Tin Tin Tur

Uludağ, Bursa, Cumalıkızık Turu, Uludağ Turları, Uludağ Turu, Uludağ Tur

Anasayfa » Konaklamalı Turlar » Uludağ, Bursa, Cumalıkızık Turu, Uludağ Turları, Uludağ Turu, Uludağ Tur
share on facebook  tweet  share on google  print  

Uludağ, Bursa, Cumalıkızık Turu, Uludağ Turları, Uludağ Turu, Uludağ Tur

"Konaklamalı Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Uludağ,

 F : 3200 - yesilturbe1.jpg F : 999 - cumalikizik12.jpg

ULUDAĞ TURLARI, BURSA TURU, CUMALIKIZIK TURLARI, ULUDAĞ TUR

 

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

Her Haftasonu

Uludağ-Bursa-Cumalıkızık

3.5-4 saat

22:00-23:00

 

Tur Programı

 

 

1. GÜN : ULUDAĞ  KAYAK MERKEZİ (1. GELİŞİM BÖLGESİ)

Sabah belirtilen yerlerde buluşarak Uludağ'a hareket ediyoruz. Hava, yol ve feribot durumuna bağlı olarak yaklaşık 3,5–4 saat süren yolculuk sonrası Uludağ'dayız. (1. GELİŞİM BÖLGESİ) Kayak odasından kayak-board takımlarının kiralanması sonrasında serbest zaman veriyoruz. Uludağ’da, misafirlerimiz gün boyu  kayak keyfi yapabilirler. Ayrıca aktivitelerle zaman geçirebilir, tesislerde dinlenebilirler. Gün boyu kayak aktivitelerinden yararlanıp kar tatilinin tadını çıkardıktan sonra Saat 16.30’da Uludağ’dan hareket ediyoruz. Bursa’da bulunan termal otelimize yerleşip gün boyu yorgunluğunu Bursa’nın şifalı sularıyla gideriyoruz.

Konaklama 1. Gece : Bursa Tiera Termal Spa Hotel

 

 

2. GÜN.  BURSA-CUMALIKIZIK-ULU CAMİ-YEŞİL TÜRBE- YEŞİL CAMİ

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti, çarşıları, camileri ve türbeleriyle hala geleneğini korumuş kentimiz Bursa’ya hareket ediyoruz. Gezimizin ilk durağı Bursa'nın panoramik görüntüsünün en iyi izleneceği yer olarak bilinen Tophane. Ramazan ayında iftar vaktini bildiren topun buradan atılmasından dolayı Tophane adını alan mevkide, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey ile devletin ikinci sultanı Orhan Bey'in türbeleri, İstiklal Savaşı Şehitleri Anıtı ve 1906 yılında yapılmış altı katlı Bursa Saat Kulesi gezilerini yapıp, Türk İslam mimarisinin en önemli eserlerinden Ulu Cami’ye gidiyoruz. Kapalı namaz kılma alanı bakımından Türk tarihinde yapılan en büyük cami özelliğine sahip, Ulu cami’yi gezdikten sonra, Bursa’nın meşhur İskender Kebabı’nı tatmak üzere restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinden sonra gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sırasıyla Türkiye'nin tek ipek çarşısı Koza Han, (Pazar günleri kapalı) Bursa’nın 7000 yıllık bir zaman diliminde geçirdiği değişim ve dönüşümlerin sergilendiği Bursa Kent Müzesi, Bursa'nın en güzel anıtlarından olan Yesil Cami, Türk mezar anıtlarının en gösterişlilerinden biri ve Bursa'nın simgesi olmuş Yeşil Türbe’yi gezip rengarenk evleri, Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla beş yüzyıllık Osmanlı köyü Cumalıkızık’a geçiyoruz. Osmanlı erken döneminin kırsal kesim sivil mimari örneklerini günümüze ulaşmayı başarmış olan Cumalıkızık, günümüzde de tarihsel filmlere mekan olmaktadır. Önce köyü bir uçtan bir uca geziyoruz. Köy meydanında köy geçmişine ait eşyaların sergilendiği Etnografya Müzesi ve Sanat Evi, Cin Aralığı Sokağı, (söylentiye göre dünyanın en dar sokağı) Cumalıkızık Cami, Cumalıkızık Hamamı, ve Zekiye Hatun Çeşmesi’ni gezip yöresel ürünlerin satıldığı tezgahlarda alışveriş için serbest zaman verip İstanbul’a hareket ediyoruz.

Kalkış Yerleri
 İncirli Alfemo Mağazası Önü (Eski Boyner Mağazası) 06:30
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı 06:45
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 07:00
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5) 07:15
Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezimiz  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri
Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

 

Nakit Ödeme Fiyatı

   

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
 * 1 gece konaklama (Yarım Pansiyon)  * Tüm kişisel harcamalar
 * 1 sabah kahvaltısı  * Öğle Yemekleri
 * 1 akşam yemeği  
 * Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri  
 * Feribot Ücretleri  
 * Lüks Araçlarda Ulaşım  
 * Araçlarda İkram ve Servis  
 * Profesyonel Rehberlik Hizmeti  
 * TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası  

 *** Hava ve yol koşullarından dolayı gezi esnasında yapılamayan yerler için rehber tarafından yeni program hazırlanabilir. Bilginize.

Konaklama

Termal Otelde Konaklama :  Bursa Tiera Termal Spa Hotel

 

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige. Yedigöller'in yol şartlarından dolayı, Safir veya 403 gibi büyük araçlarla gidilememektedir.

 

Kaynak : Bursa Turları, Cumalıkızık Turu, İznik Turları
Tür : Diğer Tarih : 05.01.2011
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]