Tin Tin Tur

Haftasonu Valla kanyonu- Ballıdağ - Mantar Toplama Turu

Anasayfa » Konaklamalı Turlar » Haftasonu Valla kanyonu- Ballıdağ - Mantar Toplama Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Haftasonu Valla kanyonu- Ballıdağ - Mantar Toplama Turu

"Konaklamalı Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Haftasonu

    

Kastamonu Turları, Kastamonu Turu, Valla Kanyonu, Safranbolu Turları

 

BU TURDA HER ŞEY VAR!!! OKSİJEN DEPOSU BALLIDAĞ ETEKLERİNDE

İSTERSENİZ UZMANIYLA MANTAR TOPLAMA VE BİLGİLENMEYE KATILIN

İSTERSENİZ ÇEVRE GEZİLERİNE (Valla kanyonu, Ilıca Şelalesi)  KATILIN

YA DA TESİSTEKİ AKTİVİTELERLE GÜZEL BİR HAFTASONU GEÇİRİN.........

 

 

Rutin yaşamla yorulan bedenlerimizi ve ruhlarımızı dinlendirmek için kendimizi ödüllendirelim. Türkiye’nin sayılı oksijen depolarından biri olan Ballıdağ’a davetlisiniz…


 

 

 

 

KONAKLAMA TESİSİ HAKKINDA

Batı Karadeniz de çam ormanlarıyla kaplı Ballıdağ'ın eteğinde bir cennet parçasıdır Daday Vadisi. Sırtını vadinin kuzeyindeki görkemli Ballıdağ (yükseklik 1570 m, zirve yüksekliği 1800m) ile güneyindeki Sarı Çam Dağları'na yaslar. Kaynağını, ormandan gelen kaynak sularının birleştiği Akpınar köyü düzlüğünden alan Daday Çayı ise, ince kıvrımlarla vadinin içinden geçerek Gökırmak'ın kollarından birisini oluşturur. Yüzyıllar önce büyük bir gölün mavi sularıyla kaplı olduğu bilinen bu geniş ve yeşil topraklar, kuzeyinden, güneyinden, batısından, doğusundan, hangi köşesinden bakarsanız bakın, bir başka güzelliktedir şimdi...

 

MANTAR GEZİ PROGRAMI HAKKINDA

Mantar Gezi Programı Mikolog Sn Jilber Barutciyan eşliğinde yapılmaktadır. Sn Jilber Bey Vapko üyesi, ilk ve tek Türk Mikologtur. Vapko üyelği hakkında detaylı bilgiye http://www.vapko.ch/fr/   bu linkten ulaşabilirler.

Önemli Not: Küre Dağları Milli Parkının da bulunduğu bölge tam bir doğa harikasıdır. Bölgenin mantarlarının yanı sıra görülmesi gereken bir çok önemli doğa oluşumları bulunmaktadır.  Dünya Doğayı Koruma Vakfı tarafından koruma alanı olarak belirlenmiş sayısı bölgelerden birine gelmişken buraları gezmeden dönmek olmayacağı için en azından yarım gün  ayırarak bu noktaları bölgeyi bilen uzman rehberler eşliğinde gezeceğiz

 

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

13-14 Ekim Haftası

 Safranbolu-Amasra

 6-7 Saat

 23:00-24:00

 

Tur Programı

1.GÜN 5 EKİM CUMA AKŞAMI-İSTANBUL'DAN KASTAMONU’YA   HAREKET

Belirtilen yerlerde buluşarak yaklaşık 6-7 saat sürecek yolculuğumuzla Kastamonu – Daday’da  bulunan otelimize hareket ediyoruz.

 

 

2.GÜN 6 EKİM C.TESİ SEÇENEKLİ TURLAR

Bugün misafirlerimiz, Jilber Hoca ile mantar saha çalışmasına katılabilir. Ya da rehberimiz eşliğinde Valla Kanyonu ve Ilıca Şelalesi turu yapabilirler. İsteyenler de otelimizdeki aktivitelerle gününü değerlendirebilirler.

 

1. SEÇENEK : JİLBER HOCA İLE MANTAR TURU

Sabah saatlerinde otelimizde oluyoruz. İsteyenler otelimizin zengin menülü kahvaltısından alabilir. (Ekstra) Yemyeşil doğanın içine kurulmuş tesisimizde kahvaltı yaptıktan sonra, bölgenin güzelliklerini keşfetmek için Jilber Hoca ile bölgedeki mantarlar hakkında bilgi alıyoruz. Akşam saatine kadar alanda dolaşıyoruz.

2. SEÇENEK : VALLA KANYONU, ILICA ŞELALESİ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası dünyanın sayılı kanyonlarından biri olan Valla Kanyonu’na hareket ediyoruz. Kanyonun girişine vardıktan sonra yarım saat yürüyerek kanyonu tepeden göreceğimiz seyir noktasına ulaşıyoruz. Yüksekliği yer yer 1200 m'ye ulaşan Valla Kanyonu'nu tepeden gören manzara noktasına geldiğimizde, 1200 metre aşağıdaki derenin sesi, kanyona yuvalanan şahin, kartal gibi yırtıcı kuşların çığlıkları birbirine karışıyor. Manzara seyir sonrası aracımıza dönerek gezimize devam ediyoruz. Bir sonraki durağımız Ilıca Şelalesi. 15 metre yüksekliğindeki şelalede fotoğraf molası verip otelimize dönüyoruz.

3. SEÇENEK : OTELDEKİ AKTİVİTELER (EKSTRA)

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası misafirlerimiz gün boyu otelin aktivitelerine katılabilirler. (Ekstra) Otelde ata binebilir, çevre yürüyüşleri yapabilir, atv turuna çıkabilir, bilardo, bahçe satrancı, dart… vb oynayabilirsiniz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

KONAKLAMA:İKSİR RESORT TOWN www.iksirresorttown.com

 

3. GÜN 7 EKİM PAZAR –OTELDE AKTİVİTELERİ-DİNLENME

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası gün boyu oteldeyiz. Kaz Dağları'ndan sonra Türkiye'de oksijeni en çok olan Ballıdağ'ın eteklerinde kurulu otelimizde gün boyu dinlenebilirsiniz. Değişik aktivitelerle de gününüzü daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Otelde ata binebilir, çevre yürüyüşleri yapabilir, atv turuna çıkabilir, bilardo, bahçe satrancı, dart… vb oynayabilirsiniz. Öğleden sonra otelimizden ayrılarak İstanbul’a hareket ediyoruz. Dönüşte Safranbolu’ya uğrayıp alışveriş için serbest zaman verdikten sonra İstanbul’a geçiyoruz.  

 

Kalkış Yerleri
İncirli Alfemo Mağazası Önü (Eski Boyner Mağazası)23:00
Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı23:15
Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü23:30
Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)00:00
Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.).
Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz ve konaklama olmak üzere 1 gece 2 gündür. (1 gece konaklama.) 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket edildiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR. Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

Konaklama Tesisi

İKSİR RESORT TOWN DADAY/ KASTAMONU

 
Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri

 

 
Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı

249 TL

 

Konaklama Şekli

2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı

Tek Kişilik Oda

0-6 Yaş Çocuk

07-12 Yaş Çocuk

Yarım Pansiyon

249 TL

299 TL

Ücretsiz

179 TL

 

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece konaklama (Yarım Pansiyon)* Tüm kişisel harcamalar
* 1 sabah kahvaltısı* Yemeklerde alınan içecekler
* 1 akşam yemeği* Ekstra turlar
* Lüks araçlarla ulaşım* Öğle yemekleri
* Araçlarda ikram ve servis* Ekstra harcamalar
* TÜRSAB Seyahat ve Kaza Sigortası* Oteldeki aktiviteler


Tur Fotoğrafları

   Mantar Toplama Etkinliği         Tesiste Fayton Turu                 Tesiste Binicilik

   

    

     Otelin Dış Görünümü                Tesiste Odalar                ATV Safari Turları

  

     

    Otelde Bahçe Satrancı            Otelin İç Görünümü            Doğa Yürüyüşleri

  

 

   Oksijen Deposu Ballıdağ             Valla Kanyonu                      Ilıca Şelalesi

  

 

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

Beklentilerimizin çok üstünde bir geziydi. Çok teşekkürler. Ayşegül Tekfidan

Tek kelimeyle mükemmel. Perihan Yavuz

Her şey çok güzeldi, mükemmel. Funda Ulusu

Eğlendik, mutlu olduk, yorulduk. Çok yedik kilo aldık. Eren Karakullukcu

Her şey güzeldi. Rehberimizden çok şey öğrendik. Bizi biraz yürüttü ama güzel yerler gördük. Meltem Erden

Keyifli ve eğlenceli bir geziydi. Gülden Özdemir.

Çok memnun kaldım. Teşekkür ederim.Murat Ardıç

Çok güzeldi. Rehberimiz Serkan’dan çok memnun kaldık. Zeki Demir

Otobüs Çok rahattı. Gezi güzeldi.Elif AkyelGayet güzeldi. Ayşegül Karakullukçu

Eğlendim güzeldi. İnci Bulakoğlu
 

Keyifli bir haftasonu geçirdim, her şey için teşekkürler. Tuğçe Varol

Safranbolu ve Amasra gezilerindeki tüm emekleriniz, özverili ve içten davranışlarınız için çok teşekkür ederim. Çok isteyipte bir türlü nasip olmayan bu muhteşem gezi için diğer emekleri geçen kaptan şoförlerimize ve geziye renk katan Aırport TV'deki arkadaşlara da selam ve sevgilerimi sizin vasıtanız ile gönderiyor, bir sonraki gezilerde yine samimi, insancıl ve şenşakrak olarak birlikte olmamızı diliyorum. Saygılarımla Gülcan Şahin

Her şey için teşekkür ederiz.Abant’a da bir sonraki sefere inşallah.Nevin Aktan

Çok dolu iki gün geçirdim.Herşey için önce rehberimize,kaptanımıza ve tura teşekkürler.Ebru Yılmaz

Her şey çok güzeldi.Çok eğlendik.Keşke Safranbolu bu kadar soğuk olmasaydı.Z.Pınar Kıran

Çok zevkli ve dolu dolu bir geziydi.Mustafa Ciciburun

Güzel bir gezi oldu.Otobüs rahattı.Arkadaş grubu iyiydi.Otel güzeldi.ilginiz, yakınlığınız ,samimiyetiniz için teşekkürler.Sizi herkese tavsiye edeceğim.Tekrar görüşmek dileğiyle…Ümit Tandoğan

Gayet iyi, otel iyi,otobüs iyi.Aylin Kabakçı

Eğlenceli. Müge Keskin

Çok Başarılı.Gökçe Şen

Safranbolu’da hayatımın en uzun günlerinden birini geçirdim.Evlere bayıldım.doğasına hayran kaldım.Hiç bitmeyecek gibi görünen ve düze vursan 2 hafta olacak üç gün geçirdim.Serkan bey’e ve kaptana teşekkürler.Erman Oymavut

Çok güzel ve zevkliydi. Gittiğim en güzel gezilerden biri ve otobüste çok rahat. Saygılarımla. Doruk Alp Öztürk

Öncelikle bu geziyi organize eden ve bu alanda size katkıda bulunan bütün arkadaşlara teşekkürü bir borç biliyorum. Bu gibi aktivitelerin sürmesini temenni ediyorum. “sağlık, kültür, sanat, gelenek” Başarılar Okay Duran

Her şey güzeldi. Daha önce görmediğimiz yerler olduğu için hoş geçti. Teşekkürler. Refet Uluözlü

Bu tur için teşekkürler. Rehberimiz Serkan Bey’in ilgisi ve gezilen yerler hakkındaki bilgisiyle güzel bir hafta sonu geçirdik. Onur Öztürk

Bence TinTin Tur çok güzel bir iş yaptı. Safranbolu, Abant, Hıdırlık Tepesi, Yörük Köyü, biraz da Bolu’nun tanıtımı iyi hatta çok iyi. Mercan Gürkozen

Gerçekten çok güzeldi. Yakın ilginize ve alakanıza çok teşekkür ederiz. Tekrar tercih edilecek düzeyde bir şirketsiniz. Her şey için teşekkür ederiz. Eşim ve benim adıma. Gülnaz Sağan

Gerçekten muhteşem bir haftasonuydu. Bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkürler.! Volkan Öcal


Tür : Gezi Tarih : 28.09.2012
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]