Tin Tin Tur

Günübirlik Bursa - Cumalıkızık Köyü - Misi Köyü Turu

Anasayfa » Günübirlik Turlar » Günübirlik Bursa - Cumalıkızık Köyü - Misi Köyü Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Günübirlik Bursa - Cumalıkızık Köyü - Misi Köyü Turu

"Günübirlik Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Günübirlik

 

Bursa, Bursa Turu, Bursa Turları, Cumalıkızık, Cumalıkızık Turları, İznik Turu, Cumalıkızık Turu, Bursa Tour, Bursa Tours

 

 

CUMALIKIZIK KÖYÜ'NDE KÖY KAHVALTISI 

 

 

 

TUR VİDEOLARI İÇİN TIKLAYIN

 

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış

Her C.tesi ve Pazar

Bursa ve Cumalıkızık

3.5 saat

23:00-24:00

 

 

BURSA CUMALIKIZIK TURUMUZDAN VİDEOLAR

 

 BÖLÜM 1

 BÖLÜM 2

 
 

 

 

Tur Programı

Belirtilen yerlerde buluşarak Bursa - Cumalıkızık Köyü'ne hareket ediyoruz.  Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti, çarşıları, camileri ve türbeleriyle hala geleneğini korumuş kentimiz Bursanın, arnavut kaldırımlı sokaklarıyla beş yüzyıllık Osmanlı köyü Cumalıkızık’a geçiyoruz. İlk olarak bu tarihi köyde, bizim için özel hazırlanmış köy kahvaltısına geçiyoruz. Tesisimizde köy kahvaltısını aldıktan sonra Cumalıkızık Köyü'nü gezmeye başlıyoruz.  Osmanlı erken döneminin kırsal kesim sivil mimari örneklerini günümüze ulaşmayı başarmış olan Cumalıkızık, günümüzde de tarihsel filmlere mekan olmaktadır. Önce köyü bir uçtan bir uca geziyoruz. Köy meydanında köy geçmişine ait eşyaların sergilendiği Etnografya Müzesi ve Sanat Evi, Cin Aralığı Sokağı, (söylentiye göre dünyanın en dar sokağı) Cumalıkızık Cami, Cumalıkızık Hamamı, ve Zekiye Hatun Çeşmesi’ni gezip yöresel ürünlerin satıldığı tezgahlarda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra, Bursa'nın panoramik görüntüsünün en iyi izleneceği yer olarak bilinen Tophane’ye hareket ediyoruz.. Ramazan ayında iftar vaktini bildiren topun buradan atılmasından dolayı Tophane adını alan mevkide, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey ile devletin ikinci sultanı Orhan Bey'in türbeleri, İstiklal Savaşı Şehitleri Anıtı ve 1906 yılında yapılmış altı katlı Bursa Saat Kulesi gezilerini yapıp, Türk İslam mimarisinin en önemli eserlerinden Ulu Cami’ye gidiyoruz. Kapalı namaz kılma alanı bakımından Türk tarihinde yapılan en büyük cami özelliğine sahip, Ulu cami’yi gezdikten sonra, Bursa’nın meşhur İskender Kebabı’nı tatmak üzere restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinden sonra gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Türkiye'nin tek ipek çarşısı Koza Han, (Pazar günleri kapalı)  ziyaretimiz sonrasında, Bursa'nın en güzel anıtlarından olan Yesil Cami, Türk mezar anıtlarının en gösterişlilerinden biri ve Bursa'nın simgesi olmuş Yeşil Türbe’yi gezip, Hz.Peygamber neslinden geldiği için Emir, Buhara da doğmalarından dolayı Emir Buhari veya Emir Şemseddin Buhari denildiği gibi tasavvufi terbiyede velilik manevi rütbesini kazanmasından ve aynı zamanda Sultan Yıldırım Beyazıd’ a damat olmasından dolayı da Emir Sultan denilmekte olan, Emir Sultan Hazretleri Türbesi ve Emir Sultan Cami ziyaretimiz sonrasında İstanbul'a hareket ediyoruz. Hava yol ve feribotun yoğunluğuna göre en geç 22:00-23:00 gibi İstanbul'da oluyoruz.

 

KALKIŞ YERLERİ 

 

Beylikdüzü Migros Önü 06:15
Avcılar İnsa Lisesi Önü (Metrobüs Durağı) 06:30
Sefaköy Metrobüs - Otobüs durağı  06:45
İncirli Alfemo Mağazası Önü (Eski Boyner Mağazası)  07:00
Mecidiyeköy INGBANK Önü  07:15
Göztepe Köprüsü Durağı (E-5)  07:30
Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  07:45
Kartal Köprüsü otobüs durağı (E-5)  08:00
Çayırova McDonals Önü 08:30
İzmit Halk Evi Durağı  08:30

 

 

ÖNEMLİ: Kalkış yerlerinde araç en fazla 5 dakika bekler. Kalkış yerlerinin dışında indirme - bindirme yapılmaz. Bilginize.

ÖNEMLİ: Tura yeterli katılım sağlanmazsa, tur tarihinden 1 gün önce acente geziyi iptal edebilir. Bilginize.

 

 

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz, sabah  belirtilen yerlerde  alınarak başlar. (günübirlik)  0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız  otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu  önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR. Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

 

 Bursa Cumalıkızık Turu Fiyatı ve Ödeme Seçenekleri
Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı

179 TL

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* Köy kahvaltısı  * Tüm kişisel harcamalar
* Öğle yemeği * Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 
* Lüks araçlarla ulaşım
* Araçta ikram ve servis

ÖĞLE YEMEĞİ : İskender veya Köfte veya Tavuk +Tatlı+İçecek+ Serpme mezeler

Bursa Turlarımızdan, Cumalıkızık Turlarımızdan Fotoğraflar

  

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.


Tür : Diğer Tarih : 2.04.2019
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]