Tin Tin Tur

Günübirlik Konya Mevlana Şeb-i Arus Turu, Şeb-i Arus Turları

Anasayfa » Günübirlik Turlar » Günübirlik Konya Mevlana Şeb-i Arus Turu, Şeb-i Arus Turları
share on facebook  tweet  share on google  print  

Günübirlik Konya Mevlana Şeb-i Arus Turu, Şeb-i Arus Turları

"Günübirlik Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Günübirlik

  

 

 

 

 

 

KONAKLAMALI ŞEB-İ ARUS TURLARI İÇİN TIKLAYIN 

 

 

 

 

 

 Gezi Tarihi

 Gezilecek Yer

 Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış 

 

8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ve 16 Aralık 2017

 

Konya ve Çevresi

8  Saat

 24:00-01:00

 

 Tur Programı

Konya’ya vardığımızda alacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız Mevlana Müzesi. İlk olarak müzenin hemen arkasında bulunan Üçler Türbesi ve 16 Dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Harda), Selimiye Camii, Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veled’in bulunduğu Mevlana Türbesi, Mevlevi Giysileri, Müzik Aletleri, Sofra Düzeni, Mevlevi Dergâhı’nı geziyoruz. Daha sonra Hz. Mevlana’nın ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems-i Tebrizi Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği molasından sonra Şeb-i Arus tören alanına geçiyoruz. Büyük İslam Düşünürü ve Mutasavvıfı Hz. Mevlana'nın Vuslat Yıldönümü anma törenleri dâhilindeki Mevlevi Törenlerin’den sonra turumuza devam ediyoruz. Araçla panoramik olarak göreceğimiz, Alaattin Tepesi üzerinde bulunan Alaeddin Camii, Selçuklu Sultanı 1. Mesud zamanında yapımına başlanıp 1.Alaeddin Keykubat’ın tamamladığı Alaeddin Camii gezisi sonrası Karatay Medresesi Çini Eserler Müzesi’ni, Mevlana ile Şems-i Tebrizi’nin ders verdikleri, Anadolu Selçuklu devri Çini işçiliğinde önemli yeri olan müze gezisinden sonra İnceminare Medresesi’ni (Taş ve Ahşap Eserler Müzesi) görüyoruz. Konya’nın en güzel yerlerinden biri olan Meram Bağları’na hereket ediyoruz. Tarihi seyri içerisinde halkın eğlenmek, stres atmak, rahatlamak için geldiği Konya’nın en önemli mesire alanı olan Meram Bağları’nda verilecek serbest zamandan sonra Tavus Baba Türbesi’ne geçiyoruz. Mevlana Hazretleri’nin devamlı ziyaret ettiği zamanın bilgini ve psikologu Tavus Baba (Tuzcu Baba) Türbesi geziyoruz.  I. Alaeddin Kuykubat Devrinde Konya’da ölmüş olan Şeyh Tavus Mehmet-el Hindi’ye ait türbe ziyareti sonrası, Ateşbaz-ı Veli Türbesi’ne geçiyoruz. Dünya'da mezarı türbe haline getirilen ilk aşçı Ateşbaz-ı Veli ve Sadreddin Konevî Hazretleri Türbe ziyareti sonrası İstanbul’a hareket ediyoruz.

 

 

Kalkış Yerleri
 İncirli Boyner Mağazası  Önü  22:00
 Mecidiyeköy INGBANK Önü-Likör Fabrikası Yanı  22:15
 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü  22:45
 Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  23:15
 Kartal Köprüsü (E-5)  23:45

 

 NOT: Gebze - Tuzla  noktalarından binecek misafirlerimiz için alternatif kalkış durakları oluşturabiliriz.

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

  

Açıklamalar

Gezi Süremiz , gece  belirtilen yerlerde  alınarak başlar.  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Gecelemeler bu doğrultuda hesaplanmıştır. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

  

Tur Fiyatı

  

Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı

 

 
 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler Dahil Olmayan Hizmetler
* Açık büfe kahvaltı  * Sema gösterisi biletleri
* Öğle yemekleri * Tüm kişisel harcamalar
* Profesyonel rehberlik hizmeti * Müze girişleri
* Araçta ikram ve servis *Yemeklerde alınan içecekler
* TURSAB sigortası  
* Lüks araçlarla ulaşım  

 

 

 

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir:18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige.

 

 

 

 

Kaynak : Şeb-i Arus Tur, Konya Mevlana Turları, Mevlana Tur
Tür : Gezi Tarih : 1.11.2017
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]