Tin Tin Tur

Konaklamalı Isparta Gül Hasadı Turu, Isparta Turu, Gül Hasadı Turu

Anasayfa » Konaklamalı Turlar » Konaklamalı Isparta Gül Hasadı Turu, Isparta Turu, Gül Hasadı Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Konaklamalı Isparta Gül Hasadı Turu, Isparta Turu, Gül Hasadı Turu

"Konaklamalı Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Konaklamalı

 

 

 

Konaklamalı Isparta Gül hasadı Turları, Gül Hasadı Turu, Gül Hasadı Tur, Konaklamalı Gül Hasadı Turları 2016, Gül Hasadı Turu, Konaklamalı Isparta Turları, Konaklamalı Isparta Turu, Konaklamalı Isparta Tur, 2016 Konaklamalı Gül Hasadı Turları, 2016 Konaklamalı Isparta Gül Hasadı Turları 

 

Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

20 Mayıs    -   21 Mayıs

27 Mayıs    -   28 Mayıs

 03 Haziran  -  04 Haziran

10 Haziran  -  11 Haziran

 Isparta Gül Hasadı

9-10 Saat

 23:00-24:00

Tur Programı

  

1.GÜN İSTANBUL’DAN  ISPARTA’YA HAREKET Belirtilen yerlerde misafirlerimizle buluşarak İstanbul – Adapazarı – Bilecik- Kütahya – Afyon – üzerinden (yaklaşık 9-10 saat )   Isparta Eğirdir’e hareket ediyoruz.        

 

2.GÜN EĞİRDİR GÖLÜ – HIZIRBEY CAMİİ – DÜNDARBEY MEDRESESİ – EĞİRDİR KALESİ – YEŞİLADA – CAN ADASI - AKPINAR KÖYÜ – ISPARTA – GÖLCÜK KRATER GÖLÜ- TURAN YAZGAN ETNOGRAFYA HALI VE KİLİM MÜZESİ

Sabah erken saatlerde Eğirdir’deyiz. Rehberimiz eşliğinde gezmeye başlıyoruz. Eğirdir’de kemer üzerine inşa edilmiş ve minaresi ile ön plana çıkan, Hızırbey (Ulu Cami), Dündarbey Medresesi ve Eğirdir Kalesi’ni gezerek çarşıda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında, önceden iki farklı ada olmasına rağmen günümüzde anakaraya bağlanmış olan, Yeşilada ve Can Adaları üzerinde otobüsümüz ile tur attıktan sonra, göl kenarında çay ve yemek molası veriyoruz. Altınkum Plajı’nda ayaklarımızı göl suyuna soktuktan sonra, Akpınar Köyüne çıkarak Eğirdir Gölü’nün eşsiz manzarasının fotoğrafını alıyoruz. Ardından, Isparta şehir merkezine yakın olan doğa harikası olan Gölcük Krater Gölü’nü geçiyoruz. Göl gezisi sonrası Isparta şehir merkezinde yer alan Mimar Sinan Camii, Prof. Dr. Turan Yazgan Etnografya Halı ve Kilim Müzesi, Gökçay veya Üzüm Pazarı’nı geziyoruz.  Daha sonra gül ve kozmetik ürünleri almanız için vereceğimiz serbest zamandan sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimiz otelde.

KONAKLAMA : BASMACIOĞLU    OTEL / ISPARTA 

 

3. GÜN GÜL HASATI – GÜNEYKENT KASABASI – GÜL EVİ – YUNUS EMRE EVİ – GÜL SERTİFİKASI DAĞITIM TÖRENİ

Sabah     otelde alınan kahvaltı sonrası ÇOK ERKEN SAATTE ( Her sabah gül hasatı şafakta başlayıp güneşin ışıkları yakıcı hale gelmeden, en geç saat saat 10.00’da tamamlanır.) erken saatlerinde Isparta'nın  " GÜL KENTİ GÜNEYKENT" beldesine ulaşıyoruz. Güneykent Isparta'da yetiştirilen güllerin  % 15-18’ lik kısmını üretmektedir.  Ayrıca üretilen bu güller beldede işlenerek yurt dışına pazarlanmaktadır. Belde belediyesi ve halkı gelen konuklarına gül hasadı döneminde gelenek, görenek, yemek ve beldenin diğer güzelliklerini tanıtarak kültürlerarası kaynaşmaya katkı sağlamaktadır. Güneykent’e vardığımızda önce  biraz dinleniyor sonra  bizleri gül tarlalarına götürecek traktörlere yerleşiyoruz. Römorklarda oturma yerleri var.  Deneyimli işçilerden gül hasadı hakkında bilgi aldıktan sonra, önlüklerimizi giyip 45-60 dakika süreyle  güllere dokunarak, koklayarak  çıplak elle gül hasadına katılıyoruz.  Daha sonra dönüşte Gül Evi ve Yunus Emre Evi'ni gezdikten sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Güneykentli hanımların el emeği göz nuru yapmış oldukları hediyelik eşyalar ile gül yağı, gül reçeli, gül kremi, gül şurubu satın alabilirsiniz. Daha sonra bu tura katılanlara verilen "Gül Sertifikası" dağıtım törenine katılıyoruz. Törenden sonra İstanbul’a hareket ediyoruz. 

 

NOT: Yağmurlu havalarda gül tarlaları çamur olabilir. Bu nedenle yanınızda kışlık botunuzu getirmenizi öneriyoruz.   

 

Kalkış Yerleri
 İncirli Boyner Mağazası  Önü  22:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı  22:15
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü  22:30
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  22:45

 

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz , gece  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Tur Fiyatları
Konaklama Şekli 2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı 07-12 Yaş Çocuk

Yarım Pansiyon

329 TL 269 TL

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece yarım pansiyon konaklama
* Tüm kişisel harcamalar
* 1 açık büfe sabah kahvaltısı * Ekstra harcamalar
* 1 açık büfe akşam yemeği
* Yemeklerde alınan içecekler
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti
* Müze giriş ücretleri
* TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası
* Öğle yemekleri 
* Lüks araçlarla ulaşım  
* Araçta ikram ve servis
 
* Gül toplama ve Gül Hasadı Katılım  

  

Konaklama

KONAKLAMA : BASMACIOĞLU    OTEL / ISPARTA 

 

Taşıma Araçlarımız

 

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

 

 

 


Tür : Gezi Tarih : 18.03.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]