Tin Tin Tur

Konaklamalı Trilye, Gölyazı, At Çiftliği, Uluabat Gölü, Manyas Kuş Cenneti, Suuçtu Şelalesi

Anasayfa » Konaklamalı Turlar » Konaklamalı Trilye, Gölyazı, At Çiftliği, Uluabat Gölü, Manyas Kuş Cenneti, Suuçtu Şelalesi
share on facebook  tweet  share on google  print  

Konaklamalı Trilye, Gölyazı, At Çiftliği, Uluabat Gölü, Manyas Kuş Cenneti, Suuçtu Şelalesi

"Konaklamalı Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Konaklamalı

  

 

 

Konaklamalı Gölyazı Turları-Uluabat  Gölü- Leylek Köyü-Manyas Kuş cenneti Turları, Konaklamalı Uluabat Turları, Konaklamalı Manyas Kuş Cenneti-Suuçtu Şelalesi Turu, Suuçtu Şelalesi Turu, Konaklamalı Manyası Kuş Cenneti Turu 2016, Konaklamalı Gölyazı Turları 2016, Gölyazı Turu, Gölyazı Turu, Konaklamalı Uluabat Gölü turu 2016 

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

Haftasonu     

Trilye - Gölyazı - Uluabat Gölü - Karacabey At Çiftliği- Manyas Kuş Cenneti -Suuçtu Şelalesi

2-3 saat

22:00-23:00

Tur Programı

 

1. GÜN CUMARTESİ  TRİLYE, SİĞİ KÖYÜ - GÖLYAZI, ULUABAT GÖLÜ (APOLYONT) TURU

Sabah belirtilen yerlerde buluşarak, Siği Köyü'ne hareket ediyoruz. Köye vardığımızda, rehberimiz anlatımıyla şirin sokaklarını geziyoruz. Burada yaşlı çınar ağacını ve dünyanın en eski 3. kilisesi olan Baş Melekler Kilisesi'ni gezip Kadınlar Dayanışma Derneği'ne uğruyoruz. Burada tamamen organik reçel, tarhana, erişte, salça, zeytinyağı sabunları bulunuyor. Kısa bir alışveriş molasından sonra Trilye’ye (Zeytinbağı) geçiyoruz. Eski bir Rum yerleşim yeri olan Trilye de Fatih Camii, duvarlarına tarihte ilk kez resim yapılan Kemerli Kilise, eski bir kilise binası olan Dündar Evi (Yohannes Kilisesi) ve önceden Papaz Okulu olarak inşa edilen ve 1980′li yıllara kadar okul olarak hizmet verenTaş Mektep gezileri sonrası Gölyazı'ya geçiyoruz. Zeytin ağaçları arasında Gölyazı'ya ilerlerken girişte restore edilen yel değirmeni karşılıyor bizi. İlk olarak eski tiyatro kalıntılarının bulunduğu tepeye çıkıyoruz. Muhteşem Gölyazı manzarasında bölge hakkında bilgi alıp, fotoğraf molası verdikten sonra gezmeye devam ediyoruz. Anadolu Rum Ortodoks kiliselerinin önemli ve özgün örneklerinden olan Aziz Panteleimon Kilisesi hemen yanında Gölyazı Kültür Evi ve Göl Yazıevi'ni geziyoruz. Yürüyerek köyün meydanında bulunan Ağlayan Çınarı görüp rehberimizden hikayesini dinledikten sonra köprü ile yarımadaya geçiyoruz. Şimdi restore edilip kafe olan tarihi Gölyazı Hamamı'nı ve Camisi'ni, tarihi surları Uluabat Gölü'nden avlanan balıkların 100 yıldır satıldığı mezatı, restore edilen Faik Bey Konağı'nı 250 yıllık Rum evlerini rehberimizin anlatımıyla gezip meydanda çay molası veriyoruz. Ayrıca isteyenler hava güzel olduğunda 15-20 dakika süren sandal turunu da çıkabilir.  Daha sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde. 

 

ÜCRETSİZ AKTİVİTELER:  Sauna, Türk Hamamı, Fitness Center, Buhar Banyosu 

 

KONAKLAMA: **** HOLIDAY INN BURSA / NİLÜFER 

 

2.GÜN PAZAR  SUUÇTU ŞELALESİ - KARACABEY AT ÇİFTLİĞİ- MANYAS KUŞ CENNETİ 

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası bölgenin en büyük şelalesi olan Suuçtu Şelalesi'ne geçiyoruz.  Mustafakemalpaşa ilçesinin su ihtiyacını da karşılayan şelale, Karadere üzerinde fay hattının çökmesi ile oluşmuş. Kayın, meşe ve çam ağaçları arasında gizlenmiş 38 metre yükseklikten dökülen Suuçtu Şelalesi'nde fotoğraf molası veriyoruz. Çevresinde bulunan patikalarda kısa yürüyüşler de yapıp Karacabey At Çiftliği'ne uğruyoruz. 14. yüzyılın başlarında Osmanlı Sultanı Orhan Gazi zamanında kurulan çiftlikte kısa bir gezinti yapıyoruz. Ata binmek isteyen misafirlerimiz kısa bir at turu yapabilirler. (Ekstra) Dha sonra Anadolu'dan Avrupa'ya geçen kuş göç yolu üzerinde bulunan ve bundan dolayı da milletlerarası düzeyde önem taşıyan Manyas Kuş Cenneti Milli Parkı'na geçiyoruz. Türkiye’nin en önemli su kuşu üreme ve konaklama alanlarından biri olan Manyas Kuş Cenneti'nde önemli sayıda küçük karabatak, tepeli pelikan, gece balıkçılı, alaca balıkçıl ve kaşıkçı ürer. Milli Park’ta koloniler halinde üreyen türler arasında karabatak, küçük ak balıkçıl, gri balıkçıl ve çeltikçi bulunuyor. Milli Park'ta ilk olarak tanıtım binasına geçip ana salondaki sergide parkta bulunan kuşları görüyoruz. Ayrı bir odada 5 büyük LCD ekrandan milli parkın çeşitli noktalarının canlı görüntülerini izliyoruz. Son olarak gözetleme kulesine çıkıp dürbünle kuşları izledikten sonra  İstanbul'a hareket ediyoruz. Misafirlerimizle bir başka gezide görüşmek üzere aldığımız kalkış noktalarına bırakarak vedalaşıyoruz.

 

Kalkış Yerleri
 İncirli Boyner Mağazası  Önü  07:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı  07:15
 Göztepe Otobüs Durağı Önü (E-5)  07:30
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  07:45
 Kartal Köprüsü (E-5)  08:15

NOT: Gebze - Tuzla noktalarından binecek misafirlerimiz için alternatif kalkış durakları oluşturabiliriz.

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz , gece  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

       ULUABAT GÖLÜ (APOLYONT) 

  GÖLYAZI KÖYÜ 

TRİLYE 

KARACABEY AT ÇİFTLİĞİ         

               MANYAS KUŞ CENNETİ

                    SUUÇTU ŞELALESİ 

 

Tur Fiyatları

 

 

Konaklama Şekli 2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı 07-12 Yaş Çocuk Tek Kişilik Oda

Yarım Pansiyon

399 TL 299 TL 499TL

 NOT: 0-6 YAŞ KOLTUK ÜCRETİ 269 TL.

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece yarım pansiyon konaklama
* Tüm kişisel harcamalar
* 1 açık büfe sabah kahvaltısı * Ekstra harcamalar
* 1 akşam yemeği (set menü)
* Yemeklerde alınan içecekler
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti
* Ekstra turlar 
* TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası
* Öğle yemekleri 
* Lüks araçlarla ulaşım  
* Araçta ikram ve servis
 
* Gölyazı - Uluabat Gölü - Siği Köyü  
* Manyas Kuş Cenneti - Suuçtu Şelalesi Turu  
* Milli Park & müze giriş ve feribot ücretleri  

  

Konaklama

Konaklama :  **** HOLIDAY INN BURSA / NİLÜFER 

ÜCRETSİZ AKTİVİTELER:  Sauna, Türk Hamamı, Fitness Center, Buhar Banyosu 

       

        

 

  


Tür : Gezi Tarih : 16.03.2020
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]