Tin Tin Tur

Urla Enginar Festivali, Konaklamalı Urla Enginar Festivali, Urla Turları

Anasayfa » Konaklamalı Turlar » Urla Enginar Festivali, Konaklamalı Urla Enginar Festivali, Urla Turları
share on facebook  tweet  share on google  print  

Urla Enginar Festivali, Konaklamalı Urla Enginar Festivali, Urla Turları

"Konaklamalı Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Urla

   

 

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

30 Nisan - 1 Mayıs 2016

 Urla Enginar Festivali

 8-9 Saat

 23:00-24:00

Tur Programı

1. GÜN 29 NİSAN CUMA 2016  AKŞAMI-İSTANBUL'DAN HAREKET

Belirtilen yerlerde buluşarak İzmir'e  hareket ediyoruz.  

 

30 NİSAN 2016 CUMARTESİ: KONAK – KARŞIYAKA – KORDON – ASANSÖR - ÇEŞME – ALAÇATI

Sabah saatlerinde İzmir’deyiz. Öncelikle İzmir Konak Meydanı’ndan vapura binerek Karşıyaka’ya geçiyoruz. Burada kısa bir yürüyüş yapıyoruz ve bizleri bir köşk karşılıyor. Ardından Ulu Önder M.Kemal ATATÜRK’ÜN Annesi Zübeyde Hanım’ın Mezarı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında kısa bir yürüyüşün sonrasında bir Karşıyaka’dan ayrılarak Konak Meydanı’na geçiyoruz. Burada Kordon gezisi, Saat Kulesi, Hükümet Konağı’nı görerek, Asansör gezisini yapıyoruz ve sonrasında Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizi dinliyoruz. Daha sonra 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanda serbest zamanımızın ardından Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı, Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

KONAKLAMA : Club Scala Nuova Inkim Hotel http://scalanuovainkimhotel.com/

 

1 MAYIS PAZAR 2016 – URLA ANTİK KENTİ, LİMANI , URLA FESTİVALİ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Urla’ya hareket ediyoruz.  Türkiye’de 2015 yılından itibaren Tanju Okan ile özdeşleşen Urla’da artık bir Festivali var. Urla Enginar Festivali ülkemizin önde gelen gastronomi uzmanları, yazarları, akademisyenleri bir araya getiriyor.  Ege mutfağının zeytinyağlı yemeklerinin tanıtımını yaparak, gastronomi turizmin kalkınmasını artırmak amacıyla düzenlenmektedir.Urla’da ilk durağımız olan iskele, antik çağın en önemli ticaret merkezlerinde biri olan Klazomenai Antik Kenti’ni ve Antik Limanı’nı geziyoruz. Anadolu’nun en eski zeytinyağı fabrikası ziyareti, Karantina Adası gezilerini yapıyor ve öğlen yemeğimizi Urla merkezde yöresel lezzetlerle alıyoruz,ardından Urla Enginar Festivali’ni izlemek ve bölge halkı tarafından yarışmaya katılan lezzetleri tanımak ve tatmak için festival alanına geliyoruz. Festivalde enginar ile yapılan ürünlerden tadıyor ve farklı yemekler hakkında bilgi alıyoruz.  Verilecek serbest zamandan sonra İstanbul’a hareket ediyoruz.

Kalkış Yerleri
 İncirli Alfem Mağazası Önü (Eski Boyner Mağazası)  22:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı  22:15
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü  23:00
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  23:15
 Kartal Köprüsü (E-5)  23:30
Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar 

Gezi Süremiz , gece  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.  Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir. 

Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri
Konaklama Şekli 2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı  07-12 Yaş Çocuk Tek Kişilik Oda
Yarım Pansiyon 230 TL 130 TL 290 TL

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece konaklama (Yarım Pansiyon) * Tüm kişisel harcamalar
* 1 açık büfe sabah kahvaltısı * Yemeklerde içecekler
* 1 açık büfe akşam yemeği * Öğle yemekleri
* Lüks araçlarla ulaşım * Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
* Araçlarda ikram ve servis  
* Rehberlik hizmeti
* TÜRSAB Seyahat ve Kaza Sigortası
Konaklama

KONAKLAMA: Club Scala Nuova Inkim Hotel http://scalanuovainkimhotel.com/

Taşıma Araçlarımız

 

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

 

 

 

 


Tür : Gezi Tarih : 20.04.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]