Tin Tin Tur

Konaklamalı Köy Turu, Köy Turları, Köy Turu, Konaklamalı Köy Turu (Haftasonu)

Anasayfa » Konaklamalı Turlar » Konaklamalı Köy Turu, Köy Turları, Köy Turu, Konaklamalı Köy Turu (Haftasonu)
share on facebook  tweet  share on google  print  

Konaklamalı Köy Turu, Köy Turları, Köy Turu, Konaklamalı Köy Turu (Haftasonu)

"Konaklamalı Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Konaklamalı

Köy Turları, Köy Turu, Haftasonu Köy Tatili, Doğal Yaşam Köyü, Haftasonu Turları

 

 

GÜNÜBİRİK VE KONAKLAMALI KÖY TURLARI 

 

GÜNÜBİRLİK KURŞUNLU EKO TURİZM KÖY TURU  KONAKLAMALI KURŞUNLU EKO TURİZM KÖY TURU 
   

HER C.TESİ VE PAZAR 

HER HAFTASONU 
   

 

 

 

 

Bir başkadır köy hayatı. Sessiz, sakin hayat, doğal ürünler, stresten uzak yaşam, temiz hava...

Dağlardan gelen buz gibi suyu içmenin, dalından koparacağınız meyvenin tadına bakmanın, toza toprağa karışarak kirlenmenin zevkini süreceksiniz.

Bu turda köylülerin yaşamlarını yakından görecek, hatta aralarına karışarak belki de hayatınızda hiç yapmadığınız işleri deneyeceksiniz.

Yeni doğan güneşin merhaba dediği bir günde horoz sesleriyle uyanıp, beyaz çarşaflı yatağınızdan kalkıp pencereyi açarken, o tertemiz oksijeni çekeceksiniz ciğerlerinize.

Sabah kahvaltısında, bahçeden topladığımız yeşil soğan ve domates, inekten sağacağınız taze süt, kümesten aldığını yumurtalarla kahvaltıya oturacaksınız. Hiçbir katkı maddesi olmayan doğal bal, peynir, tereyağı, reçel süsleyecek sofranızı.

Kahvaltıdan sonra köylülerin yaptığı işlere tanıklık edip köyde nelerin yapıldığını gözlemleyeceksiniz. Hayatınızda hiç görmediğiniz, yaşamadığınız şeyleri deneme fırsatı bulacaksınız.

Bazılarımız hayvanları otlatmaya çıkaracak bazılarımız da köylülere kış hazırlıklarına yardım edecek. Kimi erik kurutacak, kimi odun kesecek, kimi de salça ve tarhana yapacak.

Zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız bir günün sonunda, yöresel yemeklerle süslenmiş yer sofrasında güzel bir ziyafet çekeceksiniz. Yemekten sonra közde yapılmış çayınıza, hiç tanımadığınız insanlardan güzel hikayeler eşlik edecek.


Tüm bunları arkamızda bırakarak evimize döndüğümüzde, bize kalan, kısa bir sürede edindiğiniz farklı tecrübeler, anılar ve birkaç fotoğraf karesi olacak.

Bütün iş yoğunluğundan, şehrin stresinden, anlamsız koşuşturmalardan kurtulmak için bize katılmaya ne dersiniz?

 

 

BU TURDA TUZLA KÖYÜ KÜTÜPHANESİ'Nİ KURACAĞIZ

 BU TURLA KÖYLÜLERE  KATKIDA DA BULUNACAKSINIZ

BU TURLA KÖY HAYATINI BİRE BİR YAŞAYACAKSINIZ

BU TURDA DOĞAL KÖY ÜRÜNLERİYLE BESLENECEĞİZ

 

 

 

TUZLA KARAGÖL YAYLASI

 

 

 

 

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış

Haftasonu

Tuzla Köyü

2-3 Saat

22:00-23:00

 

Tur Programı

1.GÜN CUMARTESİ-İSTANBUL'DAN TUZLA KÖYÜMÜZE HAREKET

Belirtilen yerlerde sabah buluşarak Sakarya ilinin Taraklı ilçesine bağlı Tuzla Köyü'ne hareket ediyoruz. Köye geçmeden Taraklı ilçesini kısa bir keşif turuna çıkıyoruz. Rehberimizle birlikte Taraklı'da bulunan tarihi konakları, sokakları, çarşıları gezip bölge hakkında bilgi alıyoruz. Yöresel öğle yemeğimizi restoranımızda aldıktan sonra köyümüze hareket ediyoruz. Yaklaşık yarım saatlik yolculukla Tuzla Kanyonu kenarına kurulmuş köyümüze geçiyoruz Tuzla Köyü, yemyeşil doğanın içine kurulmuş misafirperver insanlarıyla dolu şirin bir köy. Köye geçince kısa bir dinlenme ve çay molasından sonra muhtarımızdan köy hakkında bilgi aldıktan sonra evlere dağılıyoruz. Akşam yemeğinde köylülerin hazırladığı sofaya davetliyiz.

 

KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEĞİ: TUZLA KÖYÜ EVLERİ / TARAKLI

 

2.GÜN PAZAR- KÖY YAŞAMI-TUZLA KANYONU-KARAGÖL YAYLASI

Sabah horoz, kuş ve kuzu sesleriyle uyandıktan sonra, kahvaltı hazırlamaya başlıyoruz. İnekten taze süt sağıp, kümesten yumurta toplayarak güne başlıyoruz. Şimdiden söyleyelim; köydeki çalışmalara katılma zorunluluğu yok isteyeğe bağlıdır. Sabah güzel bir köy kahvaltısından sonra köyü ve çevresini muhtarmızla keşfetmeye çıkıyoruz. Hemen köyün yanı başında bulunan Tuzla Kanyonu yürüyüşü yapıyoruz. Daha sonra traktörlere binip 5 km uzaklıkta bulunan bir doğa harikası olan Karagöl'e çıkıyoruz. Samanlı Dağları’nın uzantısı olan dağlar üzerinde yer alan yaylanın, etrafı tamamen çam, kayın, köknar, meşe ve şimşir ağaçları ile kaplı gür ormanlarla kaplıdır. Bol oksijenli havası ve nefis soğuk içme sularıyla doğal bir tedavi merkezi olan Karagöl Yaylası'nda öğle yemeğini kuzu çevirme olarak yedikten sonra tekrar köye dönüyoruz. Köyümüzde dinlenip, çay molası verdikten sonra istemeye istemeye dönüşe geçiyoruz. köylülerle vedalaşıp, bizi evlerinde misafir ettikleri için kendilerine teşekkür edip bir daha görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Kalkış Yerleri
İncirli Alfemo Mağazası Önü (Eski Boyner Mağazası) 07:00
Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı 07:15
Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 07:30
Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5) 08:00
Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.).
Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz ve konaklama olmak üzere 1 gece 2 gündür. (1 gece konaklama.) 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir.  Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket edildiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR. Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Konaklama Tesisi

TUZLA KÖYÜ EVLERİ / TARAKLI / SAKARYA

  

 

 

Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri

 

Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı

 

 

Konaklama Şekli

2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı

Tek Kişilik Oda

Yarım Pansiyon

   

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece köy evinde konaklama  * Tüm kişisel harcamalar
* 1 sabah köy kahvaltısı  
* 1 öğle yemeği  
* 1 akşam yemeği
* Lüks araçlarla ulaşım
* Araçlarda ikram ve servis
* TÜRSAB Seyahat ve Kaza Sigortası

 

Tur Fotoğrafları

Tuzla Köyü Fotoğrafları

  

 

 

Köyde Yaşam

 

 

Köyde Kış Hazırlıkları

 

 

Karagöl Yaylası

 

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.


Tür : Gezi Tarih : 11.10.2013
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]