Tin Tin Tur

Konaklamalı Ankara - Anıtkabir - Hamamönü- Beypazarı İnözü Vadisi Turu

Anasayfa » Konaklamalı Turlar » Konaklamalı Ankara - Anıtkabir - Hamamönü- Beypazarı İnözü Vadisi Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Konaklamalı Ankara - Anıtkabir - Hamamönü- Beypazarı İnözü Vadisi Turu

"Konaklamalı Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Konaklamalı

    

 

 

 

 

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

 Her Haftasonu 

Ankara Anıtkabir Beypazarı İnözü Vadisi 

6  Saat

 22:00-23:00

 

Ankara Anıtkabir İnözü Vadisi Tur Programı

 

 

1.GÜN BEYPAZARI İNÖZÜ VADİSİ TURU 

Sabah belirtilen yerlerde buuşarak Beypazarı'na hareket ediyoruz.  Eski dönemlerden günümüze kadar çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış, ticaret yolları üzerinde bulunmuş Beypazarı’nda ilk durağımız Hıdırlık Tepesi oluyor. Beypazarı hakkında genel bilgi alıp, fotoğraf molası verdikten sonra başlıyoruz Beypazarı’nı gezmeye. Eski dokunun tamamen korunup, restorasyondan geçirildiği cumbaları birbirine bakan evlerin sıra sıra dizildiği şehrin tüm stresinin atılıp tamamen tarih, kültür, mimari dokunun havasının teneffüs edildiği Alaaddin Sokak, Selçuklu tarzı mimarisiyle Alaaddin Camisi, yörenin kültür ve tarihini yansıtan eserlerle Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerinden kalan çeşitli tarihi eserlerin sergilendiği Etnografya Müzesi, 19. yy. ortalarında inşa edilen ve Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden Taş Mektep, Beypazarı'nın en önemli simgelerinden birisi olan Telkari Gümüş İşlemeciliği'nin birbirinden güzel el işi takılarını bulabileceğiniz Telkariciler Çarşısı gezeceğimiz yerler arasında. Tarihi konakları, yöresel mutfağı, gümüş işlemeciliği havucu ve maden suyuyla ünlü Beypazarı’nı gezdikten sonra, dönüşte İnözü Vadisi’ne uğruyoruz. Fotoğraf molasından sonra  Ankara'da bulunan otelimize geçiyoruz. 

KONAKLAMA : 4 YILDIZLI ANKARA OTELLERİ

 

2.GÜN ANKARA ANITKABİR ANADOLU MEDENİYETLERİ MÜZESİ 

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası Türk Kurtuluş Savaşı'nın ve inkılaplarının önderi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk CumhurbaşkanıMustafa Kemal Atatürk'ün, Ankara Anıttepe'de (eski adıyla Rasattepe) bulunan anıt mezarı olan Anıtkabir'e gidiyoruz. Burada Aslanlı Yol, Mozale, Kurtuluş Savaşı Müzesi, İsmet İnönü’nün Mezar ve Sergi Salonu görüldükten sonra Ulus semtine geçiyoruz.  Burada I.Meclis Binası ve I. Meclis Binası'na 100 metre uzaklıkta bulunan II.Meclis Binasını( Cumhuriyet Müzesi) ziyaret ediyoruz.  Atatürk'ün 5 Mayıs 1925 yılında, Ankara'da modern bir çiftlik kurulması için verdiği talimat ile kurduğu Atatürk Orman Çiftliği’ne geçiyoruz. Atatürk Orman Çiftliği ve Türk Ulusu’nun Ata’sına sevgi ve saygısının kanıtı olarak Selanik’teki Atatürk Evi’nin aynı plan ve ölçüler içerisinde bir örneği, Ankara Ticaret Odası’nın girişimi ile Çarmıklı kardeşler tarafından yaptırılan Atatürk Evi’ni geziyoruz. Daha sonra öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Yemekten sonraEtnografya Müzesi’ne gidiyoruz. Türk Milli karakterini, tarihini ve kültürünü yansıtan Cumhuriyet döneminde müze olarak planlanıp yapılan ilk devlet müzesi olan Etnografya Müzesi’nden sonra Hamamönü’ne geçiyoruz.  Ankara ilinin Altındağ ilçesinde bulunan Hamamönün’de, 19. yüzyıl sivil mimarlık örneklerinin  restore edilmiş tarihi konaklarını ve sokaklarını geziyoruz. Burada Sanat Sokağı, Kültür ve Sanat Evi, Mehmet Akif Ersoy Müze Evi ve El Ürünleri Pazarı göreceğimiz yerler arasında. Daha Sonra Anadolu arkeolojik eselerinin paleolitik çağdan başlayarak günümüze kadar kronolojik olarak sergilendiği, dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ni geziyoruz.  Müze gezisi sonrası İstanbul’a hareket ediyoruz.  

 

NOT: Özel dönemlerde tur programında değişiklik yapılabilinir. Bilginize.

 

 

 

 

Kalkış Yerleri


 

Beylikdüzü Migros Önü 05:45
Avcılar İnsa Lisesi Önü (Metrobüs Durağı) 06:00
Sefaköy Metrobüs - Otobüs durağı  06:15
İncirli Alfemo Mağazası Önü (Eski Boyner Mağazası)  06:30
Mecidiyeköy INGBANK Önü  06:45
Göztepe Köprüsü Durağı (E-5)  07:00
Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  07:15
Kartal Köprüsü otobüs durağı (E-5)  07:30
Çayırova McDonals Önü 07:45
İzmit Halk Evi Durağı  08:30

 

ÖNEMLİ: Kalkış yerlerinde araç en fazla 5 dakika bekler. Kalkış yerlerinin dışında indirme - bindirme yapılmaz. Bilginize.

ÖNEMLİ: Tura yeterli katılım sağlanmazsa, tur tarihinden 1 gün önce acente geziyi iptal edebilir. Bilginize.

ÖNEMLİ: Koltuk numarası rezervasyona göre verilmektedir. Lütfen ısrar etmeyiniz.

 

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

  

Açıklamalar

Gezi Süremiz , gece  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

  

Tur Fiyatları

 

Konaklama Şekli 2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı 07-12 Yaş Çocuk Tek Kişilik Oda

Yarım Pansiyon

269  TL 199 TL 299 TL

 

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece yarım pansiyon konaklama * Tüm kişisel harcamalar
* 1 açık büfe sabah kahvaltısı * Ekstra harcamalar
* 1 açık akşam yemeği  * Yemeklerde alınan içecekler
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti * Ekstra turlar 
* TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası  * Müze girişleri
* Lüks araçlarla ulaşım  * Öğle yemeği
* Araçta ikram ve servis  

   

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir:18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige.

 

 


Tür : Gezi Tarih : 3.10.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]