Tin Tin Tur

Bozcaada, Assos, Kaz Dağları Turu, Bozcaada Turları,

Anasayfa » Konaklamalı Turlar » Bozcaada, Assos, Kaz Dağları Turu, Bozcaada Turları,
share on facebook  tweet  share on google  print  

Bozcaada, Assos, Kaz Dağları Turu, Bozcaada Turları,

"Konaklamalı Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Bozcaada,

 F : 805 - assosantikkenti1.jpg F : 2801 - kazdagifotolari24.jpg

 

Assos Turları, Bozcaada Turu, Kaz, Dağları Turları, Bozcaada Turları,  Kaz Dağları Turu, Assos Tur, Assos Turu, Bozcaada Turları, Bozcaada Tur, Kaz Dağları Turları

 


 

 BOZCAADA  - ASSOS- KAZ DAĞLARI TUR PROGRAMI

 

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış

14-15 Mayıs 2016

21-22 Mayıs 2016

28-29 Mayıs 2016

 

Bozcaada-Kaz Dağları

5-6 Saat

23:00-24:00

 

Tur Programı

 

1. GÜN CUMA 2016: İSTANBUL'DAN BOZCAADA'YA HAREKET

Belirtilen yerlerde buluşarak Tekirdağ - Çanakkale üzerinden Bozcaada’ya hareket ediyoruz.  

 

2. GÜN CUMARTESİ 2016: RUM MAHALLESİ-KİLİSE-KALE-RÜZGAR GÜLLERİ

Sabahın ilk ışıklarında Eceabat'tan feribota biniyor ve Çanakkale'ye geçiyoruz. 1 saatlik yolculuktan sonra, Bozcaada'nın tam karşısında Geyikli iskelesindeyiz. Geyikli iskelesinde bulunan restoranlarda kahvaltımızı yaptıktan sonra, (ekstra) Feribota binip Bozcaada’ya geçiyoruz. Not: Yeni uygulamayla birlikte otobüslerin Bozcaada’ya geçişini kaldırdılar. Feribottan indikten sonra, Bozcaada sokaklarında gezmeye çıkıyoruz. Dünyanın en güzel adalarından biri olan Bozcaada muhteşem kalesi ile daha feribottan inmeden büyüleyicidir. İskelede iner inmez tarihi Bozcaada Kalesi’ni geziyoruz. İç ve dış kale görüldükten sonra, Rum ve Türk mahallesini birbirinden ayıran yolda nostaljik bir yürüyüş yapıyoruz. Beyaza boyanmış bakımlı evler çiçekli yollar ve Arnavut kaldırımlı sokaklar arasında fotoğraf kareleri yakalıyoruz, Rum tarafında tarihi kilise Türk tarafından tarihi camilerimizin gezisinin ardından misafirlerimizi feribot kalkış saatine kadar serbest bırakıyoruz. Daha sonra feribota binip Geyikli İskelesi’nde bizi bekleyen aracımıza binip otelimize geçiyoruz.

Konaklama: TROAS BEACH HOTEL / EZİNE / ÇANAKKALE

 

3.GÜN PAZAR 2016 – ASSOS – ATHENA TAPINAĞI- ZEYTİNYAĞI MÜZESİ ZEUS ALTARI-ADATEPE - TAHTAKUŞLAR-HASAN BOĞULDU VE SÜTÜVEN ŞELALESİ

Sabah otelde alınan açık büfe  kahvaltı sonrası, üç bin yıldan bu yana kadar nefes alınan ve yaşamın hiç bitmediği Assos Antik kenti üzerinde kurulu ve 3 kilometrelik antik surlarla çevrili Behramkale Köyü. Komşuluk ve misafirperverliğimizin temellerini oluşturan bitişik evler dar sokaklar arasından yürüyüşümüz başlıyor, taş evler arasında yürürken Yörük teyzelerin sattığı bir çok yöresel ürün alabiliyorsunuz. 234 metre yükseğe kadar zevkli bir köy yürüyüşün ardından dünyanın en muhteşem manzaralarından birine sahip Assos Akrapola varıyoruz. Dünyanın ilk mahkeme binasını, tarihi surları, Midilli Adasını ve Edremit Körfezini Athena Tapınağı'ndan kuşbakışı izliyoruz. Ayrıca 700 yıllık geçmişi ile Murad Hüdavendigar Han Camisi ve Köprüsü gerçekten muhteşemdir.Alışveriş molaları vererek Assos Limana iniyoruz.Limana giderken Antik dönemden kalan mezarlık, Agora, Gymnasium görerek Antik Tiyatro'ya varıyoruz. Dünyanın en güzel manzarasına sahip ve gladyatör dövüşleri yapılmış bu tiyatroda fotograf için serbest zaman ardından, isteyenlerle beraber limanda balıkçı tekneleri ile bir Assos tekne turu (ekstra) yapıyoruz. Limanda 2000 yıllık masalarda dibek kahvesi keyfi yapabilir ve meşhur sakızlı dondurma yiyebilirsiniz. Burada verilecek serbest zamandan sonra ülkemizin ilk Zeytinyağı Müzesi’ni geziyoruz.. Geçmişten günümüze zeytinyağı yapımında kullanılan, değirmen taşları, dev vidalı presler, zeytin sepetleri sabun kalıpları, ahşap presler, sıkma aparatlar, tekneler, kandiller ve maşrapalar göreceklerimiz arasında. Müzenin yan tarafında bulunan satış mağazasında, zeytinyağı alışverişimizi yaptıktan sonra Zeus Altarı’na geçiyoruz. Edremit Körfezi ve Küçükkuyu’yu en iyi görebileceğimiz yerler arasında olan Zeus Altarı’nda manzaranın tadını doya doya cıkaracağız. Fotoğraf molası ve kısa bir dinlenmeden sonra Adatepe’ye geçiyoruz. Köyü bir baştan bir başa gezip, Hurmalı Kahve’de yorgunluk çaylarımızı içtikten sonra Tahtakuşlar Köyü'bne geçiyoruz. Türkiye'nin ilk ozel etnografya müzesi ve Türkiye'de ilk kez bir köyde kurulan sanat galerisi olan Tahtakuslar Etnografya Müzesi’ni geçiyoruz. Burada muzenin kurucusu değerli öğretmenimiz Alibey Kudar’dan Kaz Dağı efsanelerini dinleyip, binbir deva Kaz Dağı bitkileri alısverişinden sonra gezimize devam ediyoruz. Filmlere konu olan Hasanboğuldu ve Sütüven Şelaleri’ni gezerek başlıyoruz. Sebahattin Ali’nin öyküsünü yazdığı ayrıca sinemaya da aktarılan Hasan ile Emine’nin hikayesini rehberimizden dinleyip İstanbul'a hareket ediyoruz.

 

 

Kalkış Yerleri

 

Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (Kartal istikameti) 23:00
Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 23:15
M.köy Ali Sami Yen Karşısındaki-Otobüs Durağı(Murat Muhalebici Yanı) 23:30
İncirli Ömür Restoran Önü 23:45
50. Yıl Avcılar İnsa Lisesi Karşısındaki-Otobüs Durağı(E-5) 24:00

 

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.).
Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

 

Açıklamalar

Gezi Süremiz ve konaklama olmak üzere 1 gece 2 gündür. (1 gece konaklama.) Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket edildiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR. Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Konaklama Tesisi

KONAKLAMA: TROAS BEACH HOTEL / EZİNE / ÇANAKKALE

  

  

Tur Ödeme Şekilleri

Konaklama Şekli

2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı

Tek Kişilik Oda

04-12 Yaş Çocuk

Yarım Pansiyon

245  TL

310 TL

140 TL

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece konaklama (Yarım Pansiyon) * Tüm kişisel harcamalar
* 1 açık büfe sabah kahvaltısı * Öğle yemekleri
* 1  akşam yemeği (Set Menü) * Müze giriş ücretleri
* Çanakkale - Geyikli Feribot ücretleri * Bozcaada - Geyikli Feribot ücretleri
* TÜRSAB Seyahat ve Kaza Sigortası
* Lüks araçlarla ulaşım
* Araçlarda ikram ve servis

 

Taşıma Araçlarımız

 

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

 

Kaynak : Bozcaada Turları, Assos Turu, Kaz Dağları Turu
Tür : Gezi Tarih : 05.05.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]