Tin Tin Tur

Yedigöller - Efteni Gölü - Güzeldere Şelalesi- Abant - Gölcük Turu

Anasayfa » Konaklamalı Turlar » Yedigöller - Efteni Gölü - Güzeldere Şelalesi- Abant - Gölcük Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Yedigöller - Efteni Gölü - Güzeldere Şelalesi- Abant - Gölcük Turu

"Konaklamalı Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Yedigöller

 

 

 

 

 

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış

 Her haftasonu

 Yedigöller - Efteni Gölü - Güzeldere Şelalesi- Abant - Gölcük 

3,5-4 Saat

22:00-23:00

 

Tur Programı

 

 

1. GÜN CUMARTESİ:  EFTENİ GÖLÜ - GÜZELDERE ŞELALESİ- ABANT GÖLÜ  

Belirtilen yerlerde buluşarak Efteni Gölü’ne hareket ediyoruz. Su kuşlarının göç yolu üzerinde önemli bir sulak alan olması ve içinde 150 çeşide yakın kuş türünü barındırması nedeni ile 1992 yılında Orman Bakanlığı'nca "Yaban Hayatı Koruma Alanı" olarak tescil edilmiş bir sulak alan olan Efteni Gölü’nde vereceğimiz fotoğraf molasından sonra Güzeldere Şelalesi’ne geçiyoruz. Cevizlik deresi üzerinden 120 m. yüksekliğinde blok kayaların üzerinden aşağı düşüş yapan Güzeldere Şelalesi’ne, rehberimiz eşliğinde inip gezdikten sonra, Abant'a hareket ediyoruz.  Abant Gölü'ne vardığımızda girişte aracımızdan inerek göl etrafında kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş oldukça rahat,  herkes katılabilir. Ya da ata ve faytona binerek vakit geçirabilirsiniz. Mükemmel panoramaya sahip olan Abant Gölü'nden  Abant Tabiat Müzesi'ni görüp Bolu merkezde bulunan otelimize geçiyoruz.  Akşam yemeği otelimizde. 
 
 

KONAKLAMA : **** SOYLU OTEL/ BOLU http://soyluotel.com/

 

2. GÜN PAZAR: YEDİGÖLLER - PİSAGOR AĞACI- DİLEK ÇEŞMESİ- GÖLCÜK GÖLÜ

Sabah otelde aınan kahvaltı sonrası  Gölcük Gölü'ne hareket ediyoruz.   Bolu’nun 13 km güneyinde bulunan ''Kartpostallardaki Göl'' olan Gölcük Gölü'ne geçiyoruz. Her mevsim birçok kişi tarafından ziyaret edilen Gölcük Gölü’nün etrafı çam ve köknar ağaçları ile kaplıdır. Uzman rehberimiz eşliğinde  göl etrafında yapacağımız gezintiden sonra  Yedigöller'e hareket ediyoruz. Yurdumuzun en güzel karışık doğal ormanlarına sahip Yedigöller'e vardığımızda,  önce   1380 m. yükseltideki Kapankaya Tepesi Manzara Seyir Yeri'ne çıkılarak gölleri ve vadideki eşsiz peyzaj güzelliklerini görüyoruz. Daha sonra, Yedigöller Milli Park Girişi'nde aracımızdan inerek kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Bu yürüyüş sırasında Pisagor Ağacı’nı görüp, barbekü alanımıza geçiyoruz. Göl kenarında bizim için hazırlanmış açık ateşte sucuk-köfte-tavuk-mantar-salata-içecek-meyve ekmek şeklinde yiyip, yürüyüşümüze kaldığımız yerden devam ediyoruz. Kayın, meşe, gürgen, kızılağaç, karaağaç, karaçam, dişbudak, sarıçam, köknar, ıhlamur... Hatta eğer şanslıysanız geyikleri bile görebilirsiniz. Rehberimiz sizi geyiklerin yemeklerini yediği yaşama alanlarına bile götürecek:) Çok kolay parkurlardan biri olan cennet yer Yedigöller'de yürüyüş için bazen dere kenarı patikaları, bazen de şirin tahta merdivenleri kullanacağız. Şehrin kalabalıklığından uzaklaşıp kendinizi bir anda bakir doğanın içinde bulacaksınız.  Yedigöller'i doya doya gezdikten sonra  İstanbul'a dönüşe geçiyoruz.  Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazligöl, Küçükgöl, İncegöl, Sazlıgöl, Dilek Çeşmeleri, Gülen Kayalar, Şelaleler... Hepsi sizi bekliyor… 

 

 


Kalkış Yerleri

 

 

 İncirli Alfemo Mağazası Önü (Eski Boyner Mağazası)
 07:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü
 07:15
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
 07:30
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)
 07:45
 Kartal Köprüsü Otobüs Durağı (E-5)
 08:15

 

NOT: Gebze, Tuzla ve İzmit kalkış noktalarımız için ofisimizden bilgi alabilirsiniz.

 

Geziye Gelirken

 

 .: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.

.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

 

Açıklamalar

 Gezi Süremiz 1 gece 2 gündür. (1 gece konaklama.). Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda Tin Tin Tur Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

abantgoluturuilkbahar.jpg

                     YEDİGÖLLER 

GÖLCÜK GÖLÜ 

ABANT GÖLÜ 

 

 

Tur Ödeme Şekilleri

 

  

 Konaklama Şekli  2 ve 3 Kişilik Oda Kişi Başı  6-12 yaş çocuk Tek Kişilik Oda Kişi Başı
 Yarım Pansiyon
259 TL 199 TL   320 TL

 

 

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler

Dahil Olmayan Hizmetler

* 1 gece konaklama (Yarım Pansiyon)

* Tüm kişisel harcamalar

* 1 Sabah açık büfe kahvaltı

* Tüm yemeklerde alınan içecekler

* 1 Akşam yemeği 

* Öğle yemekleri 

* Lüks araçlarla ulaşım

* Milli park giriş ücretleri   

* Araçlarda  ikram ve servis

 

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

 

* TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası

 

 

Taşıma Araçlarımız

 

 

 

 

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige. Yedigöller'in yol şartlarından dolayı, Safir veya 403 gibi büyük araçlarla gidilememektedir.

 

 

 

Kaynak : Yedigöller Turu, Konaklamalı Yedigöller Turu,
Tür : Gezi Tarih : 16.03.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]