Tin Tin Tur

Kuşadası, Efes, Şirince, İzmir Turu, Kuşadası Turları, Şirince Turları,

Anasayfa » Konaklamalı Turlar » Kuşadası, Efes, Şirince, İzmir Turu, Kuşadası Turları, Şirince Turları,
share on facebook  tweet  share on google  print  

Kuşadası, Efes, Şirince, İzmir Turu, Kuşadası Turları, Şirince Turları,

"Konaklamalı Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Kuşadası,

     F : 989 - beypazariresmi14.jpg

Konaklamalı Kuşadası, Efes, Şirince, İzmir Turu, İzmir Turları, Efes Turları, Konaklamalı Şirince Turları, Konaklamalı Efes Turları, Konaklamalı Kuşadası Turları, Kuşadası Turu, Şirince Turu, Şirince Tur

 

 

3 GECE 4 GÜN

                                    KUŞADASI, EFES, ŞİRİNCE, İZMİR TURU

 

 

  

 

Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

 

Haftasonu

 

Kuşdası, Efes, Şirince, İzmir

 5-6 Saat

 23:00-24:00

 

Tur Programı

1. GÜN 22 MAYIS PERŞEMBE: İSTANBUL'DAN KUŞADASI’NA HAREKET

Belirtilen yerlede buluşarak Kuşadası’na hareket ediyoruz. Kuşadası Kadınlar Denizindeki otelimize yerleştikten sonra misafirlerimizle Kuşadası merkezinde şehir turuna çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

1.GÜN KONAKLAMA: SUNDAY BEACH HOTEL/KUŞADASI  

 

2. GÜN 23 MAYIS CUMA: EFES ANTİK KENTİ-MERYEMANA-YEDİ UYURLAR- ŞİRİNCE

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında, Antik dünyanın en önemli merkezlerinden biri olan, İ.Ö. 4.bine dek giden tarihi boyunca uygarlık, bilim, kültür ve sanat alanlarında her zaman önemli rol oynamış Efes Antik Kenti’ni yukardan başlayıp aşağıya doğru gezmeye başlıyoruz. Magnesia Kapısı’ndan giriş yaparak, Odeon, Mısır tanrıçası İsis adına yapılan İsis Tapınağı, Belediye Sarayı, Domitian Tapınağı, Zafer Tanrıçası Nike kabartması ve Memnius Anıtı’nı görüp, Zafer Kapısı’ndan geçerek, Kuretler Caddesi’nde yürümeye devam ediyoruz. Bu caddede Skolastika Hamamları, yamaç evleri, Trojan Çeşmesi, Hadrian Tağınağı, Latrina, Aşk Evi, Celcius Kütüphanesi, ticaret Agorasını, görüp Sütunlu Mermer Cadde üzerinden ilerleyerek tarihin ilk bilboard'unu görüp, görkemli Efes Antik Tiyatrosu'nu da gezip ardından İmparator Arcadian tarafından ışıklandırılan Liman Caddesi’nden Selçuk Kapısı’na ulaşıyoruz. Daha sonra İsa'nın annesi Meryem'in son yıllarını St. Jean (Yuhanna) ile birlikte geçirdiğine inanılan kilisenin bulunduğu Bülbül Dağı’na hareket ediyoruz. Hristiyanlar için hac yeri olarak kabul edilen Meryem Ana Kilisesi ve Evi’ni ziyaret edip bahçesinde bulunan Kutsal Çeşme ve Dilek Duvarları’nı da gezip, Yedi Uyurlar mağarasına gidiyoruz. Daha sonra Ayasuluk Tepesinde yer alan Bizans imparatoru Justunyen’in M.S.6. yüzyılda St. Jean adına yaptırdığı St. Jean Bazilikası’nı, Türk mimarlık tarihinin Anadolu beylikleri dönemine ait en eski ve gösterişli eserlerinden biri olan İsabey Camisi’ni geziyoruz, Son olarak tarihi evleri ve meyve şaraplarıyla ünlü, çocukluğunun bir kısmını Şirince'de geçiren Yunanlı yazar Dido Sotiroyo, Benden Selam Söyle Anadolu”ya adlı eserinde “Bu yeryüzünde cennet diye bir şey varsa, bizim Kırkıca (Şirince) o cennettin bir parçası olsa gerekti''dediği Şirince Köyü'ndeyiz. Köyü bir uçtan bir uca gezdikten sonra, otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.GÜN KONAKLAMA: SUNDAY BEACH HOTEL/KUŞADASI   

 

3.GÜN 24 MAYIS CUMARTESİ: İZMİR-AGORA ÖRENYERİ- KEMERALTI ÇARŞISI

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında, Egenin incisi İzmir’e hareket ediyoruz. İzmir’in tarihi ve turistik yerlerinden Agora örenyeri, Kemeraltı çarşısı, Kızlarağası Hanı, Konak meydanı, Arkeoloji Müzesi, Tarihi Asansör ve Dario Moreno Sokağı ve İzmir’in meşhur Kordonboyunu geziyoruz. İzmir gezimizden sonra Kuşadası’na geri dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3.GÜN KONAKLAMA: SUNDAY BEACH HOTEL/KUŞADASI  

 

4. GÜN 25 MAYIS PAZAR: İSTANBUL’A HAREKET

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında serbest zaman verip, İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’da misafirlerimizle bir başka gezide görüşmek üzere vedalaşıyoruz.   

 

Tur rehberi hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapıbilme hakkını saklı tutar.

Kalkış Yerleri
   
   
   
   
   
Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.).
Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz ve konaklama olmak üzere 3 gece 4 gündür. (3 gece konaklama.)Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket edildiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR. Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Konaklama Tesisi

SUNDAY BEACH HOTEL / KUŞADASI 

 
Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri


 Tur Ödeme Şekilleri
 Tur Ücreti
 Nakit Ödeme Fiyatı
 
   
 Konaklama Şekli
 2 ve 3 Kişilik Oda Kişi Başı
 Tek Kişilik Oda
 Yarım Pansiyon
   

 

 

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 3 gece konaklama (Yarım Pansiyon) * Tüm kişisel harcamalar
* 3 sabah kahvaltısı * İlk gün sabah kahvaltısı (15 TL)
* 3 akşam yemeği * Öğle yemekleri
* Lüks araçlarla ulaşım * Akşam yemeklerindeki içecekler
* Rehberlik * Müze, Milli park ve Ören yeri giriş ücreti
* Zorunlu Seyahat Sigortası * İzmir' gidiş-dönüş ve transferler
* Program dahilindeki tüm geziler  


KONTENJAN: Turumuz 10 ile 25 kişi arasından butik konseptli olarak yapılmaktadır.

OTELDE ODALAR YERLEŞME: Sabah otele erken giriş ancak odaların müsaitliği halinde mümkündür. Eğer tüm odalarımız dolu ise önce gezi programı yapılır ve öğleden sonra otele giriş yapılır.

 

 

 

 

 

 

Tur Fotoğrafları

 
   

 

 

 


Tür : Gezi Tarih : 07.05.2014
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]