Tin Tin Tur

Otantik Gemi'de Konaklamalı Bursa, Cumalıkızık, Mudanya, Trilye, Uluabat Gölü Turu

Anasayfa » Konaklamalı Turlar » Otantik Gemi'de Konaklamalı Bursa, Cumalıkızık, Mudanya, Trilye, Uluabat Gölü Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Otantik Gemi'de Konaklamalı Bursa, Cumalıkızık, Mudanya, Trilye, Uluabat Gölü Turu

"Konaklamalı Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Otantik

F : 2202 - mudanyamutarekeevi.jpg F : 3062 - ULUABATGOLU.jpg

Bursa Turları, Cumalıkılıkızık Turu, Otantik Gemi Mudanya, Otantik Gemi, Mudanya Turları, Trilye Turu

 

OTANTİK GEMİ OTELDE KONAKLAMALI

 

 

 

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

Her Haftasonu

Bursa-Cumalıkızık-Mudanya-Trilye- Uluabat Gölü

3.5-4 saat

22:00-23:00

 

Tur Programı

 

1. GÜN.  C.TESİ  :BURSA – ULU CAMİ-YEŞİL CAMİ & TÜRBE- CUMALIKIZIK KÖYÜ

Sabah belirtilen yerlerde buluşarak Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti, çarşıları, camileri ve türbeleriyle hala geleneğini korumuş kentimiz Bursa’ya hareket ediyoruz. Gezimizin ilk durağı Bursa'nın panoramik görüntüsünün en iyi izleneceği yer olarak bilinen Tophane. Ramazan ayında iftar vaktini bildiren topun buradan atılmasından dolayı Tophane adını alan mevkide, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey ile devletin ikinci sultanı Orhan Bey'in türbeleri, İstiklal Savaşı Şehitleri Anıtı ve 1906 yılında yapılmış altı katlı Bursa Saat Kulesi gezilerini yapıp, Türk İslam mimarisinin en önemli eserlerinden Ulu Cami’ye gidiyoruz. Kapalı namaz kılma alanı bakımından Türk tarihinde yapılan en büyük cami özelliğine sahip, Ulu cami’yi gezdikten sonra, Bursa’nın meşhur İskender Kebabı’nı tatmak üzere restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinden sonra gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sırasıyla Türkiye'nin tek ipek çarşısı Koza Han, (Pazar günleri kapalı) Bursa’nın 7000 yıllık bir zaman diliminde geçirdiği değişim ve dönüşümlerin sergilendiği Bursa Kent Müzesi, Bursa'nın en güzel anıtlarından olan Yesil Cami, Türk mezar anıtlarının en gösterişlilerinden biri ve Bursa'nın simgesi olmuş Yeşil Türbe’yi gezip rengarenk evleri, Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla beş yüzyıllık Osmanlı köyü Cumalıkızık’a geçiyoruz. Osmanlı erken döneminin kırsal kesim sivil mimari örneklerini günümüze ulaşmayı başarmış olan Cumalıkızık, günümüzde de tarihsel filmlere mekan olmaktadır. Önce köyü bir uçtan bir uca geziyoruz. Köy meydanında köy geçmişine ait eşyaların sergilendiği Etnografya Müzesi ve Sanat Evi, Cin Aralığı Sokağı, (söylentiye göre dünyanın en dar sokağı) Cumalıkızık Cami, Cumalıkızık Hamamı, ve Zekiye Hatun Çeşmesi’ni gezip yöresel ürünlerin satıldığı tezgahlarda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra konaklama için Otantik Gemi Oteli’mize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

KONAKLAMA : OTANTİK GEMİ OTEL / GÜZELYALI / MUDANYA 


2. GÜN PAZAR : MUDANYA- TRİLYE (ZEYTİNBAĞI)-ULUABAT GÖLÜ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Mudanya’yı gezmeye başlıyoruz. Türk Kurtuluş Savaşı’nın sonunda imzalanan Mudanya Mütarekesi’nin yapıldığı yer olarak tarihe geçen Mudanya’da, ilk olarak XIX.yüzyıl sonlarında Rus asıllı Aleksander Ganyanof’ ait olan, Mudanya Mütarekesi’nin imzalandığı bina olan Mudanya Mutareke Evi Müzesi, Bizans İmparatoru IV. Konstantinos Porphyrogenetos döneminde yapılmış Kumkaya Kilisesi, Osmanlı evlerinin en güzel örneklerinin bulunduğu Mudanya’da Tahir Paşa Konağı’nı görüp fotoğrafladıktan sonra Trilye’ye (Zeytinbağı)  geçiyoruz. Eski bir Rum yerleşim yeri olan Trilye de Fatih Camii, duvarlarına tarihte ilk kez  resim yapılan Kemerli Kilise, eski bir kilise binası olan Dündar Evi (Yohannes Kilisesi) ve önceden Papaz Okulu olarak inşa edilen ve 1980′li yıllara kadar okul olarak hizmet veren Taş Mektep gezileri sonrası öğle yemeğini sahildeki balık restoranımızda alıyoruz. Yemekten sonra ülkemizde yetişen sofralık zeytinlerinin en iyilerinden olan Trilye Zeytini alışveriş molası sonrası Uluabat Gölü’ne hareket ediyoruz. Uluabat Gölü'nü gezmeye kıyısına kurulmuş Gölyazı köyünden başlıyoruz. Köy meydanında bulunan 450 yıllık çınarın altında çaylarımızı içip, Arnavut kaldırımlı dar sokaklardan ilerleyip, tarihi kent duvarları arasında yürüyüş yaptıktan sonra, Bursa’da bulunan otelimize geçiyoruz.

Hava , yol ve trafik durumuna göre 23:00-24:00 gibi İstanbul’dayız.

Kalkış Yerleri
 İncirli Alfemo Mağazası Önü (Eski Boyner Mağazası) 07:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı 07:15
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 07:30
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5) 07:45
Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezimiz  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri
Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı

 

Konaklama Şekli

2Kişilik Oda Kişi Başı

Tek Kişilik Oda

06-12 Yaş Çocuk

Yarım Pansiyon

   

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece konaklama (Yarım Pansiyon) * Tüm kişisel harcamalar
* 1 sabah kahvaltısı * Yemeklerde alınan içecekler
* 1 akşam yemeğ * Ekstra turlar
* Lüks araçlarla ulaşım * Ekstra harcamalar
* Araçlarda ikram ve servis * 2 öğle yemeği
* Feribot ücretleri
* Rehberlik hizmeti
* TÜRSAB Seyahat ve Kaza Sigortası
 * Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri
Konaklama

KONAKLAMA : OTANTİK GEMİ OTEL /GÜZELYALI /MUDANYA www.otantikotel.com  

F : 1391 - goynuk1.jpg F : 1393 - goynuk3.jpg F : 1391 - goynuk1.jpg

 

   

 

OTANTİK GEMİ HOTEL HAKKINDA www.otantikotel.com

Kadıköy-Eminönü-Sirkeci hattında yıllarca yolcu taşıyan Turan Emeksiz Gemisi; otel, restoran ve cafe olarak, Güzelyalı Yat Limanı’nda seçkin konuklarını ağırlamaya devam ediyor. Türkiye’de bir benzeri bulunmayan Otantik Otel’de, günün her anını başka bir güzellikte yaşamak mümkün.


Otantik Gemi Hotal, 46 yıl yolcu taşıdıktan sonra,B.C.R Turizm Tekstil İnşaat ve Sanayi A.Ş.’tarafından kiralanarak turizme kazandırılan Turan Emeksiz Yolcu Gemisi, “Özel İşletme” statüsü ile, nostalji ile harmanlanmış modern dekorasyonuyla dikkat çekiyor.

İki yıl emek harcanarak Mimar Hulki Türe tarafından restore edilen Turan Emeksiz Yolcu Gemisi, Şimdi Otel olarak hizmet veriyor. Bursa Güzelyalı Yat Limanı’nda demirleyen gemi, orijinal yapısına sadık kalınarak konforlu ve şık bir otele dönüştürülmüş. Otantik Otel adı ile işletmeye açılan gemi, denizin ortasında konaklamak ya da keyifli organizasyonlara imza atmak için ideal bir yer.

 


OTEL ÖZELLİKLERİ

Yaz kış denizle iç içe... Miyar Balık Restoran: Geminin üst köprü güvertesindeki açık alanlar, camla kapatılarak dört mevsim hizmet veren restoran, olarak planlanmış. 75 kişinin ağırlanacağı denizle iç içe olan Miyar Restoran’da, Akdeniz mönüsünün lezzetini bulacaksınız.Geminin arka güvertesi yaklaşık “Güverte Restoran” adıyla 200 kişilik oturma düzeni ve 500 kişilik kokteyl kapasitesiyle hizmet veriyor. Güvertede yaz akşamları Akdeniz mutfağının sağlıklı ürünlerini yiyip, içkilerinizi yudumlarken, günbatımını izlemenin zevkine varabilirsiniz.
Yıldızların şahitliğinde özel etkinlikler için Ön Güverte; ayakta 200, oturma düzeni ile 50 kişilik Özel organizasyonlar için.

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige. Yedigöller'in yol şartlarından dolayı, Safir veya 403 gibi büyük araçlarla gidilememektedir.

 


Tür : Gezi Tarih : 05.12.2012
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]