Tin Tin Tur

Konaklamalı Abant - Gölcük - Yedigöller - Sarıalan Yaylası Turu

Anasayfa » Konaklamalı Turlar » Konaklamalı Abant - Gölcük - Yedigöller - Sarıalan Yaylası Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Konaklamalı Abant - Gölcük - Yedigöller - Sarıalan Yaylası Turu

"Konaklamalı Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Konaklamalı

 F : 4712 - yedigollerilbahar_3.jpg F : 4716 - yedigollerilkbahar__8_.jpg

 

 

YAYLADA, DAĞ EVİ KONAKLAMALI YEDİGÖLLER TURU
YEDİGÖLLER BİZİMLE GEZİLİR DOĞRU ADRESTESİNİZ

YEDİGÖLLER , ABANT GÖLÜ , GÖLCÜK GÖLÜ TURU
BOLU-SARIALAN YAYLASI, SARAYCIK GÖLETİ TURU

DOĞAYLA BAŞ BAŞA ŞEHRİN STRESİNDEN UZAKTA
BİR TARAFI YAYLA, BİR TARAFI ORMAN MANZARASI

SABAH KUŞ CIVILTILARIYLA UYANMAK İSTEYENLER
KÖROĞLU DAĞI ETEKLERİNE, SARIALAN YAYLASINA

 

 

 

 

  

 

 

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

Her Hafta sonu 

 Bolu ve çevresi

3-4 saat

22:00-23:00

Tur Programı

 

1. GÜN:  MAŞUKİYE - ABANT GÖLÜ - GÖLCÜK GÖLÜ  Belirtilen yerlerde buluşarak Abant'a hareket ediyoruz İlk durağımız yol üzerinde bulunan Maşukiye’de köy kahvaltısı yapacağımız tesisimiz. (ekstra) Kahvaltı molasından sonra Abant’a hareket ediyoruz. Abant Gölü'ne vardığımızda girişte aracımızdan inerek göl etrafında kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş oldukça rahat,  herkes katılabilir. Daha sonra özel olarak hazırlanmış zengin menülü BARBEKÜ bizi bekliyor. (EKSTRA) Barbekü keyfinden sonra isteyenler göl kenarında yardımcı rehberimizle gezerek ya da ata veya faytona binerek geçirebilirler. Diğer misafirlerimizde uzman rehber eşliğinde gölün üstünde (göl manzaralı) bulunan patikalarda 1.5-2 saat yürüyüş yapabilir. Yürüyüşe katılmayanlar günü göl çevresindeki aktivitelerle geçirebilirler. Abant Gölü'nde ata ve faytona binme imkanı var. Mükemmel panoramaya sahip olan Abant Gölü'nden Köy Pazarı veAbant Tabiat Müzesi sonra Gölcük Gölü'ne hareket ediyoruz. Bolu’nun 13 km güneyinde bulunan ''Kartpostallardaki Göl'' olan Gölcük Gölü'ne geçiyoruz. Her mevsim birçok kişi tarafından ziyaret edilen Gölcük Gölü’nün etrafı çam ve köknar ağaçları ile kaplıdır. Uzman rehberimiz eşliğinde  göl etrafında yapacağımız gezintiden sonra Sarıalan Yaylası'nda bulunan dağ evimize geçiyoruz. Akşam yemeği konağımızda.     

KONAKLAMA : GRAND BAYSAL HOTEL / SARIALAN YAYLASI  

 

2. GÜN: YEDİGÖLLER - SARAYCIK GÖLETİ - SARIALAN YAYLASI   Çamlar içinde, orman ve yayla manzaralı dağ evimizde kuş cıvıltılarıyla uyanarak,  kahvaltımızı açık büfe köy kahvaltısı olarak alıyoruz. İsteyenler rehber eşliğinde  Sarıalan Yaylası ve SaraycıkGöleti çevresinde yürüyüşe çıkabilirler. Ya da tesisimizin çevresinde kısa gezintiler yapabilirler. Yayla ve orman manzaralı dağ evimizden istemeye istemeye ayrılarak bir başka cennet olan Yedigöller'e hareket ediyoruz. Yurdumuzun en güzel karışık doğal ormanlarına sahip Yedigöller'e vardığımızda,  önce   1380 m. yükseltideki Kapankaya Tepesi Manzara Seyir Yeri'ne çıkılarak gölleri ve vadideki eşsiz peyzaj güzelliklerini görüyoruz. Daha sonra, Yedigöller Milli Park Girişi'nde aracımızdan inerek kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Bu yürüyüş sırasında Pisagor Ağacı’nı görüp, barbekü alanımıza geçiyoruz. Göl kenarında bizim için hazırlanmış açık ateşte sucuk-köfte-tavuk-mantar-salata-içecek-meyve ekmek şeklinde yiyip, yürüyüşümüze kaldığımız yerden devam ediyoruz. Kayın, meşe, gürgen, kızılağaç, karaağaç, karaçam, dişbudak, sarıçam, köknar, ıhlamur... Hatta eğer şanslıysanız geyikleri bile görebilirsiniz. Rehberimiz sizi geyiklerin yemeklerini yediği yaşama alanlarına bile götürecek:) Çok kolay parkurlardan biri olan cennet yer Yedigöller'de yürüyüş için bazen dere kenarı patikaları, bazen de şirin tahta merdivenleri kullanacağız. Şehrin kalabalıklığından uzaklaşıp kendinizi bir anda bakir doğanın içinde bulacaksınız.  Yedigöller'i doya doya gezdikten sonra  İstanbul'a dönüşe geçiyoruz.  Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazligöl, Küçükgöl, İncegöl, Sazlıgöl, Dilek Çeşmeleri, Gülen Kayalar, Şelaleler... Hepsi sizi bekliyor…  

 

 

 

 

Kalkış Yerleri

 

 

İncirli Alfemo Mağazası Önü (Eski Boyner Mağazası) 06:30
Mecidiyeköy INGBANK Önü 06:45
Göztepe Köprüsü Durağı (E-5) 07:00
Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5) 07:15
Kartal Köprüsü otobüs durağı (E-5) 07:30
Çayırova McDonals Önü 08:00
İzmit Halk Evi Durağı  08:45

 

ÖNEMLİ: Kalkış yerlerinde araç en fazla 5 dakika bekler. Kalkış yerlerinin dışında indirme - bindirme yapılmaz. Bilginize.

ÖNEMLİ: Tura yeterli katılım sağlanmazsa, tur tarihinden 1 gün önce acente geziyi iptal edebilir. Bilginize.

 

 

 

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezimiz sabah belirtilen yerlerde  alınarak başlar. Milli Park Giriş Ücretleri  acentamıza aittir. Rehber tarafından gezi esnasında bunun için ekstra ücret toplanmaz. 0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda  Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR. Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri

 

 

Konaklama Şekli 3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı 2 Kişilik Oda Kişi Başı 05-09 Yaş Çocuk Tek kişilik oda

Yarım Pansiyon

359 TL 379 TL 299 TL 459 TL 

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece yarım pansiyon konaklama * Tüm kişisel harcamalar
* 1 sabah köy kahvaltısı * Ekstra harcamalar
* 1  akşam yemeği * Yemeklerde alınan içecekler
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti * Öğle yemekleri 
* TURSAB Seyahat ve Kaza Sigortası  
* Lüks araçlarla ulaşım  
* Araçta ikram ve servis  
* Milli park giriş ücretleri   

  

  

Taşıma Araçlarımız

 

 

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

 

 

Kaynak : Yedigöller Konaklamalı, Konaklamalı Yedigöller
Tür : Gezi Tarih : 9.09.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]