Tin Tin Tur

Konaklamalı Çanakkale Şehitliği - Truva Turu, Haftasonu Çanakkale Turu

Anasayfa » Konaklamalı Turlar » Konaklamalı Çanakkale Şehitliği - Truva Turu, Haftasonu Çanakkale Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Konaklamalı Çanakkale Şehitliği - Truva Turu, Haftasonu Çanakkale Turu

"Konaklamalı Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Konaklamalı

Çanakkale 

Çanakkale Turu, Çanakkale Turları, Çanakkale Şehitliği Turu, Çanakkale Şehitlik Turları, Çanakkale Truva Turları, Çanakkale Şehir Turları, Çanakkale Truva Gezisi, Çanakkale Turları 2016, 2016 Çanakkale Gezisi, Çanakkale - Truva Turları, Truva Turu 2016, Truva Tur  

 

 Konaklamalı Truva - Çanakkale Şehitlik Turu

 

 

24 SAAT REZERVASYON!!!  

 0212 244 22 00 - 0532 478 79 24

 

GÜNÜBİRLİK ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ İÇİN TIKLAYIN

 

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

Her Haftasonu

Çanakkale Şehitliği - Truva

5-6 saat

23:00-24:00

 

ŞIRNAKLI ÖĞRENCİLER ÇANAKKALE'Yİ  TİN TİN TUR'LA  GEZDİ TIKLAYIN!

ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ  TURUMUZDAN VİDEOLAR İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN

Tur Programı

 

KONAKLAMALI TRUVA - ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ TURU

1.GÜN CUMA

Belirtilen yerlerde buluşarak Çanakkale’ye hareket ediyoruz.

2.GÜN CUMARTESİ  TRUVA

Çanakkale'ye vardığımızda Troi Antik Kenti ile gezimize başlıyoruz. Anadolu’da Çanakkale Boğazı’nın güney ucu yakınında, Hisarlık Tepesi üzerinde kurulmuş İlk Çağ kenti olan Troia Antik Kenti, zekasıyla ünlü Odysseus'un Truva surlarını aşmak ve şehre gizlice girmek için yaptırdığı tahtadan at maketi olan Truva Atı gezisinden sonra, Çanakkale Boğazı’nın Anadolu yakasında, eski Çanakkale-İzmir yolu üzerindeki Kepez Köyü yakınlarında Dardanos mevkiinde bulunan Dardanos Tabyası- Hasan Mevsuf Şehitliği’ni geziyoruz. Daha sonra Troia, Assos, Apollon, Smintheion,Tenedos, Alexandreia Troas Örenyerleri ile Dardanos Tümülü’sü kazılarından ele geçen arkeolojik eserlerin teşhir edildiği Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezisi sonrası, Çanakkale merkezinde bulunan restaurantımızda öğle yemeği alıyoruz. (Ekstra) Öğle yemeğinden sonra, Çanakkale il merkezinde 1915 Deniz ve Kara Savaşları'nın anlatımına yönelik bir bilgilendirme kompleksinin bulunmaması nedeniyle bu ihtiyacı karşılamaya yönelik çalışmalar sonucunda 18 Mart 1915 Deniz Zaferinin 67. yıl kutlama programı kapsamında kurulmuş olan Çanakkale Deniz Müzesi’ne geçiyoruz. Müzenin içinde Nusret Mayın Gemisi’nin birebir maketi, resim - fotoğraf galerisi ve Çimenlik Kalesi gezilerinden sonra, Çanakkale ile özdeşleşen, kitaplara ve türkülere konu olmuş 120 yıllık tarihi Aynalı Çarşı’yı da gezdikten sonra konaklayacağımız otele  hareket ediyoruz.

KONAKLAMA  :  3 YILDIZLI ÇANAKKALE OTELLERİ

 

3.GÜN PAZAR  GELİBOLU ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ

 

GÜNEY CEPHESİ

Çanakkale Boğazı’nın Avrupa yakasında yeralan KİLİTBAHİR KALESİ ve devamında SARIKULE, kalenin hemen güneyinde boğazın kenarında yer alan NAMAZGAH TABYALARI, -,kahraman erlerimizden SEYİT ONBAŞI’nın mermiyi kucaklayıp OCEAN GEMİSİ’ni dümen tertibatından vurduğu yer olan MECİDİYE TABYASI ve 16 batarya askerinin şehit düştüğü MECİDİYE ŞEHİTLİĞİ ve  SEYİT ONBAŞI’nın heykeli, Kerevizdere'de yapılan savaşlarda şehit düşen kahramanlarımızın bulunduğu HAVUZLAR ŞEHİTLİĞİ, Soğanlıdere Mevkii’nde şehit olanların bulunduğu SOĞANLIDERE HASTANE ŞEHİTLİĞİ, 28., 29., 30. ve 126. Alaylar’da şehit düşenlerin yattığı ŞAHİNDERE HASTANE ŞEHİTLİĞİ, Çanakkale Savaşları’nda verilen yaklaşık 250.000 şehit + zaiyat kabul edilen Türk kaybının anısına yaptırılan ŞEHİTLER ABİDESİ, 1915 Çanakkale muharebelerinde çıkartma sahili olan MORTO KOYU ve FRANSIZ MEZARLIĞI, Türk savunmasının ateşi sonucu birçok Britanyalı askerin gömülü olduğu V SAHİL MEZARLIĞI ERTUĞRUL KOYU VE TABYASI, Yahya Çavuş ve emrindeki bölüğün anısına inşa edilmiş YAHYA ÇAVUŞ ANITI VE ŞEHİTLİĞİ, hem Gelibolu Savaşları için hem de bu savaşlarda ölen ve mezarları bilinmeyen veya kaybolan yada Gelibolu sularına gömülen 20.763 kişinin anısına dikilmiş olan HELLES ANITI (İNGİLİZ ABİDESİ) gezilerinden sonra, 4 Haziran 1915’te başlayan III. Kirte Muharebesi’nde yaşanan bir olayın anısına yapılan SONOK ANITI, 28 Haziran -5 Temmuz tarihleri arası  olan ZIĞINDERE SAVAŞLARI’nda şehit düşenlerin anısına yaptırılan ZIĞINDERE SARGIYERİ ŞEHİTLİĞİ’nden sonra Kuzey cephesine geçiyoruz.

KUZEY CEPHESİ

Kuzey cephesinde ilk durağımız, Arıburnu-Anafartalar bölgesinde olan savaşlar hakkında çeşitli bilgilerin sağlandığı, çeşitli savaş malzemelerinin, üniformaların ve fotoğrafların sergilendiği KABATEPE MÜZESİ, 25 nisan 1915 sabahı Anzak kuvvetlerinin çıkartma yaptığı ANZAK KOYU TÖREN ALANI-ARIBURNU YARLARI VE MEZARLIĞI, kucağında yaralı İngiliz askerini taşıyan Mehmetçik'in mermer bir kaide üzerinde bulunan MEHMETÇİK’E SAYGI ANITI, savaşta hayatlarını kaybeden 4228 Avustralya ve 708 Yeni Zelanda askerinin anısına yaptırılan KANLISIRT-AVUSTRALYA ANITI (LONE PİNE), 19 Mayıs saldırılarında bir DARÜLFÜNUN gençliğinin şehit düştüğü ve aynı zamanda  lağam savaşlarının geçtiği bir mekan olan KIRMIZI SIRT- LAĞAMLAR-ORJİNAL ANZAK SİPERLERİ VE TÜNELLERİ, başta komutanları olmak üzere 628 kişilik mevcudunun tamamı 25-28 Nisan 1915 tarihleri arasında şehit düşenlerin anısına yaptırılan 57. ALAY ŞEHİTLİĞİ, bölgede çarpışmış olan 57., 27., 64. ve 18. Alay’lara mensup askerler yattığı KESİKDERE ŞEHİTLİĞİ, Çanakkale savaşlarının en şiddetli çarpışmalarına sahne olan mevki olan BOMBASIRTI, sayıca üstün Anzak kuvvetlerine karşı savunmasını gösteren ve onlara tepeyi vermeyen Mehmet Çavuş ve takımının anısına bir yaptırılan MEHMET ÇAVUŞ ANITI-CESARETTEPE, Atatürk’ün askerlere hitaben söylemiş olduğu “Cephaneniz yoksa süngünüz var” sözünün söylendiği 261 RAKIMLI TEPE-MEHMETÇİK KİTABELERİ, 10 Ağustos 1915’te yapılan süngü taarruzunu yönetirken bir şarapnel parçasının göğsüne isabet etmesi ve kalbinin üzerinde bulunan saatinin parçalanması olayının gerçekleştiği CONKBAYIRI (MUSTAFA KEMAL’İN SAATİ’NİN PARÇALANDĞI YER VE GÖZETLEME YERİ), Conkbayırı’nın deniz tarafındaki kısımlara Yeni Zelanda birlikleri çıkarma yaptığı için onların anısına dikilmiş olan YENİ ZELANDA ANITI, Mustafa Kemal’in 18 Mayıs’a kadar KARARGAH olarak kullandığı yer olan KEMALYERİ, “Şüheda Kabristanları” projesi kapsamında inşa edilmiş, isimleri ve memleketleri tespit edilen 1354 şehidimizin anısına yapılmış KOCADERE HASTANE ŞEHİTLİĞİ gezilerinden sonra dönüşte Meşhur Tekirdağ Köftecisi'nde akşam yemeği için duruyoruz. İstanbul’da 23:00-24:00 gibi oluyoruz.

NOT: Altı çizili ve koyu yazılı yerler duruş noktalarımızdır. Diğer noktalar araçta geçiş güzergâhında anlatılmaktadır. 

 

 

Kalkış Yerleri

 

Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (Kartal istikameti) 24:30
Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 24:45
M.köy Ali Sami Yen Karşısındaki-Otobüs Durağı(Murat Muhalebici Yanı) 01:00

İncirli Ömür Restoran Önü

01:15
50. Yıl Avcılar İnsa Lisesi Karşısındaki-Otobüs Durağı(E-5) 01:30

 

Geziye Gelirken


.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Açıklamalar


Gezi Süremiz 2 gece 2 gündür. (1 gece konaklama.)   Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.
Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri
 Tur Ödeme Şekilleri

 Tur Ücreti

 Nakit Ödeme Fiyatı

 229 TL

Konaklama Şekli

2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı

Tek Kişilik Oda

0-5 Yaş Çocuk

07-12 Yaş Çocuk

Yarım Pansiyon

229 TL

279 TL

Ücretsiz

189 TL

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece konaklama (Yarım Pansiyon) * Tüm kişisel harcamalar
* 1 sabah kahvaltısı * Tüm yemeklerde alınan içecekler
* 1 akşam yemeği * Ekstra harcamalar
* Lüks araçlarla ulaşım * Öğle Yemekleri
* Araçlarda ikram ve servis * Müze ve Mili Park Girişleri
* TÜRSAB Seyahat ve Kaza Sigortası
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri  
Konaklama

 3  YILDIZLI OTELLER / ÇANAKKALE

 

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

 

Kaynak : Konaklamalı Çanakkale Turları, Haftasonu Çanakkale
Tür : Gezi Tarih : 01.02.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]