Tin Tin Tur

Konaklamalı Edirne Kakava (Hıdırellez) Şenlikleri Turu, Kakava Şenlik Turu, Kakava Turları

Anasayfa » Konaklamalı Turlar » Konaklamalı Edirne Kakava (Hıdırellez) Şenlikleri Turu, Kakava Şenlik Turu, Kakava Turları
share on facebook  tweet  share on google  print  

Konaklamalı Edirne Kakava (Hıdırellez) Şenlikleri Turu, Kakava Şenlik Turu, Kakava Turları

"Konaklamalı Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Konaklamalı

   

 

 

Konaklamalı Edirne Turu, Edirne Tur, Edirne Turları, Kakava(Hıdırellez) Şenlikleri, Kakava(Hıdırellez) Şenlikleri 2016, 2016 Edirne Kakava(Hıdırellez) Şenlikleri Turu, Konaklamalı Edirne Turları, Haftaiçi Edirne Turu, Hafta içi Edirne Turları, Konaklamalı Haftaiçi Edirne Turları 2016, Edirne Tur 2016, Haftaiçi Kakava(Hıdırellez) Şenlikleri 2016

 

GÜNÜBİRLİK EDİRNE - KAKAVA ŞENLİK TURU TIKLAYIN 

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

5 - 6 Mayıs 2018   

Edirne - Kakava(Hıdırellez) Şenlikleri

3-4 saat

22:00-23:00

Tur Programı

 

1. GÜN 5 MAYIS CUMARTESİ 2018 EDİRNE ŞEHİR TURU  - KAKAVA ŞENLİKLERİ TURU

Sabah belirtilen yerlerde buluşarak Edirne'ye hareket ediyoruz. Yol üzerinde bulunan tesisimizde aldığımız açık büfe kahvaltının ardından Edirne’ye geçiyoruz. Edirne'de ilk durağımız, Balkan Savaşı sırasında, Edirne'yi kahramanca savunan Şükrü Paşa adına yaptırılan Şükrü Paşa Anıtı ve Balkan Savaşı Müzesi, Mimar Sinan'ın 80 yaşında yaptığı ve "ustalık eserim" dediği anıtsal yapı Osmanlı-Türk sanatının ve dünya mimarlık tarihinin baş yapıtlarından olan Selimiye Cami, Sultan III.Murat zamanında Selimiye Camisi'ne gelir sağlamak amacıyla yaptırılmış Arasta Çarşısı, camilerde kullanılmayan tarihi eserlerin sergilendiği Selimiye Vakıf Müzesi, Daha sonra saray kalıntıları ve tarihi Kırkpınar güreş alanı Sarayiçi ve Balkan Savaşı Anıtı'ndan Osmanlı Rus Savaşı'na kadar aralıksız 400 yıl ruh ve akıl hastalarını müzik, su sesi ve güzel kokularla tedavi edildiği II. Bayezid Külliyesi'ni (Sağlık Müzesi) geziyoruz. Öğle yemeği için tesisimize geçiyoruz. Yemekten  sonra Arnavut kaldırımlı yolu, mesire yerlerivle şirin evleriyle ünlü Karaağaç'a geçiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin "suyun öte yanında" kalan tek toprak parçası Karaağaç Semti, Lozan Antlaşması’yla Yunanistan’dan savaş tazminatı olarak alınan Edirne’nin Karaağaç yöresinde Trakya Üniversitesi Rektörlüğü'nce yaptırılan Lozan Anıtı-Meydanı-Müzesi’nden Yunanistan’la olan sınır kapılarımızdan Pazarkule Sınır Kapısı gezisi sonra tekrar Edirne şehir merkezine dönüp burada Osmanlı mimarisinde çığır açan ilklerin buluştuğu Üç Şerefeli (Burmalı) Cami, Sokullu Mehmet Paşa tarafından Mimar Sinan'a yaptırılan Sokollu Hamam, Edirne Kalesi’nin dört büyük burcundan Üç Şerefeli Camii’nin yakınındaki Makedonya Kulesi ve Kazı Alanı Ziyareti, Kanuni Sultan Süleyman’ın veziri Hersekli Semiz Ali Paşa tarafından yaptırılan Alipaşa Çarşısı, eski surların kuşattığı kentin en eski semti Kaleiçi semti eski Türk evleri, Kanunî Süleyman'ın ünlü sadrazamı, damadı Rüstem Paşa tarafından 1561 yılında Mimar Sinan'a yaptırılan Rüstempaşa Kervansarayı, ve son olarak Edirne'nin ilk kapalı çarşısı olan ve Osmanlı'dan günümüze miras kalan Bedesten ve Eski Cami'yi gezdikten sonra Kakava Şenlikleri'ne katılıyoruz. Baharın gelişinin müjdecisi KAKAVA ATEŞİ’nin yakılması ile başlayan, Edirne KAKAVA ŞENLİKLERİ' ne katılıyoruz. Romanların baharın gelişini müzik, dans eşliğinde karşıladığı, Kakava Şenlikleri için saat 23:00'a kadar serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Kırklareli'nde bulunan otelimize geçiyoruz. 

KONAKLAMA: *** KAYA PALAS OTEL/ KIRKLARELİ 

 

2.GÜN 6 MAYIS PAZAR 2018 İĞNEADA - DUPNİSA MAĞARASI - BEĞENDİK KÖYÜ- LONGOZ ORMANLARI

Sabah otelde alınan geç kahvaltı sonrası Dupnisa Mağarası'na hareket ediyoruz.  Demirköy’de bulunan Sarpdere Köyü'ne varıyoruz. Köyden sonra yaklaşık 5 km’lik stabilize yolla mağaraya ulaşıyoruz.  Istranca Ormanları'nın derinliklerinde, gizemli sarkıt ve dikitleriyle ünlü Dupnisa Mağarası'nı geziyoruz. İçinden nehir geçen ve 3 km. uzunluğunda bir galeriye sahip mağaranın gezilmesinin ardından İğneada’ya geçiyoruz. Karadeniz kıyısında 20 km uzaklıkta geniş bir kumsala sahip olan İğneada koruma altındaki yedi gölü, (Erikli, Mert, Hamam, Pedina, Saka, Sülüklü ve Ramana) zengin doğası oksijen çadırından farksız havası ile Trakya’nın incisi ünvanına sahip.  Yabani hayvanlar ve kuşlar için doğal barınak olan göllerin bir bölümü sazlıklarla kaplı. Özellikle Hamam ve Pedine gölleri Bulgaristan, Rusya, Tuna Nehri deltasından gelen kuğu, yabanördeği gibi göçmen kuşlara evsahipliği yapıyor.  Dünyada sadece 5 yerde bulunan Longoz Ormanları’na sahip İğneada da, göller çevresinde yürüyüş yaparak gezimize başlıyoruz. Erikli ve Mert Gölleri arasında yapacağımız yürüyüş sonrası, Rezve Deresi kenarına kurulu Beğendik Köyü’ne geçiyoruz.  Karadeniz’in en batı kıyısında bulunan Beğendik Köyü gezisi sonrası Limanköy’de fotoğraf molası verip İstanbul’a hareket ediyoruz.

 

Kalkış Yerleri
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5 Kartal İstikameti)  07:00
Göztepe Otobüs Durağı Önü (E-5 Mecidiyeköy istikameti)  07:15
 M.köy Ali Sami Yen Karşısı-Otobüs Durağı (Murat Muhallebicisi Yanı)  07:30

 İncirli Ömür Restoran Önü

NOT: Avcılar ve Beylikdüzü kalkış yerleri ve saatler için lütfen ofisimizden bilgi alın.

 07:45
Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz , gece  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

 

Tur Fiyatları

 

Konaklama Şekli 2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı 07-12 Yaş Çocuk Tek Kişilik Oda

1 kahvaltı

289  TL 249 TL  

 

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece oda kahvaltı konaklama
* Tüm kişisel harcamalar
* 1  açık büfe kahvaltı (otelde) * Ekstra harcamalar
* Lüks araçlarla ulaşım * Yemeklerde alınan içecekler
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti
* Araçta ikram ve servis
* Ekstra turlar 
* TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası
* Öğle yemekleri 
  * Müze ve ören yeri giriş ücretleri

  

Konaklama

Konaklama : ***KAYA PALAS OTEL / KIRKLARELİ

 


Tür : Gezi Tarih : 18.03.2018
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]