Tin Tin Tur

Konaklamalı Efes-Selçuk-Şirince-Kuşadası Turu, Efes Turu, Şirince

Anasayfa » Konaklamalı Turlar » Konaklamalı Efes-Selçuk-Şirince-Kuşadası Turu, Efes Turu, Şirince
share on facebook  tweet  share on google  print  

Konaklamalı Efes-Selçuk-Şirince-Kuşadası Turu, Efes Turu, Şirince

"Konaklamalı Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Konaklamalı

  

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

Haftasonu 

 Efes-Şirince-Kuşadası

 8-9 Saat

 23:00-24:00

Tur Programı

 

1. GÜN  CUMA 2016  AKŞAMI-İSTANBUL'DAN HAREKET

Belirtilen yerlerde buluşarak  Şirince'ye  hareket ediyoruz.  

 

2. GÜN  C.TESİ 2016: ŞİRİNCE-EFES MÜZESİ-İSABEY CAMİSİ-ST.JEAN BAZİLİKASI

Sabah saatlerinde, tarihi evleri ve meyve şaraplarıyla ünlü, çocukluğunun bir kısmını Şirince'de geçiren Yunanlı yazar Dido Sotiroyo, Benden Selam Söyle Anadolu”ya adlı eserinde “Bu yeryüzünde cennet diye bir şey varsa, bizim Kırkıca (Şirince) o cennettin bir parçası olsa gerekti''dediği Şirince Köyü'ndeyiz. Köyü bir uçtan bir uca gezdikten sonra, sahip olduğu ve sergilediği yalnızca yerel eserlerle Avrupa’nın en önemli ve en zengin müzesi durumunda olan Selçuk-Efes Müzesi 'ne geçiyoruz. Efes ve yakın çevresinde bulunan Miken, Arkaik, Klasik, Hellenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı devirlerine ait önemli eserleri gördükten  sonra, Türk mimarlık tarihinin Anadolu beylikleri dönemine ait en eski ve gösterişli eserlerinden biri olan İsabey Camisi’ni geziyoruz. Daha sonra Ayasuluk Tepesinde yer alan Bizans imparatoru Justunyen’in M.S.6. yüzyılda St. Jean adına yaptırdığı St. Jean Bazilikası’nı gezdikten sonra otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

KONAKLAMA: ROYAL PALACE  / KUŞADASI

 

3. GÜN   PAZAR 2016: MERYEMANA EVİ-EFES ANTİK KENTİ- LOKOMOTİF MÜZESİ

Sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra, İsa'nın annesi Meryem'in son yıllarını St. Jean (Yuhanna) ile birlikte geçirdiğine inanılan kilisenin bulunduğu Bülbül Dağı’na hareket ediyoruz. Hristiyanlar için hac yeri olarak kabul edilen Meryem Ana Kilisesi ve Evi’ni ziyaret edip bahçesinde bulunan Kutsal Çeşme ve Dilek Duvarlarını da gezip Efes Antik Kenti’ne  iniyoruz. Antik dünyanın en önemli merkezlerinden biri olan, İ.Ö. 4.bine dek giden tarihi boyunca uygarlık, bilim, kültür ve sanat alanlarında her zaman önemli rol oynamış Efes Antik Kenti’ni yukardan başlayıp aşağıya doğru gezmeye başlıyoruz. Magnesia Kapısı’ndan giriş yaparak, Odeon, Mısır tanrıçası İsis adına yapılan İsis Tapınağı, Belediye Sarayı, Domitian Tapınağı, Zafer Tanrıçası Nike kabartması ve Memnius Anıtını görüp, Zafer Kapısı’ndan geçerek, Kuretler Caddesi’nde yürümeye devam ediyoruz. Bu caddede Skolastika Hamamları, yamaç evleri, Trojan Çeşmesi, Hadrian Tağınağı, Latrina, Aşk Evi, Celcius Kütüphanesi, ticaret Agorasını, görüp Sütunlu Mermer Cadde üzerinden ilerleyerek tarihin ilk bilboard'unu görüp, görkemli Efes Antik Tiyatrosu'nu da gezip ardından İmparator Arcadian tarafından ışıklandırılan Liman Caddesi’nden Selçuk Kapısı’na ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz alışveriş molasından sonra, eski buharlı lokomotiflerin, yolcu ve yük vagonlarının sergilendiği bir açık hava müzesi durumunda olan Selçuk Buharlı Lokomotif Müzesi’ni de gezip İstanbul’a hareket ediyoruz.

Kalkış Yerleri
 İncirli Boyner Mağazası Önü  22:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı  22:15
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü  23:00
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  23:15
 Kartal Köprüsü (E-5)  23:30

NOT: Gebze - Tuzla - İzmit noktalarından binecek misafirlerimiz için alternatif kalkış durakları oluşturabiliriz.

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da
spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz , gece  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.  

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

Tur Ücreti ve Ödeme Şekilleri
Konaklama Şekli 2,3 ve 4 Kişilik Oda Kişi Başı  07-12 Yaş Çocuk Tek Kişilik Oda
Yarım Pansiyon 245 TL 160 TL 340 TL

 

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* 1 gece konaklama (Yarım Pansiyon) * Tüm kişisel harcamalar
* 1 açık büfe sabah kahvaltısı * Yemeklerde içecekler
* 1 açık büfe akşam yemeği * Öğle yemekleri
* Lüks araçlarla ulaşım * Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
* Araçlarda ikram ve servis  
* Rehberlik hizmeti
* TÜRSAB Seyahat ve Kaza Sigortası

 

Konaklama

KONAKLAMA: Royal Palace / Kuşadası

  

  

Taşıma Araçlarımız

 

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

Kaynak : Efes Turları, Kuşadası Turları, Şirince Turu
Tür : Gezi Tarih : 21.02.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]