrizi Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği molasından sonra turumuza devam ediyoruz. Araçla panoramik olarak göreceğimiz, Alaattin Tepesi üzerinde bulunan Alaeddin Camii, Selçuklu Sultanı 1. Mesud zamanında yapımına başlanıp 1.Alaeddin Keykubat’ın tamamladığı Alaeddin Camii gezisi sonrası Karatay Medresesi Çini Eserler Müzesi’ni, Mevlana ile Şems-i Tebrizi’nin ders verdikleri, Anadolu Selçuklu devri Çini işçiliğinde önemli yeri olan müze gezisinden sonra İnceminare Medresesi’ne (Taş ve Ahşap Eserler Müzesi) panoramik olarak görüyoruz. Selçuklu ve Osmanlı döneminde İpek ve Baharat yolları üzerinde olması nedeniyle önemli bir belde olan Sille’ye hareket ediyoruz.  İki dağ arasında ki vadide kurulmuş,  eski bir Rum köyü olan Sille'nin eski Rum evleri arasında dolaşıyoruz. Kayalara oyulmuş kilise ve evlerin panoramik olarak görerek burada bulunan Hacı Ali Ağa Hamamı ve Müzesi, Osmanlı Taş Köprüsü’nü görüyoruz. Binlerce yıl öncesine ait kaya mezarları ve 1500 yıl önce yapılmış olan Aya- Elena Kilisesini ve Kelebekler Vadisi'ni de  görüp otelimize geçiyoruz.  Dinlenme ve akşam yemeğinden sonra, Hz. Mevlana'nın Vuslat Yıldönümü anma törenleri dâhilindeki Mevlevi Törenlerini izlemek üzere salona gidiyoruz. Sema töreninin ardından otelimize geçiyoruz.    

 

KONAKLAMA : ÖZKAYMAK, İBİS OTEL ve NOVOTEL vb. otelller.

NOT: Yoğunluktan dolayı aynı değerde başka otellerde de konaklama yapılır. Bilginize.

 

 

3. GÜN  : MERAM BAĞLARI, TAVUS BABA TÜRBESİ, ATEŞBAZ-I TÜRBESİ, SADRETTİN KONEVİ TÜRBESİ, NASREDDİN HOCA TÜRBESİ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Konya’nın en güzel yerlerinden biri olan Meram Bağları’na hereket ediyoruz. Tarihi seyri içerisinde halkın eğlenmek, stres atmak, rahatlamak için geldiği Konya’nın en önemli mesire alanı olan Meram Bağları’nda verilecek serbest zamandan sonra Tavus Baba Türbesi’ne geçiyoruz. Mevlana Hazretleri’nin devamlı ziyaret ettiği zamanın bilgini ve psikologu Tavus Baba (Tuzcu Baba) Türbesi geziyoruz.  I. Alaeddin Kuykubat Devrinde Konya’da ölmüş olan Şeyh Tavus Mehmet-el Hindi’ye ait türbe ziyareti sonrası, Ateşbaz-ı Veli Türbesi’ne geçiyoruz. Dünya'da mezarı türbe haline getirilen ilk aşçı Ateşbaz-ı Veli ve Sadreddin Konevî Hazretleri Türbe ziyareti sonrası Akşehir’e hareket ediyoruz. Türbesi dünyadaki herkesin ilgisini çekmiş olan ve hikâyeleri dilden dile dolaşan Nasreddin Hoca’nın Türbesini ziyaret ediyoruz. Akşehir’ Büyük Din Adamı, değerli zat, fazilet sahibi, filozof kişiliği ile ünlenmiş Nasreddin Hoca’nın Türbesin’den sonra İstanbul’a hareket ediyoruz.

 

  

 

Kalkış Yerleri
 İncirli Boyner Mağazası  Önü  22:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı  22:15
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü  22:45
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  23:15
 Kartal Köprüsü (E-5)  23:45

 

 NOT: Gebze - Tuzla  noktalarından binecek misafirlerimiz için alternatif kalkış durakları oluşturabiliriz.

 

 

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

  

Açıklamalar

Gezi Süremiz , gece  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

  

Tur Fiyatları

 

 

Konaklama Şekli 2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı 07-12 Yaş Çocuk

Yarım Pansiyon

295  TL 265 TL

 NOT: 3-6 yaş çocuk ücreti 179 TL'dir. 

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece yarım pansiyon konaklama * Müze giriş ücretleri 
* 1 sabah kahvaltısı * İlk gün sabah kahvaltısı
* 1 akşam yemeği  * Otelde yemeklerde alınan içecekler
* Sema gösterisi biletleri * Öğle yemekleri 
* Lüks araçlarla ulaşım  
* Profesyonel rehberlik hizmeti  
* Araçta ikram ve servis  
* TURSAB sigortası  
   

 

 

 

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir:18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige.

 

 

 

 

 

Kaynak : Mevlana Turları, Konya Turları, Şeb-i Arus Turu
Tür : Gezi Tarih : 26.10.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]