Tin Tin Tur

Günübirlik Cumalıkızık Ahududu Festivali Turu, Bursa Turu

Anasayfa » Günübirlik Turlar » Günübirlik Cumalıkızık Ahududu Festivali Turu, Bursa Turu
share on facebook  tweet  share on google  print  

Günübirlik Cumalıkızık Ahududu Festivali Turu, Bursa Turu

"Günübirlik Turlar" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Günübirlik

 

Cumalıkızık Ahududu Festivali Turları, Bursa turları , Bursa, Bursa Turu, Bursa Turları, Cumalıkızık, Cumalıkızık Turları, Cumalıkızık Turu, Bursa Tour, Bursa Tours

 

 

 

 

TUR VİDEOLARI İÇİN TIKLAYIN

 

Gezi Tarihi

Gezilecek Yer

Yolculuk Süresi

İstanbul'a Varış

16 Temmuz Cumartesi 2016 

17 Temmuz Pazar 2016 

Bursa ve Cumalıkızık

2 saat

22:00-23:00

 

BURSA CUMALIKIZIK TURUMUZDAN VİDEOLAR

 

 BÖLÜM 1

 BÖLÜM 2

 
 

 

 

Tur Programı

Belirtilen yerlerde buluşarak rengarenk evleri, Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla beş yüzyıllık Osmanlı köyü Cumalıkızık’a geçiyoruz. Köyde ik olarak köy kahvaltısı için tesisimizde geçiyoruz. Kahvaltıdan sonra rehberimizle köyü baştan başa gezmeye başlıyoruz. Osmanlı erken döneminin kırsal kesim sivil mimari örneklerini günümüze ulaşmayı başarmış olan Cumalıkızık, günümüzde de tarihsel filmlere mekan olmaktadır.  Köy meydanında köy geçmişine ait eşyaların sergilendiği Etnografya Müzesi ve Sanat Evi, Cin Aralığı Sokağı, (söylentiye göre dünyanın en dar sokağı) Cumalıkızık Cami, Cumalıkızık Hamamı, ve Zekiye Hatun Çeşmesi’ni gezip hududu meyvesinin tanıtılması ve Cumalıkızık’ın tarihi ve doğası ile öne çıkarılması amacıyla her yıl düzenlenen "AHUDUDU FESTİVALİ" ne katılıyoruz. Cumalıkızık Köy Meydanı'nda halk oyunları gösterileri, konserler ve düzenlenecek olan “En Güzel Ahududu Yarışması”na katılıyoruz. Ara sokaklarda açılan resim ve fotoğraf sergilerini de gezme şansımız olacak. Yöresel ürünlerin satıldığı tezgahlarda alışveriş için yapıp, tarihi fırından da ekmeğimizi aldıktan sonra Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti, çarşıları, camileri ve türbeleriyle hala geleneğini korumuş kentimiz Bursa’ya hareket ediyoruz. Gezimizin ilk durağı Bursa'nın panoramik görüntüsünün en iyi izleneceği yer olarak bilinen Tophane. Ramazan ayında iftar vaktini bildiren topun buradan atılmasından dolayı Tophane adını alan mevkide, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey ile devletin ikinci sultanı Orhan Bey'in türbeleri, İstiklal Savaşı Şehitleri Anıtı ve 1906 yılında yapılmış altı katlı Bursa Saat Kulesi gezilerini yapıp, Türk İslam mimarisinin en önemli eserlerinden Ulu Cami’ye gidiyoruz. Kapalı namaz kılma alanı bakımından Türk tarihinde yapılan en büyük cami özelliğine sahip, Ulu cami’yi gezdikten sonra, Bursa’nın meşhur İskender Kebabı’nı tatmak üzere restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinden sonra gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sırasıyla Türkiye'nin tek ipek çarşısı Koza Han, (Pazar günleri kapalı)  Bursa'nın en güzel anıtlarından olan Yesil Cami, Türk mezar anıtlarının en gösterişlilerinden biri ve Bursa'nın simgesi olmuş Yeşil Türbe’yi gezip dönerken Bursa'nın meşhur İskender'ini de yemek için restoranımıza geçiyoruz.  Hava yol ve feribotun yoğunluğuna göre en geç 22:00-23:00 gibi İstanbul'da oluyoruz.

Kalkış Yerleri

İncirli Alfemo Mağazası Önü (Eski Boyner Mağazası)  07:00
Mecidiyeköy INGBANK Önü  07:15
Kadıköy evlendirme dairesi Önü  07:30
Bostancı Sapağı Otobüs Durağı (E-5)  08:00
Kartal Köprüsü (E-5)  08:30

Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

Açıklamalar

Gezi Süremiz, sabah  belirtilen yerlerde  alınarak başlar. (günübirlik)  0-2 yas grubundaki çocuklardan ulaşım için ücret alınmaz, koltuk verilmez. 3-6 yaş çocuklardan koltuk karşılığı sadece ulaşım ücreti tahsil edilir. Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda TinTin Seyahat Acentesi'nin  sorumluluğu yoktur. Turlarımız İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar, İstanbul’a dönüldüğü anda biter. Turlarımız  otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu  önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TinTin Tur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TinTin Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR. Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

 

 Bursa Cumalıkızık Turu Fiyatı ve Ödeme Seçenekleri
Tur Ödeme Şekilleri

Tur Ücreti

Nakit Ödeme Fiyatı

 

 

 Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
* Sabah köy kahvaltısı ( Cumalıkızık Köyü'nde) * Kişisel harcamalar 
* Akşam dönüş yemeği (İskender veya köfte veya tavuk)  * Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 
* Lüks araçlarla ulaşım
* Araçta ikram ve servis
* Osmangazi Köprü geçiş ücreti 
* Profesyonel rehberlik hizmeti 

AKŞAM DÖNÜŞ YEMEĞİ : İskender veya Köfte veya Tavuk +Tatlı+İçecek

Bursa Turlarımızdan, Cumalıkızık Turlarımızdan Fotoğraflar

  

Taşıma Araçlarımız

Not: Belirtilen saatler hava ve yol durumuna bağlı olarak değişebilir. Geziden bir önceki gün yapılan iptallerde kaparo iade edilmez. Gezilere kişi sayısına göre şu araçlarla gidilmektedir: 18 kişi için 18 kişilik Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER, 27 kişi için 27’lik Isuzu, Powerbus veya Prestige, 46 kişi için Mitsubishi Safir veya Mercedes 403.

Kaynak : Cumalıkızık Ahududu Festivali Turu, Bursa turları
Tür : Diğer Tarih : 11.07.2016
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]