Tin Tin Tur

Konaklamalı İznik - Cumalıkızık Turu, İznik Turları, Cumalıkızık Turu

Anasayfa » Konaklamalı Turlar » Konaklamalı İznik - Cumalıkızık Turu, İznik Turları, Cumalıkızık Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Konaklamalı İznik - Cumalıkızık Turu, İznik Turları, Cumalıkızık Turu

"Konaklamalı Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Konaklamalı

 

 

 

 

Konaklamalı İnegöl Turları, İnegöl Turları, İnegöl Turu, Konaklamalı İnegöl-Cumalıkzık Turları,  Cumalıkızık Turu,  2016 İnegöl - Cumalıkızık Turu, İznik Turu, 2016 Cumalıkızık Turları, İznik - Cumalıkızık Turu, 

 

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

 23 - 24 Ocak 2016

 İznik - Cumalıkızık

 2,5-3 Saat

 23:00-24:00

Tur Programı

 

1.GÜN 23 OCAK CUMARTESİ 2016 İSTANBUL'DAN HAREKET - İZNİK TURU

Sabah belirtilen yerlerde buluşarak tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, dünyada eşine az rastlanan ve bütünüyle açık hava müzesi olan İznik’e hareket ediyoruz. İlk olarak 8. yüzyılda şehri kuşatan müslüman arap ordularında sancaktar olarak görev yapan Abdülvahap Sancaktari’nin  türbesinin de bulunduğu Sancaktari Tepesi'ne çıkıyoruz. Burada rehberimizden İznik tarihi hakkında bilgi alıp, fotoğraf molası verdikten sonra  merkeze iniyoruz. İznik'ten Yenişehir ve Bursa yönüne giden yolun başındaki Yenişehir Kapısı, şehir surlarının doğusundaki Lefke Kapı, Sırasıyla Osmanlı mimarisinin İznik'teki en önemli abidevi yapısı olan Yeşil Camii, Sultan I.Murad’ın annesi Nilüfer Hatun’un adına, 1388 yılında İmarethane olarak yapılan Nilüfer Hatun İmareti (günümüzdeki ismiyle İznik Müzesi)  halk arasında Çarşı (Çukur) Cami diye adlandırılan İznik'te inşa edilen ilk Osmanlı camisi olan Hacı Özbek Cami, Anadolu’da ayakta kalmış tiyatroların en önemlilerinden birisi olan Antik Roma Tiyatrosu gezilerinden sonra öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. (EKSTRA) Yemek sonrası, Osmanlıların İznik’i ele geçirmesinden sonra 1331 yılında camiye çevirdikleri,  Atatürk Caddesi ile Kılıçaslan Caddesi’nin kesiştiği kavşakta yer alan Ayasofya Kilisesi'ni (Ayasofya Muzesi) gezip  İznik Çini Vakfı’nda yapım aşamalarını izledikten sonra, İznik Çini Atölyeleri’nde alışveriş molası veriyoruz. Daha sonra otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

NOT: Misafirlerimiz otelin Ücretsiz Spa ve ( Hamam – Sauna  - Fin Hamamı – Tuz Odası – Macera & Şok Duşu ) Ücretsiz Fitness Merkezi'nden  ( Isıtmalı Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu) yararlanabilirler.

KONAKLAMA: HOTEL ANGELACOMA SPA & WELLNESS / İNEGÖL / BURSA

 

 

2.GÜN 24 OCAK PAZAR 2016 CUMALIKIZIK TURU - İSTANBUL'A HAREKET

Sabah alınan açık büfe kahvaltı sonrasında, Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla beş yüzyıllık Osmanlı köyü Cumalıkızık’a geçiyoruz. Osmanlı erken döneminin kırsal kesim sivil mimari örneklerini günümüze ulaşmayı başarmış olan Cumalıkızık, günümüzde de tarihsel filmlere mekan olmaktadır. Önce köyü bir uçtan bir uca geziyoruz. Köy meydanında köy geçmişine ait eşyaların sergilendiği Etnografya Müzesi ve Sanat Evi, Cin Aralığı Sokağı, (söylentiye göre dünyanın en dar sokağı) Cumalıkızık Cami, Cumalıkızık Hamamı, ve Zekiye Hatun Çeşmesi’ni gezip yöresel ürünlerin satıldığı tezgahlarda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Tarihi fırından da ekmeğimizi aldıktan sonra İstanbul'a hareket ediyoruz. Hava yol ve feribotun yoğunluğuna göre en geç 22:00-23:00 gibi İstanbul'da oluyoruz.

 

Kalkış Yerleri
 İncirli Boyner Mağazası  Önü  07:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı  07:15
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü  07:30
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  07:45
Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

  

Açıklamalar

Gezi Süremiz , gece  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

 

 

Tur Fiyatları

 

Konaklama Şekli 2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı 07-12 Yaş Çocuk Tek Kişilik Oda

Yarım Pansiyon

195  TL 110 TL 280 TL

 

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece yarım pansiyon konaklama
* Tüm kişisel harcamalar
* 1 açık büfe sabah kahvaltısı * Ekstra harcamalar
* 1 açık büfe akşam yemeği
* Yemeklerde alınan içecekler
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti
* Ekstra turlar 
* TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası
 
* Cumalıkızık Turu  
* Araçta ikram ve servis
 
* Lüks araçlarla ulaşım  
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri  
* İznik Turu  

 

  

Konaklama

Konaklama : HOTEL ANGELACOMA SPA & WELLNESS / İNEGÖL / BURSA

    

 

   

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir:18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige.

 

 


Tür : Gezi Tarih : 13.01.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]